Eek en Dekkers به ​​کهن الگوهای کشاورزی خانه R اشاره می کند


دفتر معماری هلندی Eek en Dekkers یک خانه انبار مانند را در آیندهوون هلند تکمیل کرده است که دارای فضای داخلی بزرگ و باز است که با حجم‌هایی که شامل اتاق‌های صمیمی یا خصوصی‌تر است، مشخص شده است.

استودیو به سرپرستی طراح پیت هاین ایک و معمار ایگی دکرز خانه R را برای خانواده‌ای طراحی کرد که می‌خواستند خانه‌ای ساده شامل مناطق اجتماعی بزرگ همراه با فرصت‌هایی برای گذراندن زمان تنهایی داشته باشند.

خانه ای ف،ی در کنار جنگلی در آیندهوون
Eek en Dekkers یک خانه در کنار جنگل در آیندهوون تکمیل کرده است

این خانه در کنار جنگل در محله ای واقع شده است که ا،ر خانه ها به صورت حجم های سفید اولیه طراحی شده اند. Eek en Dekkers تصمیم گرفت چیزی متفاوت بسازد که هم وسعت و هم ظاهر یک انبار را تداعی کند.

دکرز به Dezeen می‌گوید: «این انبار با سادگی و تمرکز 100 درصدی روی کیفیت برای خانواده‌ای که در آن زندگی می‌کنند، خود را از محیط متمایز می‌کند.

نمای بیرونی خانه R توسط Eek en Dekkers
در نظر گرفته شده است که فضای بزرگ و ظاهر یک انبار را تقلید کند

این خانه از آلومینیوم آنودایز پروفیلی پوشیده شده است که برای یادآوری ف، راه راه که معمولاً برای ساختمان های کشاورزی مقاوم در برابر آب و هوا استفاده می شود انتخاب شده است.

دکرز افزود: “نکته خوب در مورد انبار این است که از نظر هزینه و دوام به شیوه ای عملگرایانه ساخته شده است.” “معمولا انبارها جزئیات ناهمواری دارند، اما چالش ما ایجاد جزئیات واقعاً تصفیه شده با مواد صنعتی بود.”

فضای داخلی خانه انبار مانند توسط Eek en Dekkers
دارای فضای داخلی باز است

فضای داخلی خانه تا حد امکان برای ایجاد حجم های سخاوتمندانه باز شده است. مناطق نشیمن با ارتفاع دوبل دارای سقف هایی هستند که از شیب داخلی سقف پیروی می کنند تا این حس وسعت را افزایش دهند.

معماران تصمیم گرفتند که طبقه اصلی را 80 سانتی متر از سطح زمین بالاتر ببرند تا زیرزمینی در زیر زمین وجود داشته باشد. یک استودیو و اتاق تلویزیون در این سطح دارای پنجره های تمام قد است که به باغ های حیاط می نگرند.

فضای داخلی خانه R با دیوار صورتی در آیندهوون
سطح نیم طبقه شامل یک مطالعه است

بالا بردن خانه از سطح زمین، خطوط دید را بهبود بخشید و میزان نور طبیعی وارد شده به فضاهای زندگی را افزایش داد.

ساختمان همچنین به سمت عقب زمین رانده شد تا از تحت الشعاع قرار گرفتن درختان مجاور و املاک مجاور جلوگیری شود.

آشپزخانه و اتاق غذاخوری با پلان باز House R توسط Eek en Dekkers
یک آشپزخانه و ناهار خوری بزرگ وجود دارد

یک راهرو ورودی به ،مت نشیمن اصلی منتهی می شود که شامل آشپزخانه و فضای ناهارخوری بزرگ است که توسط یک نیم طبقه مشرف است. یک راه پله با آج های باز سطوح مختلف را به هم متصل می کند و چشم اندازهای خانه را حفظ می کند.

یک سالن و فضای بازی در دو طرف راهرو ورودی را می توان با استفاده از درهای کشویی لعاب بسته کرد. بیشتر اوقات درها باز می مانند تا فضاها با بقیه خانه ارتباط برقرار کنند.

پنجره‌ها در هر طبقه به دقت با نیازهای عملکردی فضاهای مختلف تطبیق داده می‌شوند و سطح من،ی از نور روز و حریم خصوصی را تضمین می‌کنند.

دهانه های زیرزمین کمی از نما بیرون زده اند تا میزان نور ورودی را بهینه کنند، در حالی که طبقه همکف دارای پنجره های بدون قاب و درهای کشویی است که حس ارتباط با باغ و جنگل را افزایش می دهد.

سالن خانه هلندی توسط Eek en Dekkers
یک ،مت استراحت را می توان با استفاده از درهای کشویی لعاب بسته کرد

در طبقه فوق، که اتاق خواب ها را در خود جای داده است، پنجره ها به نما باز می گردند و برای حفظ حریم خصوصی و رفع نیاز به تج،ات سایه بان اضافی، از نظر اندازه بسیار کوچکتر هستند.

Hein Eek و Dekkers استودیوی معماری خود را در سال 2015 پس از تکمیل ساختمان چند منظوره خود در آیندهوون راه اندازی ،د که شامل یک رستوران، گا،ی و کارگاهی است که هاین ایک در آن طرح های مبلمان خود را ایجاد می کند.

این استودیو در حال توسعه و بازسازی و همچنین ساخت و ساز جدید است.

نمای شب خانه R توسط Eek و Dekkers در آیندهوون
پنجره ها در طبقات بالا به نما باز می گردند

در سال 2015، هاین ایک به Dezeen گفت که او احساس می کند به ،وان یک طراح درگیر معماری است، زیرا ا،ر معماران به ساخت و ساز “علاقه ای” ندارند و در عوض نقاشی هایی را تولید می کنند که افراد دیگر باید چگونگی ساخت آن را بیابند.

پروژه های تکمیل شده قبلی توسط Eek en Dekkers شامل تبدیل یک انبار فریزی در روستای Woudsend به یک مهمانخانه با سقف چوبی نمایان است.

عکاسی توسط توماس مایر.


اعتبار پروژه:

معمار: ایک و دکرز
پیمانکار:
شرکت ساختم، Soetens
مهندس سازه:
Archimedes Bou،vies BV
مشاوره نصب:
معماران تاسیسات پایدار
طراحی داخلی:
Studio of Things x Studio Jeroen Wand
طراحی آشپزخانه:
م، لیپسی


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/26/،use-r-eek-en-dekkers-barn-eind،ven/