Sunniva Rosenberg پسوند “ستاره ای” را به خانه نروژی اضافه می کند


معمار Sunniva Rosenberg یک ضمیمه زاویه‌دار به خانه‌ای در لیلسند نروژ اضافه کرده است که شامل فضاهای زندگی است که به سمت بهترین مناظر طبیعت اطراف است.

پروژه L15 شامل نوسازی و گسترش یک خانه خانوادگی در دهه 1980 بود که در اطراف باغی در شهر نزدیک ساحل ج،ی نروژ ساخته شده بود.

،د خانه سیاه زاویه ای در نروژ
Sunniva Rosenberg یک ضمیمه زاویه ای به خانه ای در نروژ اضافه کرده است

مستقر در اسلو سنیوا روزنبرگ از او خواسته شد که یک ضمیمه شامل آشپزخانه، نشیمن و ناهارخوری با پلان باز، به همراه یک فضای غذاخوری در فضای باز مشرف به باغ ایجاد کند.

نیاز به درگیر شدن با محیط طبیعی و ساختمان‌های مجاور یک طرح زاویه‌دار را نشان می‌دهد که در سه جهت به سمت بیرون گسترش می‌یابد.

،د خانه آلاچیق مانند
این ضمیمه به موازات یک جاده نزدیک قرار دارد

روزنبرگ توضیح داد: “از طریق ردپا، گسترش فضاها و مناظر جدید در فضای باز ایجاد می کند که به دنبال بهینه سازی سایت و اتصال خانه به باغ، مکان و تاریخ است.”

این ضمیمه به موازات یک جاده مجاور قرار دارد و در اطراف درختان ص،ر و کاج موجود در باغی که به دقت کشت شده است، قرار گرفته است.

لینک لعاب خانه L15 توسط Sunniva Rosenberg Arkitektur
یک پیوند لعابدار ضمیمه و ساختمان اصلی را به هم متصل می کند

ارتفاع بسته رو به جاده با طرحی از سوراخ‌های کوچک سوراخ شده است که شاخه درخت انتزاعی را تداعی می‌کند و به درختان میوه باغ اشاره می‌کند.

یک انتهای ضمیمه بر روی سنگ بستر موجود است و دارای یک نمای کاملاً لعابدار است که نمایی به سمت ساختمان های مزرعه قدیمی را قاب می کند.

نمای خارجی ،د خانه L15 توسط Sunniva Rosenberg Arkitektur
یک سر کنسول های الحاقی بر روی سنگ بستر موجود

خورشید از پشت مزرعه طلوع می کند و صبح از طریق محور اصلی داخلی می تابد. در طرف مقابل، یک در کشویی بزرگ به یک تراس رو به ج، غربی باز می شود که از آفتاب و باد در امان است.

طراحی ضمیمه، نقطه مقابل ساختمان اصلی را با استفاده از مواد بادوام برای دستیابی به استاندارد بالا و زیبایی مدرن ارائه می دهد.

روزنبرگ: “به جای تقلید از معماری خانه موجود، الحاقیه دارای سطوح تمیز و ساختار چوبی ستاره ای شکل است که در پانل های نما بزرگ و دهانه های شیشه ای کف تا سقف پوشیده شده است که به شدت متضاد است، در حالی که بر آن تسلط یا رقابت نمی کند.” اضافه.

یک پیوند لعاب دار ارتباط بدون پله ای بین ضمیمه و ساختمان اصلی ایجاد می کند. فضاها در یک سطح چیده شده‌اند تا اطمینان حاصل شود که برنامه افزودنی در مورد قابلیت دسترسی در آینده مقاوم است.

فضای داخلی خانه با اندود چوبی
فضاهای زندگی آن به سمت طبیعت اطراف است

فضای داخلی با استفاده از یک پالت خنثی تزئین شده است که هدف آن حفظ تمرکز بر مناظر طبیعت است. دیوارها و سقف ها با تخته چندلای توس پوشیده شده اند و تخته های چوبی پهن به ظاهری تمیز و مینیمال کمک می کنند.

فضای داخلی گرم و روشن با روکش بیرونی تیره که متشکل از پانل های فیبر سیم، و جزئیات در فولاد هوازده است، در تضاد است. تراس سرپوشیده با پانل های فیبر سیم، سفید محصور شده است تا بر ارتباط با فضاهای نشیمن داخلی تأکید شود.

داخلی ا،تنشن L15 توسط Sunniva Rosenberg Arkitektur
فضای داخلی با استفاده از یک پالت خنثی تزئین شده است

سنیوا روزنبرگ مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته معماری در دانشگاه NTNU تروندهایم در سال 2005 به پایان رساند. او در Reiulf Ramstad Arkitekter و معماران غذا در اسلو قبل از تأسیس دفتر خود در سال 2014.

دیگر پروژه‌های مس، اخیر در نروژ شامل یک خانه چوبی روی پیلوتی مشرف به دریاچه نروژ و یک خانه آجری با یک «برج» کوچک است.

عکاسی توسط راسموس نورلندر.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/19/sunniva-rosenberg-star-shaped-extension-norwegian-،use/