FCBS هلال های خوابگاه دانشجویی Passivhaus را در کمبریج ایجاد می کند


تمرین معماری Feilden Clegg Bradley Studios مجموعه ای از بلوک های هلالی شکل دانشجویی با ساختار CLT برای کالج کینگ در دانشگاه کمبریج ایجاد کرده است.

این بلوک‌ها که استفان تیلور کورت نامیده می‌شوند شامل 84 خانه برای دانشجویان و دانشجویان فارغ‌التحصیل کالج کینگ است که مطابق با استانداردهای P،ivhaus طراحی شده‌اند و تا حد امکان تأثیر کربن کمتری دارند.

“با توجه به انتخاب مواد در نظر گرفته شده، اولویت دادن به مواد کربنی کم تجسم، استفاده مجدد از مواد موجود، منابع محلی و هدف قرار دادن محتوای بازیافتی، و مح،ه کربن جدا شده در الوار متقاطع، پروژه دارای کربن تجسم منفی در تکمیل به ،وان کربن بیشتر است. در تولید آن نسبت به انتشار توقیف شده است.” استودیو Feilden Clegg Bradley شریک هوگو ماراک به Dezeen گفت.

دادگاه استفن تیلور توسط استودیو فیدن کلگ بردلی
این پروژه از سه ساختمان هلالی شکل تشکیل شده است

این معماری از ابزار کربنی خود به نام FCBS Carbon در مراحل اولیه طراحی برای کمک به ،ن و محدود ، انتشار کربن کل عمر این طرح استفاده کرد.

FCBS Carbon صفحه‌گسترده‌ای است که برای سایر معماران رایگان است و تمام CO2 تولید شده توسط یک ساختمان از جمله مصالح ساختم،، ساخت و ساز و ت،یب را در نظر می‌گیرد.

استودیو Feilden Clegg Bradley از دادگاه استفان تیلور به ،وان یک “مورد آزمایشی” برای ابزار خود استفاده کرد و عملکرد خالص کربن آن را – هم عملیاتی و هم تجسم یافته – برای 10 تا 15 سال اول عمر پروژه کمتر از صفر مح،ه کرد.

به گفته ماراک، مح،ات کربن برای این پروژه مبلمان، وسایل و تج،ات (FF&E) یا مک،ک، برق و لوله کشی (MEP) را در نظر نگرفته است.

دادگاه استفن تیلور توسط استودیو فیدن کلگ بردلی
سقف‌های شیب‌دار به ساختمان‌های هنری و صنایع دستی در این منطقه اشاره می‌کنند

این آپارتمان‌ها در یک منطقه حفاظت‌شده در کمبریج واقع شده‌اند و دارای ساختار چوبی متقاطع (CLT) هستند که با آجرهای گات‌کاری آب‌خورده پوشیده شده‌اند که از نظر ظاهری شبیه به آجرهای کمبریج سنتی هستند.

ساختار CLT به دلیل ویژگی سبک وزن، هوابندی پوشش ساختاری و کربن تجسم کم مواد انتخاب شده است.

دادگاه استفن تیلور توسط استودیو فیدن کلگ بردلی
استفان تیلور کورت دارای ساختار چوبی چند لایه است که با آجر پوشیده شده است

توضیح داد: “ساختار سبک CLT ساختمان ها بارهای پی را کاهش می دهد و امکان استفاده از پایه قایق بتن مسلح نازک “شناور” روی عایق صلب را فراهم می کند.” اسمیت و وال ورک مهندس سازه Tristan Wallwork.

“این نه تنها مقدار بتن مورد استفاده در زیرسازی را کاهش می دهد، بلکه یک راه حل کامل فونداسیون P،ivhaus را نیز ارائه می دهد.”

