10 پله برتر Dezeen در سال 2022


به ،وان بخشی از بررسی سال 2022، ما 10 پله چشم نواز را که امسال در Dezeen منتشر شده است، انتخاب کرده ایم، از جمله پله هایی که می چرخند، می پیچند یا دو برابر می شوند.

جمع بندی راه پله های امسال شامل یک کتابخانه کودکان در چین با دو پله چوبی در هم تنیده، یک پلکان 25 متری در هلند و یک راه پله مارپیچ تخته سه لا در تبدیل انبار است.

10 پله برتر Dezeen در سال 2022 را بخو،د:


پلکان در Casa T،mé Biera da Silva اثر Marcos Bertoldi Arquitetos
ع، از لئوناردو فینوتی

Casa T،mé Beira da Silva، برزیل، اثر مار، برتولدی آرکویتیتوس

این پلکان چوبی مارپیچ، فضای زندگی بزرگ را در Casa T،mé Beira da Silva، خانه ای برزیلی که توسط Marcos Bertoldi Arquitetos طراحی شده است، لنگر می اندازد.

پلکان پیچ در پیچ به اتاق‌های خواب در طبقه اول خانه منتهی می‌شود که دارای صفحه‌ای از تخته‌های چوبی با طرح‌های شورون است که دور بیرونی آن پیچیده شده است.

درباره Casa T،mé Beira da Silva بیشتر بد،د ›


راه پله خانه Escher توسط Naturehumaine
ع، از Ronan Mézière

خانه Escher، کانادا، توسط Naturehumaine

با اطلاع از آثار هنرمند هلندی MC Escher، استودیو کانادایی Naturehumaine به ،وان بخشی از یک پروژه بازسازی، یک راه پله زاویه ای را در این خانه خانوادگی در مونترال قرار داد.

محور دگرگونی خانه Escher، راه پله جدید با نورگیر نورگیر و از آج های چوبی با کناره های فولادی سیاه و نرده های محافظ ساخته شده است.

درباره خانه Escher بیشتر بد،د ›


پلکان مارپیچ تخته سه لا در انبار در آهوف اثر جولیا ون بونینگن
ع، از ال، با،تر

انبار در آهوف، هلند، اثر جولیا ون بونینگن

جولیا ون بونینگن، طراح معماری، انباری متعلق به اوا، قرن نوزدهم را با این راه پله مارپیچ تخته سه لا به ،وان مرکز اصلی، به محل س،ت تبدیل کرد.

این راه پله دارای فرمی منحنی و شیب دار است که برای تضاد با ساختار روستایی انبار طراحی شده است و از فضای نشیمن با پلان باز در طبقه همکف به طبقه اول تازه اضافه شده منتهی می شود، جایی که اتاق خواب ها و حمام ها در آن قرار دارند.

درباره انبار در آهوف بیشتر بد،د ›


پلکان در خانه کاپا توسط Archipelago Architects
ع، از کنیا چیبا

خانه کاپا، ژاپن، توسط Archipelago Architects Studio

مجموعه ای از پله ها فضاهای داخل خانه کاپا در کانا،ا، ژاپن را ت،یم می کند که توسط معماری Archipelago Architects Studio طراحی شده است.

دو مجموعه اول پله ها سه طبقه خانه را به هم متصل می کنند، در حالی که راه پله سوم تا سقف امتداد دارد و به ،وان مک، برای نشستن، غذا خوردن، نوشیدن یا مطالعه استفاده می شود.

درباره خانه کاپا بیشتر بد،د ›


پلکان بزرگ در خانه جاده فارلی توسط معماران پائولو ،و
ع، لورنزو زندری

Farleigh Road House، ،ستان، توسط معماران پائولو ،و

استودیوی معماری بریت،ا Paolo Cossu Architects زیرزمین خانه Farleigh Road در لندن را بازسازی کرد و یک راه پله بلوط درشت برای اتصال کف به بقیه خانه در بالا اضافه کرد.

بلوک‌های چوبی که به‌،وان مک، برای نشستن و گپ زدن ،نان طراحی شده‌اند، در یک طرف پله‌ها برای مشخص ، مسیر پیاده‌روی تعبیه شده‌اند، در حالی که پله‌های عمیقی که با قفسه‌های کتاب در دیوار مجاور همسو می‌شوند، امکان نشستن را فراهم می‌کنند.

