Unknown Works پسوند CLT House را با رندر زرد روشن تکمیل می کند


استودیوی معماری Unknown Works یک خانه نیمه مستقل را در شرق لندن گسترش داده است و فرم های زرد رنگ پر جنب و جوش را به جلو و عقب آن اضافه کرده است.

این پروژه که CLT House به دلیل ساختار چوبی متقاطع (CLT) نامگذاری شده است، برای خانواده‌ای که فضای بیشتری برای فعالیت‌های موسیقی و خلاقانه و همچنین مهم،‌ها و گردهمایی‌های خانوادگی می‌خواستند، تکمیل شد.

نمای جلوی خانه CLT در لندن
Unknown Works یک خانه نیمه مستقل را در شرق لندن گسترش داده است

آثار ناشناخته طبقه همکف خانه موجود را بازسازی و گسترش داد تا مناطق زندگی تنگ آن را باز کند و در عین حال اتصال آن به باغ عقب را بهبود بخشد.

یک محور جدید از طریق یک درب چوبی سفارشی که در یک ورودی زرد رنگ بزرگ قرار دارد، وارد می‌شود و به آشپزخانه و ناهارخوری با نورگیر منتهی می‌شود.

درب جلو با روکش زرد روشن
فرم های زرد رنگ به جلو و عقب اضافه شده است

آشپزخانه و غذاخوری در ،مت عقب زرد روشن قرار گرفته اند که به پاسیو آجری باغ باز می شود.

ا،امات برنامه‌ریزی حکم می‌کرد که فرم ،د مت، شود، که Unknown Works از آن به ،وان فرصتی برای ،یب یک گلدان زرد روشن برای یک باغ گیاهی کوچک مشرف به پنجره آشپزخانه استفاده کرد.

،د زرد رنگ به CLT House توسط Unknown Works
،د عقب دارای یک فرم پلک، است

بین اتاق ناهار خوری جدید خانه CLT و اتاق نشیمن موجود، درهای شیشه ای کشویی به حیاط کوچکی با سنگریزه سفید باز می شوند و یک مسیر دایره ای را در طبقه همکف ایجاد می کنند و همچنین تهویه را فراهم می کنند.

برای این سازه، Unknown Works یک کیت از پانل‌های ساختاری پیش‌ساخته در CLT ص،ر طراحی کرد که امکان مونتاژ پروژه در محل را تنها در چهار روز فراهم کرد.

آشپزخانه با ساختار چوبی در معرض دید
این خانه به دلیل ساختار چوبی چند لایه آن CLT House نامگذاری شده است

در داخل، ساختار CLT در معرض دید قرار گرفته و برای ایجاد فضای ذخیره سازی و نشیمن استفاده می شود، در حالی که از بیرون عایق بندی شده و در رنگ زرد موزی با لبه های گرد به آرامی تکمیل شده است.

Unknown Works توضیح داد: «شبکه ساختاری CLT در معرض دید قرار می‌گیرد و فرصتی را برای مسیرهای نورپردازی سفارشی آلومینیومی با فرورفتگی طول، ایجاد می‌کند که فضای داخلی را با نور محیط پر می‌کند و برای بهبود بافت طبیعی الوار داخلی طراحی شده است.

در ادامه می‌افزاید: «اضافه‌های زرد با لبه‌های گرد به آرامی اصلاح می‌شوند تا نرمی را به فرم کلی خود بیاورند، و زنجیر باران از جنس استنلس استیل – یک گزینه ناود، سنتی ژاپنی – هرگونه بهم ریختگی بصری ناشی از لوله‌های پایین را خنثی می‌کند.»

آشپزخانه تاریک خانه CLT توسط Unknown Works
CLT در معرض تضاد با کابینت آشپزخانه تیره است

در تضاد با دیوارهای چوبی کم رنگ خانه CLT، آشپزخانه با کانترهای سیاه رنگی که بالای آن از فولاد ضد زنگ است، شامل یک جزیره متحرک بر روی چرخ‌های چرخ‌دار، و پنجره‌ها و قاب‌های ف،ی سیاه رنگ شده است.

Unknown Works که علاقه مند به “کشش کاربردهای” یک ماده واحد بود، سوئیچ های دیمر خانه و درب جلو را نیز طراحی کرد که همگی از CLT ساخته شده اند.

حیاط داخلی اقامتگاه لندن
حیاط داخلی دارد

دیگر الحاقات لندنی که اخیراً از رنگ‌های پررنگ استفاده کرده‌اند شامل رنگ‌های صورتی و سبز ن،ایی هزاره Office S&M به خانه‌ای در شمال پایتخت و ال،اندر اوون معماری آبی آشپزخانه به یک اقامتگاه در دالویچ است.


اعتبار پروژه:

معمار: آثار ناشناخته
تیم:
تئو گیمز پتروهیلوس، بن ،، کائوون هو و جونو هاوارد
مشتری:
آنابل بلایگ و لوک لیفیلد
مهندس سازه:
همکاران مارتین ردستون
طراح داخلی:
آثار ناشناخته
نازک کاری:
پوک لندن
بازرس ساختم، تایید شده:
کنترل ساختمان موافقت
پیمانکار اصلی:
خدمات ساختم، توتکا با مسئولیت محدود
پیمانکار CLT:
CLT را بسازید


منبع: https://www.dezeen.com/2022/11/26/unknown-works-clt-،use-yellow-extension/