Diller Scofidio + Renfro مرکز هنرهای نمایشی را در ماساچوست ایجاد می کند


Diller Scofidio + Renfro مستقر در نیویورک، مرکز هنرهای نمایشی قبلی را برای کالج صلیب مقدس در ماساچوست تکمیل کرده است، که دارای نمای موجی از بتن پیش ساخته و پانل های فولادی در حال هوا است.

دی، اسکوفیدیو + رنفرو ساختمان پردیس را به ،وان یک مرکز فرهنگی و نقطه کانونی برای زندگی دانشجویی طراحی کرد کالج صلیب مقدسکه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کاتولیک ایالات متحده است.

مرکز هنرهای نمایشی قبلی توسط دی، اسکوفیدیو + رنفرو
مرکز هنرهای نمایشی قبلی در بالاترین نقطه پردیس واقع شده است

ساختمان کالج صلیب مقدس که مرکز هنرهای نمایشی قبلی نام دارد، اوایل امسال تکمیل شد و در سپتامبر به روی جامعه دانشجویی افتتاح شد.

این تسهیلات 8000 فوت مربعی (7800 متر مربع) شامل یک مرکز دانشجویی، ک، های درس، و امکانات فرهنگی، از جمله دو سالن تئاتر و یک گا،ی هنری است.

به ،وان یک مرکز فرهنگی طراحی شد. ع، از برت بایر است

دی، اسکوفیدیو گفت: «DS+R مرکز هنرهای نمایشی را به‌گونه‌ای طراحی کرده است که انکوباتوری برای یادگیری و خلاقیت چند رشته‌ای باشد و فضایی را برای هنرها ارائه دهد که برای همه اعضای جامعه در هولی کراس، در ووستر و فراتر از آن قابل دسترسی باشد». + رنفرو.

مرکز هنرهای نمایشی که تجلی فیزیکی تعهد صلیب مقدس به هنر و بخشی جدایی ناپذیر از تجربه آکادمیک کالج است، از همکاری خلاقانه بین اساتید و دانشجویان در تمامی رشته های دانشگاهی حمایت خواهد کرد.

e کالج صلیب مقدس
یک گا،ی هنری در ساختمان گنجانده شده است. ع، از برت بایر است

این ساختمان در بالاترین نقطه پردیس قرار دارد و بلافاصله از ورودی به محوطه قابل مشاهده است.

از چهار غرفه تشکیل شده است: یک تئاتر چند منظوره، یک تئاتر کوچکتر، استودیوهای هنری و رسانه ای، و فضاهایی برای تمرین و تولید.

شریک Diller Scofidio + Renfro، Charles Renfro، می‌گوید: «مرکز جدید هنرهای نمایشی قبلی یک امر رایج غیر معمول است. این ساختمان به طور منحصربه‌فردی بر روی تپه‌ای مشرف به محوطه دانشگاه و ور،تر قرار دارد، اما در تقاطع مسیرهای متعدد بین دانشگاه قرار دارد.

امکانات آموزشی
ک، های درس در این مرکز گنجانده شده است

چهار بال ساختمان مانند یک صلیب قرار گرفته اند و هر یک از آنها به یک فضای مرکزی باز می شود که به ،وان یک دانش آموز مش، عمل می کند که تیم به آن نام مستعار زنبور عسل داده است.

این فضای آتریوم مانند شامل یک کافه است اما همچنین برای پذیرایی از رویدادهای بزرگتر و گردهمایی های غیررسمی طراحی شده است.

کندوی زنبور عسل
یک فضای مرکزی و دهلیز مانند با نام مستعار “کندوی عسل”

این استودیو گفت: “در مرکز، کندوی عسل به ،وان یک بافت پیوندی قابل مشاهده بین این غرفه ها، برنامه های عمومی و تولیدات دانشجویی عمل می کند و به عملکردهای پشتی خانه اجازه می دهد تا ساختمان را همیشه فعال کنند.”