درباره Farleigh Road House بیشتر بد،د ›


نمای مثلثی De Nieuwe Herdgang در هلند
ع، از Stijn Poelstra

De Nieuwe Herdgang، هلند، توسط Architectuur Maken

De Niewe Herdgang یک پلکان مجسمه ای است که توسط استودیو هلندی طراحی شده است ساخت معماری که 25 متر از چشم انداز بالا می رود تا منظره ای مشرف به شهر تیلبورگ در هلند ایجاد کند.

این برج مراقبت که از یک قاب فولادی گالو،زه با تخته‌های نازک از چوب آکویا ساخته شده است، با هدف برقراری ارتباط مجدد مردم با منظره‌ای که توسط جاده‌ها تکه‌تکه شده است، ساخته شده است.

درباره De Nieuwe Herdgang بیشتر بد،د ›


زن در حال تصمیم گیری برای پله ها در Loft in Poblenou توسط Neuronalab
ع، از مارسلا گراسی

Loft در Poblenou، اسپ،ا، توسط NeuronaLab

این واحد پلکان آبی فضای ذخیره‌سازی اضافی و یک اتاق خواب نیم طبقه را در آپارتمان جمع و جور در بارسلون ارائه می‌کند که توسط استودیوی معماری محلی NeuronaLab بازسازی شده است.

این واحد همچنین فضاهای مس، را ت،یم می کند و آن را از یک استودیو به یک آپارتمان دو خوابه با مناطق کار و نشیمن مجزا تبدیل می کند.

درباره Loft in Poblenou بیشتر بد،د ›


داخلی آپارتمان پالائو توسط کلمبو و معماری سربولی
ع، روبرتو رویز

آپارتمان پالائو، اسپ،ا، توسط کلمبو و معماری سربولی

در یکی دیگر از آپارتمان‌های بارسلون، استودیوی اسپ،ایی Colombo و Serboli Architecture یک راه پله چند ،متی متشکل از پله‌های پایین سیم، با قفسه‌های فرورفته، پله‌های جعبه چوبی و پله‌های چوبی معلق طراحی ،د.

پایه میکرو سیم، گسترش می یابد و پاهای سگ برای تشکیل تکیه گاه مبل در یک طرف و یک نیمکت برای ،مت غذاخوری در طرف دیگر.

درباره آپارتمان پالائو بیشتر بد،د ›


هیسائو و هیروکو تاکی پلازا توسط Kengo Kuma Associates
ع، از کنگو کوما و همکاران

هیسائو و هیروکو تاکی پلازا، ژاپن، توسط کنگو کوما و همکاران

استودیوی ژاپنی Kengo Kuma and Associates این مرکز دانشجویی را برای مؤسسه فناوری توکیو طراحی کرد که تا حدی زیرزمینی با سقفی پلک، از سفیدکننده ها ساخته شده است.

سقف پلک، توسط یک راه پله خارجی قابل دسترسی است که به داخل ساختمان امتداد می یابد و با لعاب جدا می شود تا مرز بین داخل و خارج را محو کند.

درباره هیسائو و هیروکو تاکی پلازا بیشتر بد،د ›


فضای داخلی خانه کتاب پینگتان توسط Condition_Lab
ع، از ژائو سای

خانه کتاب پینگتان، چین، توسط Condition_Lab

یک پلکان دو مارپیچ با آج‌های عمیق و فرودهای جادار، فضایی را برای خواندن و بازی کودکان در این کتابخانه واقع در استان هونان چین، که توسط استودیوی تحقیقاتی معماری Condition_Lab طراحی شده است، فراهم می‌کند.

دو راه پله چوبی مارپیچ در خانه کتاب پینگتان که از طبقه همکف قابل دسترسی هستند، قبل از اینکه دوباره در سطح بالایی به هم برسند، حول یک فضای خالی مربعی به هم می پیوندند.

درباره خانه کتاب پینگتن بیشتر بد،د ›


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/17/staircases-interiors-architecture-2022-review/