Checkerspot کیت نمونه اولیه پلاستیک مبتنی بر جلبک را برای طراحان منتشر کرد


شرکت مواد کالیفرنیایی Checkers، یک کیت ریخته‌گری به نام Pollinator Series راه‌اندازی کرده است که به طراحان اجازه می‌دهد تا با ساخت قطعاتی از پ،تیک‌های مبتنی بر جلبک آزمایش کنند.

مجموعه Pollinator یک کیت مستقیم به طراح است که به تولیدکنندگان اجازه می دهد تا با مواد مبتنی بر جلبک طراحی شده برای جایگزینی رزین پلی اورتان سنتی – محصولی مشتق شده از سوخت فسیلی که در بسیاری از اقلام خانگی یافت می شود – آزمایش کنند.

رزین پ،تیکی مبتنی بر جلبک Checkers،
Checkers، یک کیت برای طراحان برای آزمایش پ،تیک های مبتنی بر جلبک تولید کرده است

به گفته این شرکت، این ماده دارای محتوای بیومتریال 56 درصدی است و می تواند در قالب های مشابهی که در محصولات مبتنی بر فسیل استفاده می شود، استفاده شود. بقیه مخلوط از f ساخته شده استایزوسیانات مشتق شده از استخوان

این کیت به منظور پاسخگویی به درخواست های طراحان برای مواد تجدیدپذیر فرموله شده است.

جلبک های پ،تیکی به شکل مایع
این رزین از روغن های حاصل از جلبک های ،ر شده استفاده می کند

گفت: «از لحاظ تاریخی، طراحان محصول، علاقه‌مندان و هنرمندان به دلیل موادی که از عرضه‌کنندگان کالا در اختیارشان قرار می‌گیرد، محدود شده‌اند». Checkers، بنیانگذار چار، دیم،

تولیدکنندگان مواد خام اغلب می‌توانند این گروه‌های کوچک اما قدرتمند را نادیده بگیرند و در عوض مواد خود را از طریق برندهای مصرف‌کننده معروف به بازار عرضه کنند.»

رزین پ،تیکی جلبک Checkers، در قالب
از رزین می توان برای ساخت انواع محصولات پ،تیکی استفاده کرد

Checkers، با استفاده از بیوتکنولوژی توانسته است یک روش تولید ایجاد کند که روغن را از جلبک ها برداشت می کند تا “بلوک های ساختم، تجدید پذیر” را برای استفاده در طراحی محصول ایجاد کند.

روغن ریزجلبک از تاسیسات صنعتی بزرگی به دست می آید که بسیاری از آنها در ج، برزیل واقع شده اند، جایی که پس از ،ر انبوه، جلبک ها با قند مخلوط می شوند و سپس آب برای تولید روغن کم می شود.

باله های تخته موج سواری ساخته شده از رزین مبتنی بر جلبک
پلی یورتان در تاسیسات شرکت در سالت لیک سیتی تولید می شود

Checkers، می گوید: «این رویکرد کارایی یک گیاه فتوسنتزی بسیار پربازده، سریع رشد و فتوسنتزی (نیشکر) را با کارایی یک میکروب بسیار پربازده، سریع رشد و تولیدکننده روغن برای تولید یک نوع روغن بسیار دقیق تلفیق می کند.

نتیجه این است که ردپای زمین کمتر، ردپای آب بسیار کمتر و مصرف کربن کم نسبت به سایر روش‌های تولید نفت است.»

روغن‌ها به پلی‌ال‌ها تبدیل می‌شوند، سپس Checkers، آن‌ها را در کارخانه‌ای در سالت لیک سیتی به پلی‌اورتان تبدیل می‌کند.

این استراتژی انرژی‌های تجدیدپذیر را تحت تأثیر قرار می‌دهد، دامنه نحوه استفاده از آنها را محدود می‌کند و در نتیجه تأثیری که می‌توانند داشته باشند را محدود می‌کند.»

چرخ های اسکیت برد ساخته شده از رزین مبتنی بر جلبک
کیت های Checkers، برای طراحان با تجربه و تازه کار ساخته شده است

می توان از آن برای ساخت محصولات کوچک و متوسط ​​از جواهرات و قاب گوشی گرفته تا تخته موج سواری و مبلمان استفاده کرد و شامل رزین، مخلوط کن و همچنین رنگدانه های انتخابی است که از جلبک نیز تهیه می شود.

Checkers، گفت که این کیت ها هم برای طراح، که قبلا از پلی یورتان ها در مقیاس استفاده می ،د و هم برای تازه کار، که می خواهند کار با رزین ها را شروع کنند طراحی شده اند.

ربکا پی،-فریدمن، بنیانگذار گروه طراحی در هم تنیده، به Dezeen گفت که استودیوی او با استفاده از این محصول برای نمونه های اولیه آزمایش کرده است.

Pailes-Friedman می‌گوید: «با چاپ سه بعدی قالب و سپس ریخته‌گری آن در یورتان، می‌تو،م قطعه را ببینیم، دوام و عملکرد آن را آزمایش کنیم و قبل از فرستادن بخشی به بیرون برای ریخته‌گری خلاء یا قالب‌گیری تزریقی، تغییراتی در طراحی انجام دهیم.»

“این صرفه جویی در وقت و پول است.”

طراحان دیگری که روی آزمایش مواد و فرآیند کار می کنند عبارتند از امواج پ،تیکی نیستند، تولید کننده تخته موج سواری در کالیفرنیا.

جف لنور، بنیانگذار این مجموعه، گفت: «دسترسی به کیت گرده افشان، مواد مبتنی بر زیستی را برای تیم ما در Waves Not Plastic فراهم کرده است که شروع چرخه زندگی مطابق با مأموریت ما برای کاهش وابستگی جهان به پتروشیمی‌ها دارد.

دسته چاقو با پ،تیک مبتنی بر جلبک
رزین را می توان در قالب های مشابه پلی یورتان های سنتی مبتنی بر فسیل استفاده کرد

پس از مخلوط ، دو جزء کیت به مدت 10 تا 15 دقیقه فعال است و زمان ،بندگی آن تقریباً هشت ساعت طول می کشد.

کیت ها با حدود یک کیلوگرم محصول ارائه می شوند، اما طراحان می توانند در صورت ،وم مقادیر بیشتری سفارش دهند.

قبل از انتشار کیت ها، Checkers، شرکتی به نام WNDR Alpine راه اندازی کرد که اسکی ها را از فرآیند مشابهی مبتنی بر جلبک ایجاد می کرد.

دیگر استفاده‌های جدید جلبک‌ها شامل کامپوزیت‌های سنگ آهک است که توسط محققان دانشگاه ک،ادو از این مواد ایجاد شده‌اند.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/13/checkers،-al،-plastics-prototype-kit/