VSHD Design فضای داخلی “جذاب کننده” را برای رستوران اوریگامی ایجاد می کند


استودیوی اماراتی VSHD Design یک فضای داخلی تاریک و دراماتیک را برای یک رستوران در دبی مال تکمیل کرده است که دارای پالت جدا شده از مواد طبیعی است که برای بازتاب مینیمالیسم ژاپنی انتخاب شده است.

اوریگامی یک رستوران سوشی است که اولین پاسگاه آن در محله جمریا دبی در سال 2014 افتتاح شد.

ورودی رستوران سوشی اوریگامی
VSHD Design رستوران اوریگامی را در دبی مال طراحی کرده است

برای شعبه دوم آن، صاحبان درخواست ،د طراحی VSHD برای ایجاد فضایی که تجربه ای منحصر به فرد را در محیط کوکی برش یک مرکز ،ید فراهم می کند.

این استودیو به رهبری معمار داخلی، ر،ا حامد، از موادی مانند گچ خا،تری بافت، کاشی‌های مشکی مات و نور کم استفاده کرد تا فضایی را ایجاد کند که بارهای سوشی زیرزمینی در سراسر ژاپن را تداعی کند.

پیشخوان آجری شیشه ای با چهارپایه های چوبی کم ارتفاع
آجرهای شیشه ای یک نوار کم در محوطه انتظار را تشکیل می دهند

VSHD Design توضیح داد: «تبدیل داخلی اوریگامی دارای اشکال ساده در مواد طبیعی و اشکال ارگ،ک است که نشان دهنده سادگی و مینیمالیسم فرهنگ سنتی ژاپن است.

این استودیو گفت که فضای داخلی دارای ستون‌ها و دیوارهای یکپارچه است که از معماری معابد مطلع شده‌اند، همراه با صندلی‌هایی که با پارچه‌های روکش‌دار و پارتیشن‌های شیشه‌ای بافت‌دار پوشیده شده‌اند که به احساس “دسیسه و رمز و راز” کمک می‌کند.

ستون های سفالی در ورودی رستوران سوشی اوریگامی
ستون هایی به ضخامت شش متر ورودی رستوران را قاب می کنند

رستوران از طریق شکاف های بین تعدادی ستون به ضخامت شش متر وارد می شود که برای تقویت حس جدایی بین مرکز ،ید و اتاق غذاخوری اصلی طراحی شده اند.

یک فضای ،ده فروشی کوچک در یک طرف ورودی میزبان امتیاز فروش شکلات است، در حالی که در سمت دیگر، یک نوار کم ارتفاع با چهارپایه های چوبی و یک پیشخوان بلوک شیشه ای، فضای انتظار برای غذاخوری ها را فراهم می کند.

VSHD Design گفت: “نمای جامد جلوی مغازه که از خاک رس و آجر شیشه ای ساخته شده است، احساس فتنه ای را القا می کند که مردم را به داخل می کشاند.”

ورودی باریک همچنین میزان نور طبیعی ورودی به اتاق غذاخوری را محدود می کند که به حفظ تاریکی و احساس صمیمی کمک می کند.

اتاق غذاخوری اصلی رستوران سوشی در دبی مال توسط VSHD Design
اتاق غذاخوری اصلی کم نور است

این رستوران در دو سطح ت،یم‌بندی شده است که چیدمان‌های متفاوتی برای صندلی‌ها ارائه می‌کند، و ،مت اصلی شامل نیمکت‌های داخلی است که در اطراف آن چیده شده‌اند.

سه پله به فضایی منتهی می‌شود که بار سوشی را در خود جای داده است، که با یک جعبه نور بالای سر روشن می‌شود و به مهمان‌ها اجازه می‌دهد سرآشپزها را در حال کار تماشا کنند.

اتاق غذاخوری اصلی و پیشخوان سوشی رستوران اوریگامی
یک پیشخوان سوشی در پشت به مهمانان اجازه می دهد تا سرآشپزها را در محل کار تماشا کنند

کاشی های مشکی که دیوارها، کف و پیشخوان را می پوشانند، فضایی تاریک و مینیمالیستی را در کل فضای داخلی ایجاد می کنند.

اثاثیه شامل صندلی‌های چوبی و نیمکت‌های روکش‌شده با پارچه‌های سفید پوشیده شده، ،صری آرام‌تر و قابل لمس‌تر را ارائه می‌دهد.

این استودیو گفت: «به طور کلی، این خطوط، مواد و رنگ‌های گنجانده شده در طراحی هستند که حس و روحیه ژاپنی را حفظ می‌کنند، در حالی که هنوز هم حس مدرن لو، را جذاب می‌کنند.

میز و صندلی ناهار خوری چوبی در یک رستوران با نیمکت سفید
کاشی های سیاه رنگ دیوارها و کف را پوشانده اند

ر،ا حامد VSHD Design را در سال 2007 تاسیس کرد و از آن زمان در پروژه های مس، و تجاری در کشورهایی از جمله اردن، مصر و بریت،ا کار کرده است.

پروژه‌های این استودیو در دبی شامل یک سالن ورزشی است که به معماری وحشیانه و باشگاه‌های مبارزه زیرزمینی اشاره دارد، و همچنین یک کافی‌شاپ با سقف خمیده و پیشخوان‌های تخته‌سنگ.

عکاسی توسط پروژه چشم.
منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/26/origami-su،-restaurant-dubai-vshd-design/