House Be در بلژیک برای “سکونت در طبیعت و در میان طبیعت” طراحی شده است.


بتن علامت‌دار تخته‌ای و آجرکاری‌های ا،پوز برای دادن ویژگی «زمخت اما تصفیه‌شده» به این خانه در حومه بلژیک که توسط معمار محلی A2o طراحی شده است، استفاده شده است.

مستقر در هاسلت تمرین House Be را طراحی کرده است تا نقطه مقابلی متمایز اما هماهنگ با محیط اطراف خود با حیاط های داخلی و یک تراس آشپزخانه سرپوشیده ارائه دهد که به باغ اجازه می دهد تا “به داخل ساختمان امتداد یابد”.

تصویر بیرونی House Be
House Be توسط معمار A2o طراحی شده است

این تمرین توضیح داد: «House Be آزمایشی برای س،ت در طبیعت و در میان آن است. ساختاری ریتمیک در بتن، چوب و آجر با سبکی منظره بازسازی شده در تضاد است.

در ادامه می‌افزاید: «به شیوه‌ای مشابه با موتیف رمانتیک از هنرهای قرن 19، تلاش شد تا تنش حساسی بین منظره طبیعی عالی و حضور انسان در آن ایجاد شود.

تصویر House Be توسط a2o architecten
با استفاده از بتن و آجر با علامت تخته ساخته شده است

House Be از سه ،صر اصلی تشکیل شده است – یک “اتاق باغ” لعابدار، یک اتاق خواب و بلوک اداری و یک ضمیمه مهمان جداگانه که همه آنها توسط مسیرهای سنگفرش پوشیده شده توسط طاقچه ای از ستون های چوبی متحد شده اند.

در میان یک باغ بزرگ که توسط استودیو محوطه سازی شده است چشم انداز BUROنمای بیرونی با یک قاب بتنی، آجرکاری خا،تری سفارشی و پنجره‌های بزرگ مشخص می‌شود.

تصویر داخلی یک فضای نشیمن در House Be
این خانه در حومه بلژیک واقع شده است

“نماها طبیعی و ظریف به نظر می رسند، سقف ها مملو از گل و گیاه هستند و باغ تا ساختار ساختمان گسترش می یابد. [changing] ظاهر نما در طول زمان و فصول.”

اتاق باغ دو ارتفاع، منطقه اصلی نشیمن House Be است، با درهای شیشه ای که به دو تراس باز می شوند، یکی مشرف به حیاط داخلی و دیگری شامل آشپزخانه در فضای باز است.

هم ساختار و هم مبلمان به ،وان ،اصر تقریباً مجسمه‌ای در نظر گرفته می‌شدند، با ستون‌های بتنی علامت‌گذاری شده با تخته که یک میز ناهارخوری چوبی مرکزی را قاب می‌،د و ،مت نشیمن زیر یک شومینه بتنی یکپارچه و چراغ‌های برنجی مجسمه‌سازی.

“[The garden room is] به ،وان یک “Wunderkammer” معاصر مبله شده است.”

آن را به ،وان یک کابینت هنری در نظر بگیرید، مانند آنهایی که در عمارت‌های قدیمی بزرگان و آزاداندیشان یافت می‌شوند، جایی که خارق‌العاده‌ترین اشیاء هنری و طبیعت گرد هم آمده و در یک اتاق به نمایش گذاشته شده‌اند.

تصویر یک پلکان مارپیچ در House Be
آجر و بتن ا،پوز تا ،مت داخلی ادامه یافت

طبقه همکف این ،مت نشیمن به یک آشپزخانه در یک انتهای بلوک اداری متصل می شود. در بالا، یک منطقه نشیمن ثانویه یا “سالن شب” روی یک نیم طبقه قرار دارد و به یک تراس خارجی اضافی و اتاق خواب های خانه متصل می شود.

در زیر، یک فضای زیرزمین شامل یک منطقه سلامتی و نوار است که درهای شیشه‌ای کشویی به حیاط باغ ژاپنی باز می‌شوند که به ،وان “همتای صمیمی” باغ بزرگ بالا طراحی شده است.

تصویر داخلی خانه بلژیکی
لهجه های چوبی در فضای داخلی اعمال شد

یک راه پله مارپیچ مستقل از استیل سیاه، سه سطح اتاق باغ را به هم متصل می کند، در حالی که یک راه پله اضافی اتاق خواب ها را مستقیماً به فضاهای کاری خانه متصل می کند.

این تمرین توضیح داد: “جهت اتاق ها هر بار متفاوت است، به این م،ی که میزان تابش نور و نمای بیرون متفاوت است.”

در ادامه این بی،ه آمده است: «مسیر اتاق کار و سالن شب در طبقه دیگر از محور مرکزی منحرف می‌شود و در نتیجه زندگی خصوصی را جدا نگه می‌دارد».

تصویری از حیاط شیشه ای در خانه بلژیکی
یک حیاط با دیوارهای شیشه ای احاطه شده است

خانه های دیگری در بلژیک که اخیراً در Dezeen به نمایش گذاشته شده اند عبارتند از یک خانه آجری زاویه دار توسط DéDal Architectes و یک خانه آجری منحنی در گنت که توسط BLAF Architecten در محوطه یک عمارت قرن نوزدهمی طراحی شده است.

عکاسی توسط استیو بولارت.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/20/،use-be-a2o-architecten-concrete-brick-،use-belgium/