Nendo درخت کریسمس را با برش های ستاره ای شکل سوسوزن طراحی می کند


استودیوی طراحی ژاپنی نندو درخت کریسمس طلایی رنگی را برای مرکز ،ید توکیو میدتاون در روپونگی توکیو ایجاد کرده است که بریدگی‌های جنبشی آن شبیه «چراغ‌های درخشان» طراحی شده است.

این درخت با ارتفاع 7.5 متر که در وسط مرکز ،ید قرار دارد، دارای یک سطح چند وجهی است که از صفحات ف،ی مسطح ساخته شده است که برای تشکیل یک هرم به یکدیگر پیچ شده اند.

درخت کریسمس طلایی در مرکز ،ید توکیو
درخت کریسمس نندو در توکیو میدتاون قرار دارد

در پشت پانل ها، که دارای بریدگی های ستاره ای شکل هستند، 416 فن جمع و جور قرار دارند. اینها طوری برنامه ریزی شده بودند که پانل ها را به صورت ال،ای بالا، پایین و در سراسر درخت حرکت دهند.

این قطعات نه تنها با باد تکان می‌خورند و حرکت می‌کنند، بلکه می‌توانند در زمان‌بندی برنامه‌ریزی‌شده تاب خوردن در هوا را متوقف کنند.» نندو گفت. با دریافت مداوم مقدار مشخصی از جریان هوا، قطعات نیز به صورت پایدار به سمت بالا شناور می شوند.

درخت کریسمس طراحی شده توسط نندو در روپونگی، توکیو
نصب م،وطی از داخل روشن می شود

برش‌های طرح‌دار، که نندو می‌گوید شبیه «چراغ‌های درخشان» هستند، به نظر می‌رسد که در اطراف درخت می‌چرخند یا یک الگوی ریتمیک ایجاد می‌کنند که به سمت بالا و پایین نصب م،وطی حرکت می‌کند.

برش‌های هم رنگی که نندو آن را طلای شامپاین مات توصیف می‌کند، از سقف در جای دیگری در مرکز ،ید آویزان شده بود.

این قطعات که هم شامل ستاره های بریده شده و هم مربع هایی هستند که از آنها بریده شده اند، در تراس باغ توکیو میدتاون و همچنین در گا،ی و تراس های آتریوم آن دیده می شوند.

نندو در مورد زیورآلات تزئینی می گوید: «درخشش تم در هوا به ایجاد فضای نشاط آور و درخشان، جوهره اصلی کریسمس، با تولید «درخشش» توسط «هوا» ترجمه می شود.

ستاره های بریده طلایی در توکیو میدتاون
برش های ستاره ای شکل از سقف آویزان شده بود

Nendo که هم معماری و هم محصولات را ایجاد می کند، اخیراً از آرشیوی برای نگهداری محصولات و مبلمان خود که از لوله های بتنی پیش ساخته ساخته شده بودند، رونمایی کرد.

این استودیو همچنین دیگ المپیک 2020 توکیو را طراحی کرد که باز شد و شعله المپیک با نیروی هیدروژن را آشکار کرد و یکی از هفده طراح بود که صندلی مدالیون خانه مد دیور را برای هفته طراحی میلان 2021 بازسازی ،د.

عکاسی توسط تاکومی اوتا و ویدیو توسط پرنده و ،ات است.تصاویر بیشتر


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/17/nendo-polyhedral-christmas-tree-star-shaped-cutouts/