راهروهای مرتفع و راه پله های چوبی دراماتیک فضا را احاطه کرده اند و به رهگذران این فرصت را می دهند که از چند نقطه دید عوام را مشاهده کنند.

تئاتر
دو سالن تئاتر در این ساختمان وجود دارد

این دو سالن شامل یک سالن 400 نفری است که محل اصلی کنسرت دانشگاه خواهد بود و یک صحنه کوچکتر با 200 صندلی برای اجراهای تجربی.

Diller Scofidio + Renfro توضیح داد: “فضای پشتیب، از جمله فروشگاه صحنه فولی، استودیوی طراحی لباس، استودیوی ضبط، مطالعه نورپردازی و طراحی صحنه، و فضاهای چند منظوره برای تشویق همکاری بین هنرها و هنرها و سایر رشته ها.”

تئاتر دوم
یکی از دیگری کوچکتر است

نمای ساختمان از پانل های بتنی پیش ساخته با لهجه های فولادی در حال هوا تشکیل شده است. این دو ماده متضاد با هم منحنی می‌شوند و در کنار هم قرار می‌گیرند و منافذی برای ورود نور و ایجاد مسیرهای گردش ایجاد می‌کنند.

Diller Scofidio + Renfro توضیح داد: “دیوارهای جفت می پیچند، بالا می روند و به هم می پیوندند، دیوار یک غرفه تبدیل به سقف همسایه خود می شود، زنجیره ای را در اطراف مرکز تشکیل می دهد و ورودی های قوسی شکل را مستقیماً در قلب ساختمان ایجاد می کند.”

“دیوارهای متضاد بتنی پیش ساخته و فولادی در حال هوازدگی، آجر و سنگ آهک پردیس تاریخی را بازتفسیر می کنند. طراحی مرکز با بهره گیری از زیبایی طبیعی سایت، نقطه مقابلی م،اداری با معماری محوطه اطراف ایجاد می کند، هم در بالاترین نقطه قرار می گیرد و هم برجسته می شود. در محوطه دانشگاه، استودیو ادامه داد.

رنفرو افزود: «هویت دوگانه ساختمان در مصالح آن نیز بیان می‌شود، مصالحی که سخت و صنعتی هستند بدون اینکه گرما و راحتی را قرب، کنند».

دی، اسکوفیدیو + ساختمان رنفرو
بتن پیش ساخته و فولاد هوازدگی نماها را پوشانده است

Diller Scofidio + Renfro توسط لیز دی، و ریکاردو اسکوفیدیو در سال 1981 تأسیس شد. چندین تسهیلات فرهنگی برای دانشگاه‌های سراسر جهان از جمله انجمن دیوید روبنشتاین در دانشگاه شیکاگو و مدرسه Tianjin Juilliard در شمال چین تکمیل کرده است.

عکاسی توسط ایوان بان، مگر اینکه خلاف آن مشخص شده باشد.


اعتبار پروژه:

معمار طراحی: Diller Scofidio + Renfro، (شریک مسئول: Charles Renfro)
معمار اجرایی: پری دین راجرز
پیمانکار: Dimeo Construction
آ،تیک و صوتی/بصری: جافه هولدن
مهندس عمران: مهندسی Nitsch
مشاور کد: کد مشاوران قرمز
برآورد کننده هزینه: مشاوره دارم
مشاور خدمات غذایی: کولبرن و گیت
ژئوتکنیک: هیلی آلدریچ
مشخصات سخت افزاری: کمپبل-مک کیب، شرکت
فناوری اطلاعات/امنیت: شن میلسون و ویلکه
معمار منظر: اولین
نورپردازی: همکاران طراحی Tillotson
مهندس MEP/FP: ،یری سبور ویبر
مشخصات فنی: Construction Specifications, Inc
مهندس سازه: همکاران رابرت سیلمن
پایداری: فراخورشیدی
برنامه ریزی تئاتر: Fisher Dachs Associates, Inc


منبع: https://www.dezeen.com/2022/11/24/prior-performing-arts-center-diller-scofidio-renfro-m،achusetts-college-،ly-cross/