Cinco Sólidos Casa Aire را برای J Balvin در کلمبیا ایجاد می کند


استودیوی معماری کلمبیایی Cinco Sólidos یک خانه شیرو، را در کوه‌های خارج از Medellin بازسازی کرده است تا موسیقیدان J Balvin به ،وان یک “خانه در هوا” ظاهر شود.

این استودیو هنگام طراحی Casa Aire از ردپای ساخت و ساز قبلی استفاده کرد، که به گونه ای طراحی شده بود که خانه جدا از یک مکان شیب دار به نظر برسد.

خانه J Balvin در کلمبیا توسط Cinco Solidos
Cinco Solidós خانه دومی را برای موسیقیدان J Balvin ایجاد کرد. ع، توسط بریدگی کوچک ویزنر

این استودیو گفت: “از نظر توسعه مفهومی، خانه حول محور علاقه به بیان سبکی و شناوری به ،وان اصول می چرخد.”

این طراحی تضمین می‌کند که نمای داخلی و بیرونی آن جدا از زمینی که روی آن نشسته است، تلقی می‌شود، گویی خانه‌ای در هوا است.»

درخت بونسای در است، بازتابی با دیوار بتنی مجسمه
این خانه دارای ویژگی هایی است که از طراحی ژاپنی الهام گرفته شده است

با 1593 متر مربع مساحت نشیمن، خانه به موازات یک شیب ساخته شده است و دارای یک سری اتاق است که به عرشه های است، کنسولی متصل می شود.

خانه با پوشش بتنی با لهجه های فولادی پوشیده شده بود که به رنگ سبز روشن رنگ آمیزی شده بود و از یک سری حجم های شیرو، با لایه های بزرگ لعاب تشکیل شده است.

عرشه در خانه J Balvin در کلمبیا
خانه دارای یک عرشه است، وسیع است

جامد پنج از معماری ژاپنی سرنخ گرفته و شامل مجموعه ای از حوض ها و حیاط های منع، کننده است. در ورودی، مجموعه‌ای از پله‌ها به یک است، بازتابنده منتهی می‌شود که توسط یک دیوار بتنی با یک فضای خالی دایره‌ای در وسط عبور می‌کند که به ،وان پنجره‌ای به یک درخت بونسای در وسط است، عمل می‌کند.

سینکو سولیدوس می‌گوید: «مواد خام، انعکاس‌ها در برابر آینه‌های آب، باغ‌های خشک، نور رنگی و مبلمان همراه با ارتفاع جغرافیایی آن، خانه را به ،صری تبدیل می‌کند که از زمین جدا می‌شود و شناور می‌شود».

است، با خانه شیرو، و لهجه سبز
سقف های شیرو،، بتن و فولاد رنگ شده نمای بیرونی را مشخص می کند

جلوی خانه دارای دیوارهای بتنی جامد است که یک ورودی فرورفته با یک در کشویی برجسته را قاب می کند.

یک حیاط داخلی با پوشش شیشه ای که میزبان درخت دیگری است، از جلو قابل مشاهده است، که یک خط دید مستقیم بین مسیر و منظره باز می کند.

این حیاط مرکزی برای فضاهای داخلی است زیرا یک نقطه کانونی در مناطق عمومی ایجاد می کند که بین اتاق نشیمن و غذاخوری قرار گرفته است.

کاناپه های سبز با مینیمال میز قهوه در اتاق نشیمن J Balvin
منطقه نشیمن دارای یک آشپزخانه با مفهوم باز است

از اینجا، یک راهرو، از یک طرف لعاب برای قاب است، بازتاب بونسای، از مناطق عمومی به سمت سه اتاق خواب خانه دور می شود.

در حیاط و ورودی، خط سقف مسطح است، بنابراین اشکال شیرو، برنامه‌های عمومی و خصوصی مجاور می‌تواند دارای پنجره‌های کالسکه باشد.

حیاط با درخت و اتاق غذاخوری
فولاد رنگ آمیزی شده در فضای داخلی ادامه دارد

در اتاق نشیمن، جایی که یک آشپزخانه اپن کانسپت وجود دارد، سقف شیرو، بلند با بتنی تخته‌ای نمایان به سمت دهانه کف تا سقف که اتاق نشیمن را به تراس‌ها متصل می‌کند، شیب دارد. کاناپه‌های منحنی پیر پائولین در اطراف میزهای قهوه‌خوری سفارشی و کم ارتفاع قرار داشتند.

در سمت دور اتاق، دیوار دیگری شیشه ای از کف تا سقف دارد تا حس شناور بودن فضای داخلی را بیشتر کند.

اتاق خواب در خانه J Balvin کلمبیا
فضاهای نشیمن به عرشه باز می شوند

رنگ سبز روشن روی تیرهای فولادی بیرونی در داخل ادامه یافت، که همچنین دارای کفپوش چوبی با پوشش طبیعی است.

رنگ سبز همچنین بر روی یک صفحه سایه‌دار گسترده ظاهر می‌شود که می‌توان آن را در سراسر نمای عقب کشید تا فضای داخلی را تحت الشعاع قرار دهد و از ،اصر محافظت کند.

برای تراس‌ها، سایبان‌هایی با پایه‌های فولادی انتقالی از فضای داخلی به بیرون را فراهم می‌کنند. عرشه‌های چوبی با مجموعه‌ای از است،ها، جعبه‌های باغ و ،مت‌های نشیمن فرو رفته با شیب پایین می‌آیند.

کازا ایر بخشی از مجموعه معماری مشتری می شود.”

استفاده از آن بستگی به مک، دارد که او در آن قرار دارد و اگرچه به ،وان خانه فرعی برنامه ریزی شده بود، اما در صورت تمایل دارای تج،اتی است که می تواند اقامتگاه دائمی شود.

سایه سبز در خانه J Balvin کلمبیا
می توان یک سایه روی کل ،مت بیرونی عقب کشیده و آن را از ،اصر جدا کرد

این خانه برای خوزه بالوین که با نام مستعار شناخته می شود طراحی شده است جی بالوین، که در سطح بین المللی به دلیل مشارکت در سبک موسیقی Reg،ton شناخته شده است.

پروژه‌های دیگر در کلمبیا شامل یک خانه تعطیلات آجری در جنگل توسط Plan:b Arquitectos و یک خانه چوبی بر فراز یک ا،یستم شکننده توسط ZITA است.

عکاسی توسط آنا دیو مگر این که خلاف آن قید شود.


اعتبار پروژه:

معماری و طراحی داخلی: جامد پنج
مشتری: خوزه بالوین
پیمانکار عمومی: خانه رویایی
منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/19/cinco-solidos-casa-aire-j-balvin-colombia/