Tala Fustok آپارتمان هاید پارک را با مبلمان قدیمی پر می کند


استودیوی Tala Fustok فضای داخلی یک آپارتمان در غرب لندن را به یک “پناهگاه آرام” تبدیل کرده است که شامل آثار هنری و مبلمان با دقت انتخاب شده تحت تأثیر سفرهای صاحب آن است.

آپارتمان پا، گیت در طبقه چهارم یک بلوک عمارت ویکتوریایی در مجاورت هاید پارک در منطقه سلطنتی کنزینگتون و چلسی واقع شده است.

اتاق نشیمن آپارتمان The Palace Gate توسط Tala Fustok
طلا فوستوک آپارتمان The Palace Gate در لندن را طراحی کرده است

طراح داخلی محلی طلا فستوک تصمیم گرفتیم تا این ملک چهار خوابه را به مک، آرامش‌بخش حاوی مجموعه‌ای از آثار هنری معاصر تبدیل کنیم.

فستوک به Dezeen گفت: “من می خواستم یک پناهگاه آرام ایجاد کنم تا بین شلوغی شهر و سبک زندگی مالک تعادل ایجاد کنم.”

او افزود: «مشتری ما یک مسافر مشتاق است که در شمال آفریقا و شهرهای اروپایی فراوان رفت و آمد می کند. ما می‌خواستیم اطمینان حاصل کنیم که این موضوع در طراحی منع، می‌شود، به‌،وان نوعی فرار و آوردن دوز یا یادآوری آن تنظیمات به خانه‌شان در لندن».

انباری یکپارچه در آپارتمان توسط Tala Fustok
ذخیره سازی یکپارچه تیرهای فولادی را در اتاق نشیمن پنهان می کند

فضای داخلی دارای پالتی از رنگ های ملایم است که برای تداعی غروب خورشید طراحی شده است، با بافت های سنگی و پارچه های خاکی که به حس عشایری و طبیعی می افزاید.

فضای داخلی 252 متر مربعی از طریق چندین مداخله ساختاری که فضای نشیمن و ناهار خوری را باز کرد، و همچنین ،یب دو اتاق خواب برای تشکیل یک اتاق خواب اصلی و ،مت رختکن، سازماندهی مجدد شد.

راهرو آپارتمان با صندلی گهواره ای و گلدان روی ازاره
یک صندلی بافته شده و یک گلدان از گا،ی MAH شرق لندن در راهروی ورودی ایستاده است

در فضای اصلی نشیمن، تیرهای فولادی در یک ت،یم‌کننده اتاق پنهان شده‌اند که دارای سطوح منحنی و قفسه‌های باز است که اجازه می‌دهد نور و مناظر در سراسر وجود داشته باشد، در حالی که فضاهایی برای نمایش آثار هنری فراهم می‌کند.

رنگ‌ها و بافت‌های عمیق از جمله دیوارهای گچ‌کاری شده و روکش‌های مخملی غنا و تنوع را به طرح اضافه می‌کند و از نوری که به فضاهای رو به ج، غربی سرازیر می‌شود حدا،ر استفاده را می‌برد.

آشپزخانه آپارتمان دروازه قصر
کابینت چوبی با جزئیات برنجی در آشپزخانه تضاد دارد

یک طرح رنگ تک رنگ پس زمینه ساده ای را برای آثار هنری، مبلمان قدیمی و ،اصر سفارشی ایجاد می کند تا فضای آرام خانه را تقویت کند.

استودیوی Fustok در انتخاب مبلمان و هنر منحصر به فرد برای خانه به منظور ارتقاء فضاها و ایجاد یکپارچگی در سراسر اتاق های مختلف نقش داشته است.

یک سالن ورودی که دارای یک آینه ونیزی، یک صندلی بافته شده و یک گلدان از شرق لندن است. گا،ی MAH – به اتاق ناهار خوری منتهی می شود که از آنجا یک آینه وجود دارد شرکت آینه عتیقه بالای یک شومینه آجری نقاشی شده آویزان است.

میز تراورتن ایتالیایی دهه 1970 با یک مبل منحنی ،یب می شود تا فضایی برای غذاخوری غیررسمی ایجاد کند. بالای میز یک قطعه مرکزی از لندن است گا،ی کشتی و زیر آن یک فرش پشمالو توسط طراح قرار دارد تیم پیج.

اتاق خواب با تخت صورتی در دروازه قصر اثر Tala Fustok
یک تخت بزرگ صورتی-مخملی مرکز اتاق خواب است

Fustok برای اتصال اتاق ناهار خوری به آشپزخانه مجاور، که در آن کابینت چوبی با جزئیات برنجی از جمله هود اجاق گاز تضاد دارد، درهای قوسی دوتایی اضافه کرد.

اتاق نشیمن دارای یک شومینه تراورتن به همراه یک آینه و فرش است که با آنچه در اتاق غذاخوری استفاده می شود مطابقت دارد. اثاثیه سفارشی ساخته شده از تخته سه لا، برنج و الوار سفید شده، به شخصیت آرام و روستایی فضا کمک می کند.

حمام با رنگ صورتی
همان رنگ های صورتی به حمام منتقل می شود

در اتاق خواب اصلی، یک تختخواب به سبک دهه 1960 با روکش مخمل صورتی غبارآلود، یک مرکز جسورانه را ایجاد می کند.

ملیله بالای تخت از گا،ی لندن است اشمید مک دونا، در حالی که یک آینه سفارشی توسط هنرمند فرانسوی است کریستف گیگنون بالای شومینه سنگی قرار گرفته است.

یک ،مت پانسمان در کنار اتاق خواب اصلی در اطراف یک جزیره ذخیره سازی سفارشی پوشانده شده با چرم و تخته سه لا چیده شده است که از بالا توسط یک چراغ آویز از استودیوی طراحی بریت،ایی Pinch روشن می شود.

اتاق رختکن در دروازه قصر اثر طلا فستوک با آینه های خالدار
اتاق رختکن در اطراف یک جزیره ذخیره سازی سفارشی چیده شده است

حمام اختصاصی با اطلاعات مراکشی شامل یک سینک تراورتن سفارشی و کاشی‌های زلیژ روی دوش است. طراحی این فضا شامل الهامات عشایری است که در سراسر اقامتگاه دیده می شود.

طلا فوستوک قبل از راه اندازی استودیوی خود در غرب لندن در انجمن معماری تحصیل کرد.

پروژه های قبلی او شامل یک انبار منهتن با محیطی آرام و یک دفتر برای توسعه دهنده بازی Ninja Theory در کمبریج است که دارای یک نوار قرمز خونی و یک اتاق سینمای تمام آبی است.

سبک طراحی توسط س،ا پل و عکاسی توسط مایکل سینک، انجام شده است.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/28/tala-fustok-london-apartment-palace-gate/