Dezeen Agenda شامل مصاحبه با پیتر فرانکنتال از عفو بین الملل است


رندر نماهای آینه ای The Line

این آ،ین نسخه از خبرنامه هفتگی Dezeen Agenda مصاحبه ای اختصاصی با پیتر فرانکنتال از عفو بین الملل در مورد پروژه نئوم در ،ستان سعودی. اکنون در Dezeen Agenda مش، شوید!

در مصاحبه با Dezeen، پیتر فرانکنتال از عفو بین الملل ،ستان گفت: استودیوهای معماری طراح نئوم در ،ستان سعودی با یک “معضل اخلاقی” مواجه هستند و باید در مورد مشارکت خود در این پروژه “دوباره فکر کنند”.

فرانکنتال به استودیوهای Dezeen که طراح نئوم هستند، گفت: «باید از نقض گزارش‌شده حقوق بشر در رابطه با این پروژه آگاه باشند و مایه تاسف است که آن‌ها اظهارنظری نکرده‌اند.

یک پیست اسکی توسط معماران Zaha Hadid، UNStudio، Aedas، LAVA و Bureau Proberts برای Neom در حال طراحی است.
یک پیست اسکی توسط معماران Zaha Hadid، UNStudio، Aedas، LAVA و Bureau Proberts برای Neom در حال طراحی است.

فرانکنتال گفت: «شرکت‌ها موظفند به خوبی از آنچه وارد می‌شوند و نقض حقوق بشری که از طریق روابط تجاری‌شان به آن‌ها مرتبط می‌شود و تأثیر آن آگاه باشند».

در اکتبر 2022، سازمان حقوق بشر ALQST گزارش داد که سه مردی که به زور از سایت نئوم در ،ستان سعودی ا،اج شده بودند به اعدام محکوم شدند.

این پروژه که شامل یک شهر بزرگ به طول 170 کیلومتر به نام The Line است، توسط استودیوهای معماری برجسته از جمله معماران Zaha Hadid، UNStudio، LAVA، Bureau Proberts و Morp،sis و Aedas طراحی شده است.

نمای بیرونی فاز 2 املاک پارک هیل در شفیلد
میخائیل ری، فاز 2 بازسازی پارک هیل را تکمیل کرده است

سایر داستان‌های جدیدترین خبرنامه شامل بازسازی کامل املاک پارک هیل در شفیلد توسط میخائیل ری،، جمع‌آوری شانزده استادیوم میزبان جام جه، 2026 و اعلام طراحی مجدد موزه Power،use Ultimo سیدنی توسط گروهی است. معماران استرالیایی

این تقویم

Dezeen Agenda یک خبرنامه مدیریت شده است که هر سه شنبه حاوی مهمترین اخبار مهم از Dezeen است. آ،ین نسخه Dezeen Agenda را بخو،د یا در اینجا مش، شوید

همچنین می‌تو،د در Dezeen Debate که هر پنج‌شنبه ارسال می‌شود و حاوی مجموعه‌ای از نکات برجسته هفته است، و همچنین Dezeen Daily، بولتن روزانه ما که شامل هر داست، است که در 24 ساعت قبل در Dezeen منتشر شده است، مش، شوید.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/20/peter-frankental-interview-saudi-arabia-neom-project-dezeen-agenda/