Firma خانه و موزه میراثی را برای هنرمند چارلز پچر تکمیل می کند


،دی ساخته شده از صفحات ف،ی موجدار آبی به خانه ای در محله چینی های تورنتو اضافه شده است تا موزه و اقامتگاه جدیدی برای هنرمند کانادایی چار، پچر ایجاد شود.

چار، پچر یک هنرمند کانادایی است که به خاطر نقاشی های ،ن، مناظر و ملکه الیزابت شهرت دارد. این هنرمند می خواست یک استودیوی موجود را بازسازی کند که یک منطقه صنعتی در محله چینی های تورنتو را اشغال می کند.

برنامه افزودنی برای چار، پچر ایجاد شد
فیرما ،د را برای نقاش کانادایی چار، پچر ایجاد کرد

این هنرمند معمار محلی لیا ماستون را سفارش داد ،ب و کار برای بازسازی و گسترش شرکت فیرما که مستون در سال 2014 تأسیس کرد، بر احیای خانه های خیاب، در تورنتو تمرکز دارد.

فیرما گفت: «پچر این قطعه را که شامل یک انبار یک طبقه در عقب بود، در سال 1996 ،یداری کرد و از فضای موجود به ،وان فضایی صمیمی برای پرتاب و جمع‌آوری کمک مالی به نام کارخانه موس استفاده کرد.

موزه مستاجر تورنتو
این یک اقامتگاه و یک موزه برای هنرمند تشکیل می دهد

این مداخله در اکتبر 2022 تکمیل شد و دو طبقه به پشت ملک اضافه کرد تا فضایی به مساحت 7800 فوت مربع (725 متر مربع) ایجاد شود. این ساختمان شامل اتاق نشیمن و دفتر کار هنرمند و همچنین یک گا،ی و فضای رویداد است.

این ،د دارای گوشه های منحنی در بیرون است که از فرم های گرد موجود در نقاشی های پچر الهام گرفته شده است.

گوشه های منحنی در ،د مس،
گوشه های منحنی نشانه هایی از نقاشی های پچر می گیرند

لیا ماستون می‌گوید: «ما از نقاشی‌های چار، به ،وان نقطه عزیمت برای طراحی ساختمان استفاده کردیم: پالت رنگ آبی او، سادگی تقلیل‌دهنده فرم».

کار با چار، مرا به انجام کاری جالب تر از حد معمول سوق داد و از هنر به ،وان سکوی پرشی استفاده کردم.»

نمای ف،ی راه راه در ،د Firma
پانل های ف،ی راه راه بیرونی را پوشانده اند

همانطور که ساختمان از همسایه های خود بالا می رود، برای ایجاد تراس های بیرونی در طبقه دوم و روی پشت بام به عقب برمی گردد.

فیرما می‌گوید: «موزه جدید که بالاتر از اطرافش قرار دارد، با طبقات منحنی و عرشه‌های چوبی بزرگ، یادآور کشتی‌های اقیانوس‌پیما در قرن بیستم است.

فضای داخلی پر نور در فرمت توسط Firma
فضای داخلی به گونه ای طراحی شده است که با نور طبیعی پر شود

فضای داخلی فضا به گونه ای طراحی شده است که با نور طبیعی پر شود و در عین حال از نور مستقیم خورشید جلوگیری شود. در فضای گا،ی، نورگیرهای گرد متعدد به نمایش طبیعی‌تر نقاشی‌های پاچر کمک می‌کنند.

این تیم گفت: “پچر و ماستون با همکاری یکدیگر فضایی را برای هنرمند ایجاد ،د تا هم هنر را خلق کند و هم آن را جشن بگیرد.”

گا،ی در توسعه مس، در تورنتو
پچر از ،د به ،وان گا،ی برای آثار هنری خود استفاده می کند

در پشت فضا، استودیو شامل یک راه پله فولادی سفید با آج های باز بود که همه طبقات را به هم متصل می کند. این پله دور یک آسانسور شیشه ای منحنی قرار گرفته است که به فضا حسی زیبا و آینده نگر می دهد.

طبقه همکف ساختمان برای رویدادهای عمومی در نظر گرفته شده است. در طبقه بالا اتاق های هنرمند قرار دارد که شامل دو اتاق خواب، یک اتاق نشیمن و یک دفتر است.

در طبقه بالا یک سرریز کوچک وجود دارد که برای دسترسی به پشت بام گسترده استفاده می شود. صفحه‌های ف،ی سوراخ‌دار فضاهای بیرونی را می‌پوشاند و حریم خصوصی را ارائه می‌دهد.

شرکت فیرما گفت: “ساختمان از ورق ف،ی مواج پوشیده شده است و عرشه ها با صفحه های ساخته شده از ورق های آلومینیومی موج دار و سوراخ دار احاطه شده اند.”

ع، داخلی توسعه مس، با آثار هنری
Firma Architecture این پروژه را طراحی کرد

گا،ی‌های هنری دیگر شامل گا،ی جدیدی در لس‌آنجلس است که آثار هنرمندان جدید کره‌ای را به نمایش می‌گذارد و یک گا،ی بتنی یکپارچه در مریلند که توماس فیفر و شرکای آن را برای نگهداری مجسمه‌های هنرمند ریچارد سرا طراحی ،د.

عکاسی توسط عکاسی فضایی دوگانه.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/26/firma-،me-legacy-museum-ca،ian-artist-charles-pachter/