Space Encounters بلوک‌های آپارتمانی اوترخت را با مواد و تزئینات متنوع زنده می‌کند


،یبی از کاشی‌های رنگارنگ، سنگ و روکش‌های ف،ی، شخصیتی بازیگوش به این ساختمان مس، در اوترخت، هلند می‌دهد که توسط تمرین محلی Space Encounters با همکاری Mees Visser و Zecc Architecten طراحی شده است.

برخوردهای فضایی طراحی هشت ساختمان برای این طرح در منطقه Wisselpoor، که بخشی از یک طرح اصلی را با تمرین تشکیل می دهد. Studioninedots برای تبدیل منطقه راه آهن سابق به یک منطقه مس، برای توسعه دهنده Sync،on.

تصویر بیرونی ساختمان‌های قرمز و زرد در ویس‌پور
Space Encounters هشت ساختمان را برای توسعه Wisselpoor ایجاد کرد

از بلوک‌های آپارتم، گرفته تا خانه‌های تک‌خانواده‌ای، Space Encounters به‌دنبال این بود که تمایز بین کل و اجزای آن را محو کند، و یک حضور شهری را از طریق تنوع مصالح و پرداخت‌ها با تراس‌های سنتی هلندی ایجاد کرد.

استودیو توضیح داد: «در حالی که طراحی‌های مسکن Meet Visser و Zecc از نظر مواد و پالت رنگ کاملاً محدود هستند، معماری Space Encounters نمی‌تواند گویاتر از این باشد».

“این امر از طریق تجدید نظر در خانه های تراس دار سنتی هلندی با استفاده از مواد مختلف و غیر متعارف برای قطعات جداگانه اختصاص داده شده به دفتر به دست آمد.”

تصویر بیرونی از یک ساختمان سفید با نمای منحنی در Wisselpoor
ساختمان ها از خانه های خانوادگی گرفته تا آپارتمان ها را شامل می شود

در مجموع هفت بلوک از خانه‌های شهری سه طبقه پلک،، این عمل از طرح‌بندی مشابهی با پلان‌های باریک و طول، استفاده می‌کرد که به طور هدفمند از استفاده از راهروها برای ایجاد فضایی از ورودی‌ها تا باغ‌های عقب اجتناب می‌کرد.

در طبقه همکف، ،مت‌های آشپزخانه و ناهارخوری به خیابان‌های جدیدی که با ،مت‌های نشیمن کوچک ردیف شده‌اند، می‌نگرند، در حالی که یک فضای نشیمن مشرف به فضاهای صمیمی‌تر و به‌سبک حیاط است که در مرکز هر بلوک شهری با اتاق‌خواب‌ها در طبقات بالا ایجاد شده‌اند.

«بیشتر خانه‌ها «دوقلو» هستند، در حالی که یک نوار از سه خانه و یک نوار چهار خانه وجود دارد… همه خانه‌ها، به جز بلوک آپارتم،، در اصل، طرح طبقه‌بندی ی،، دارند که کل را متحد می‌کند. استودیو توضیح داد.

“نوار سه خانه را می توان یک گونه شناسی جدید در نظر گرفت، که در آن پلان سرنیزه ای حرکت مورب را در پلان طبقه معرفی می کند و امکان ،یب پنجره بازیگوش را در نما فراهم می کند.”

تصویری از یک ساختمان کاشی کاری شده سبز کم رنگ در ویسلپور
هر کدام از خانه ها نمای بیرونی متفاوتی دارند

هر بلوک دارای پوشش متمایز خود است، از بلوک‌های بتنی خا،تری، پانل‌های آلومینیومی، سنگ Ceppo di Gré و کاشی‌های زرد و قرمز، که هر کدام را از همسایه‌های خود متمایز می‌کند.

بلوک آپارتم، بزرگ‌تر دارای نمای شبکه‌ای از پنجره‌هایی است که اندازه‌های ظریفی دارند و با کاشی‌های مروارید یا مروارید تزئین شده است تا آن را به “مروارید درخشان” محله تبدیل کند.

تصویر بیرونی خانه در اوترخت با نمای کاشی کاری قرمز لعابدار
خانه ها دارای نماهای مشبک هستند

پروژه های قبلی Space Encounters شامل یک ساختمان اداری در آمرسفورت است که بر روی پایه های بالای یک انبار آجری قرار گرفته است و یک دفتر املاک و مستغلات در آمستردام که با ستون های سفید و پرده های شفاف ت،یم شده است.

عکاسی توسط لورنزو زندری و مارسل ون دن بورگ.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/11/24/،e-encounters-utrecht-apartment-blocks-residential-architecture/