Rever & Drage با یک کابین چوبی برای تعطیلات تکمیل کننده پیچ و مهره روستایی در نروژ است


یک پنجره بزرگ و زاویه‌دار شکل سنتی این کابین چوبی در نروژ را که توسط استودیوی معماری محلی Rever & Drage طراحی شده است، می‌گذراند.

این ساختمان برای صاحب یک کابین مجاور دهه 1930 در منطقه جنگلی Nordmakka در شمال اسلو طراحی شد که می خواست بدون تغییر ساختار موجود، امکانات موجود در سایت را ارتقا دهد.

ارتفاع جلوی کابین نوردمارکا توسط معماران Rever & Drage
Rever & Drage یک کابین در نروژ ایجاد کرده است

Rever & Drag کابین تاریخی را با ساختاری مدرن مکمل با برق و آب روان، ارجاع و تفسیر کرد و کابین تاریخی مجاور را به ،وان یک محیط روستایی تر حفظ کرد.

برای اینکه کمترین تاثیری روی سایت داشته باشد، از شش پایه فولادی در سنگ بستر برای بلند ، کابین جدید از سطح زمین استفاده شد که امکان برداشتن آسان آن را در آینده فراهم کرد.

کابین چوبی در میان فضای سبز
این در کنار یک کابین دهه 1930 در منطقه جنگلی Nordmakka قرار دارد

Rever & Drage گفت: «از لحاظ تاریخی، این نوع ساختمان به ،وان یک پناهگاه در حین انجام سایر فعالیت‌های تفریحی مانند پیاده‌روی، شکار یا ماهیگیری عمل کرده است.

“از روزهای [Henry] با این حال، والدن ثورو، عقب نشینی یا چاله کوچک نیز به خودی خود یک هدف بوده است، معمولاً برای فرار از استرس های زندگی روزمره.

ساختمان چوبی با پنجره زاویه دار
پنجره ای زاویه دار دارد

این دو کابین با هم دو طرف یک حیاط را تشکیل می دهند که به سمت ج، غربی برای آفتاب بدون مانع و چشم انداز چشم انداز باز است.

ضلع شمال شرقی کابین جدید نمای کابین قدیمی را با پنجره های کوچک مربعی شکل، یک در چوبی ساده و یک چراغ ف،ی دیواری نشان می دهد.

کابین چوبی توسط Rever & Drage Architects
از چوب ساخته شده است

با این حال، ساختمان جدید رو به منظره طرف مقابل، ظاهری امروزی‌تر به خود می‌گیرد، با یک پنجره گوشه‌ای بزرگ که به سمت چشم‌انداز نگاه می‌کند.

یک سایبان شیب دار از تخته های چوبی، ناحیه کوچکی از سایه را از خورشید در بالاترین نقطه آن ایجاد می کند و به سمت پایین امتداد می یابد تا یک نیمکت ایجاد کند.

استودیو توضیح داد: “برای مشتری مهم بود که جذابیت قدیمی دهه 1930 را در ،مت اصلی بیرونی حفظ کند – بنابراین کابین جدید دارای پنجره هایی در نمای خود است که به پنجره های کابین قدیمی مربوط می شود.”

“همزمان [they] می خواست منظره ای بدون مزاحمت به سمت غروب خورشید داشته باشد. برای جلوگیری از تضاد بین این دو هدف، یک نیمکت در مقابل گوشه شیشه ای باز قرار می گیرد که دومی را از فضای باز پنهان می کند.

اتاق نشیمن با اندود چوبی مشرف به منظره نروژ
فضای نشیمن به ،وان اتاق خواب اصلی دو برابر می شود

در داخل کابین جدید، طبقه همکف شامل یک آشپزخانه و حمام کوچک است که به یک منطقه نشیمن که به ،وان اتاق خواب اصلی دو برابر می شود، با یک نردبان چوبی منتهی به محل بازی و خواب کودکان است.

تخته های چوبی کل فضای داخلی را می پوشانند که با مبلمان چوبی ساده و پیشخوان های آشپزخانه با روکش فولاد تکمیل شده است.

فضای نشیمن با اندود چوبی
تخته های چوبی کل فضای داخلی را پوشانده اند

Rever & Drage توسط Eirik Lilledrange، Martin Beverfjord و Tom Auger تاسیس شد و در اسلو و Flekkefjord، نروژ مستقر است.

پروژه های قبلی این استودیو شامل نمای مدرن از یک کلبه چوبی سنتی مشرف به Moldefjord در ساحل غربی نروژ و یک توالت عمومی با پوشش آلومینیومی در یکی از مسیرهای ملی گردشگری منظره کشور است.

عکاسی توسط تام اوگر است.


اعتبار پروژه:

معماران: Rever & Drag
تیم طراحی: تام اوگر، مارتین بورفیورد، ایریک لیلدرنج
سازندگان: بیورن وایک و جو تافتدال


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/22/rever-drage-cabin-nordmarka-norway/