BIG بلند مرتبه Iqon را در کیتو با نمای پیکسلی تکمیل می کند


نمای بالکن های آبشاری آسمان ،اش مس، Iqon را در نزدیکی پارک La Carolina در کیتو مشخص می کند که اولین پروژه تکمیل شده استودیوی معماری دانمارکی BIG در آمریکای ج،ی است.

این بلندمرتبه 32 طبقه که اکنون بلندترین در پایتخت اکوادور است، شامل 220 آپارتمان در کنار ،یبی از فضاهای تجاری و اداری است که برای توسعه دهندگان طراحی شده است. اوریبه شوارتسکف.

بازی کودکان در زمین های ورزشی در کنار برج ایقون
BIG برج Iqon را در کیتو تکمیل کرده است

آسمان‌،اش 133 متری با نمای بیرونی متمایزش مشخص می‌شود که بر فراز خط افق کیتو با نمای جعبه‌های بتنی بر فراز بالکن‌هایی پر از گیاهان و درختان بومی قرار دارد.

اینها توسط بزرگ مناظری از شهر و آتشفشان پیچینچا را قاب بندی می کند و در نظر گرفته شده است که به ،وان ادامه پارک مجاور عمل کند زیرا فضای سبز در طول زمان شکوفا می شود.

نمای برج Iqon در کیتو توسط BIG
این بلند مرتبه اولین پروژه تکمیل شده BIG در آمریکای ج،ی است

ما سعی کرده‌ایم از تمام ویژگی‌های نمادین کیتو استفاده کنیم – مانند لذت زندگی در یکی از متنوع‌ترین مکان‌های روی کره زمین، در شهری در خط استوا که در آن فصول برای زندگی انسان‌ها و گیاهان عالی است – و بیارک اینگ،، بنیانگذار BIG، گفت: این تجربه را به بعد عمودی بیاورید.

“Iqon یک جامعه عمودی کامل از خانه های فردی است؛ توسعه پارک لا کارولینا که اکنون تا پشت بام بالا می رود.”

نمای پی،لی
دارای نمای پی،لی است که از بالکن تشکیل شده است

Iqon برای Uribe Schwarzkopf به ،وان یکی از دو ساختمان مس، برجسته برای Quito ایجاد شد. دیگری ساختمان Qorner است که اولین پروژه مس، معماران Safdie در آمریکای ج،ی است.

به گفته سازنده، تکمیل ساختمان مجاور Iqon و Safdie Architects نشان دهنده رونق معماری معاصر در کیتو است.

تامی شوارتسکف، یکی از بنیانگذاران Uribe Schwarzkopf، گفت: “Iqon و Qorner نشان دهنده تبدیل مداوم Quito به سنگ بنای معماری، طراحی و نوآوری هستند.”

“در حالی که اولین ،نان وارد ساختمان می شوند و مشاغل شروع به اشغال فضا در ساختمان می کنند، ما مشتاقانه منتظریم تا ببینیم هر ساختمان زنده شده و بخشی از بافت شهر شود.”

بالکن های بتنی برج Iqon در کیتو توسط BIG
بالکن ها با گیاهان بومی کاشته شده اند

ایقون بیش از 55000 متر مربع مساحت دارد. در داخل دارای 220 واحد مس،، پنج واحد تجاری و 36 دفتر می باشد.

ابعاد این اقامتگاه ها از آپارتمان های یک تا سه تخته است. این شامل 9 پنت هاوس است که برای اطمینان از مناظر پانوراما از کیتو قرار گرفته اند.

زن داخل آپارتمان در برج ایقون در کیتو
آپارتمان ها چشم اندازی به شهر و آتشفشان پیچینچا دارند

در کنار اقامتگاه ها، ادارات و فضاهای تجاری، ساختمان دارای یک میدان بزرگ در طبقه همکف با فضاهای عمومی، مغازه ها و باغ سبزیجات است.

امکانات دیگر عبارتند از است، و تراس روی پشت بام، همچنین امکانات ورزشی و اسپا، سالن بولینگ، و اتاق موسیقی.

تراس پشت بام با است،
یک تراس روی پشت بام وجود دارد

BIG که توسط اینگ، در سال 2005 تأسیس شد، یک استودیوی معماری با استودیوهایی در کپنهاگ، نیویورک، لندن و بارسلون است.

ساختمان‌های بلند دیگری که اخیراً توسط این استودیو تکمیل شده است عبارتند از برج آسمان تلوس در کانادا، که به گونه‌ای طراحی شده است که «مانند یک خانم در یک خوشه ،چران» و آسمان‌،اش CapitaSpring در سنگاپور که با کارلو راتی آسوشیاتی طراحی شده است.

عکاسی توسط Pablo Casals Aguirre، با حسن نیت از Uribe Schwarzkopf است.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/07/big-quito-tallest-building-with-pixelated-facade/