Parramon + Tahull کف‌های کاشی‌شده را به آپارتمان بازسازی‌شده بارسلون اضافه می‌کند


استودیوی معماری بارسلونا Parramon + Tahull یک آپارتمان سنتی را در محله Gracia شهر بازسازی کرده است و نازک کاری تخته سه لا و کاشی های سرامیکی را برای تکمیل ویژگی های اصلی ساختمان اضافه کرده است.

این آپارتمان خانه یک خانواده چهار نفره است که چندین سال است در آنجا زندگی می کنند و می خواهند تغییرات اساسی در فضای داخلی قدیمی انجام دهند.

اتاق غذاخوری آپارتمان بارسلونا
Parramon + Tahull یک آپارتمان در بارسلون بازسازی کرده است

مشتریان از معماران محلی پرسیدند لوئیس پارامون و اما تاهول برای نظارت بر دگرگونی فضا برای ارائه یک فضای نشیمن و آشپزخانه باز به همراه اتاق خواب های مجزا برای هر یک از دو دخترشان.

این آپارتمان در طبقه فوق، یک ساختمان پنج طبقه متعلق به دهه 1900 واقع شده است. بازسازی قبلی که حدود 20 سال پیش انجام شده بود، چیدمان را تغییر داده و بسیاری از ویژگی های اصلی را از بین برده بود.

منطقه کاری داخلی آپارتمان توسط Parramon + Tahull
استودیو نازک کاری سفارشی شامل یک میز کوچک توکار را اضافه کرد

Parramon + Tahull با حذف تمام دیوارهای جداکننده موجود به منظور ایجاد یک سری فضاهای روشن تر و کاربردی تر در پلان طبقه فشرده شروع شد.

فضای داخلی بازآرایی شده همچنین فضای ذخیره‌سازی قابل استفاده فراو، را فراهم می‌کند و برخی از جزئیات اصلی، از جمله تیرهای چوبی که توسط مالکان قبلی به رنگ سفید درآمده بودند را بازیابی می‌کند.

اتاق کاشی کاری شده در فضای داخلی آپارتمان بارسلونا
کاشی های تراکوتا کف را در سراسر آپارتمان می پوشانند

طاهول به Dezeen گفت: «ما می‌خواستیم نور طبیعی را به همه فضاها وارد کنیم و با وجود سطح محدود، به یک فضای جاری و پیوسته دست یابیم.

ما علاقه مند بودیم با مصالح طبیعی کار کنیم و بخشی از روح اولیه ساختمان را به آپارتمان برگرد،م.»

اتاق خواب داخلی آپارتمان بارسلونا توسط Parramon + Tahull
نازک کاری سفارشی نیز فضای ذخیره سازی را در اتاق خواب ها فراهم می کند

با توجه به اندازه کوچک آن، معماران توجه زیادی به انتخاب متریال و چیدمان داشتند تا حسی آرام و جادار ایجاد کنند.

طاهول توضیح داد: «برای رسیدن به تمام اه، مشتری، ما باید روی مقیاس بسیار دقیقی از جزئیات کار می‌کردیم و تمام مبلمان را برای اندازه‌گیری طراحی می‌کردیم تا از هر سانتی‌متر مربع استفاده کنیم.»

فضای داخلی از پالتی از مواد عمدتاً طبیعی استفاده می‌کند که برای تکمیل تیرهای چوبی انتخاب شده‌اند و در عین حال ،صری از تضاد رنگی و بافتی را فراهم می‌کنند.

Parramon + Tahull کاشی های سرامیکی را از سازنده اسپ،ایی انتخاب کرد وای برای ایجاد یک سطح کف مداوم در کل آپارتمان، از جمله آشپزخانه و حمام.

حمام آپارتمان بارسلونا با کاشی های سفالی
کاشی های سفید براق دیوارهای حمام را می پوشاند

Tahull افزود: “ما به دنبال کاشی با فرمت کوچک بودیم تا احساس فضا بزرگتر شود.” ما همچنین می‌خواستیم با یک طرح رنگی ملیله مانند که شامل رنگ سفید است، بازی کنیم، زیرا سفید درخشندگی زیادی می‌دهد و رنگ سفید ،اصر دیگر را بازتاب می‌دهد.»

کاشی‌های سفید و سفالی دارای فرمت‌ها، بافت‌ها و پوشش‌های سطحی مختلف از براق تا مات هستند.

دوغاب سفید برای کف اتاق ها استفاده می شود، در حالی که دیوارهای حمام با کاشی های سفید با دوغاب قرمز متضاد پوشیده شده است.

حمام با کاشی های سفید براق و سفالی
دوغاب قرمز مایل به قرمز کنتراست بصری ایجاد می کند

کابینت های سفارشی ساخته شده از تخته سه لا توس ذخیره سازی عملی را در هر اتاق و همچنین در راهرو فراهم می کند. در کنار کاشی ها، چوب ،صری ثابت را تشکیل می دهد که فضاها را متحد می کند.

Lluís Parramon و Emma Tahull استودیوی خود را در سال 1997 تأسیس ،د. این دفتر بر ارائه پروژه های معماری راحت، زمینه ای و کم مصرف برای مشتریان خصوصی و تجاری متمرکز است.

عکاسی توسط جودیت کاساس سایوس.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/27/parramon-tahull-barcelona-apartment-interior/