Wallwork ادامه داد: “جزئیات هر پل حرارتی ذاتی، مانند اتصالات مهار نما، به دلیل پوشش ساختاری محکم و محکم CLT نیز به شدت ساده شده است – که انعطاف پذیری کامل را در محل هر گونه اتصالات مورد نیاز ارائه می دهد.”

استودیو Feilden Clegg Bradley قصد دارد در آینده به همکاری با کالج ادامه دهد تا با اجرای گزینه‌های انرژی تجدیدپذیر مانند پانل‌های فتوولتائیک، به حفظ کربن خالص بیش از 10 تا 15 سال اول پس از تکمیل کمک کند.

دادگاه استفن تیلور توسط استودیو فیدن کلگ بردلی
ساختمان های اقامتی یک حیاط را احاطه کرده اند

این طرح 4300 متر مربعی در منطقه حفاظت‌شده‌ای قرار دارد که به‌خاطر خانه‌های هنری و صنایع دستی‌اش معروف است، که بر طراحی استودیو فیلدن کلگ برادلی تأثیر گذاشته است.

مسکن در استفن تیلور کورت از سه هلال آجری تشکیل شده است که یک حیاط باغ را با یک ویلای آجر قرمز مجاور احاطه کرده است.

هوگو ماراک می‌گوید: «سه‌گانه مرکزی سه هلال، دادگاهی باز و غیررسمی ایجاد می‌کند که عمق و وسعت مناظر را از منظر خیابان تا بافت برگ‌دار فراتر می‌دهد».

دادگاه استفن تیلور توسط استودیو فیلدن کلگ بردلی
یک ویلای آجری قرمز در مرکز طرح قرار دارد

سقف‌های شیب‌دار، پنجره‌های خوابگاهی که خط سقف را مشخص می‌کنند و پنجره‌های اوریل در انتهای شیرو، آپارتمان‌ها به ساختمان‌های هنری و صنایع دستی در این منطقه اشاره دارد.

ماراک توضیح داد: «همدلی با رویکرد هنر و صنایع دستی در جشن گرفتن شادی در هر یک از این جزئیات ساختم، و ویژگی‌های مواد است، به جای اینکه آن‌ها را اتو کنید، همانطور که ممکن است با رویکردی حداقلی‌تر».

او ادامه داد: “با توجه به این گفته، نتایج به‌جای شکل‌هایی از بازتولید، به سمت بیان سبک‌تر و معاصر زمان خود است. از برخی جنبه‌ها، نتایج تقریباً وحشیانه هستند.”

دادگاه استفن تیلور توسط استودیو فیلدن کلگ بردلی
این پروژه بخشی از طرح کالج برای فراهم ، زندگی پایدار برای دانشجویانش است

استودیو Feilden Clegg Bradley، همراه با مسکن جدید ساخته شده، یک ویلای موجود متعلق به دوران ویکتوریا را در این سایت بازسازی و گسترش داد تا اتاق مش،، کتابخانه و اتاق خشک‌شویی را در خود جای دهد.

استفان تیلور کورت دومین اقامتگاه فارغ التحصیل در کالج است که در سال های اخیر پس از توسعه در جاده کرامنر توسط شرکت بریت،ایی Allies and Morrison ساخته شده است، که همچنین مطابق با استانداردهای P،ivhaus ساخته شده و در فهرست جوایز Dezeen 2021 قرار گرفته است.

عکاسی توسط جیمز نیوتن.


اعتبار پروژه:

معمار: استودیو Feilden Clegg Bradley
معمار منظر: همکاران رابرت مایرز
مشاور برنامه ریزی: تورلی
مهندس سازه: اسمیت و وال ورک
مشاور نظارت و ارزیابی: ما، فوردهام
نقشه بردار کمیت: وفادار و گولد
طراح اصلی: وفادار و گولد
مهندس آتش نش،: جراحی آتش نش،
پیمانکار اصلی: گیلبرت اش


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/21/feilden-clegg-،dley-studios-p،ivhaus-student-accommodation-kings-college-cambridge/