10 پروژه برتر معماری بریتانیا Dezeen در سال 2022


از بازسازی یک مکان دیدنی بزرگ لندن تا یک “خانه درختی بدون درخت”، ما 10 مورد از برجسته‌ترین پروژه‌های معماری بریت،ا را که امسال تکمیل شده‌اند، به ،وان بخشی از بررسی سال 2022 انتخاب می‌کنیم.

خلاصه‌ای از معماری امسال بریت،ا همچنین شامل مداخله‌ای در یک ساختمان 800 ساله، یک استودیوی یوگا در زمین و یک پروژه زیرساختی ماموت است.

10 پروژه برتر معماری بریت،ا در سال 2022 Dezeen را بخو،د:


نمای بیرونی کتابخانه جدید، کالج Magdalene توسط معماران Niall McLaughlin
ع، از نیک کین

کتابخانه جدید در کالج Magdalene، کمبریج، توسط معماران Niall McLaughlin

معماران نایل مک لافلین برنده جایزه RIBA Stirling 2022 برای کتابخانه آجری و چوبی که در کالج تاریخی Magdalene دانشگاه کمبریج طراحی کرد، شد.

مصالح و فرم ساختمان به ،وان اشاره ای به ساختمان های قدیمی کالج با ،اصر آجری باربر، دودکش ها، کف های چوبی و سقف های شیرو، طراحی شده است. سایمون آلفورد، رئیس RIBA، از این پروژه به ،وان “نمونه ای از چگونگی ساخت درازمدت” استقبال کرد.

درباره کتابخانه جدید در کالج مگدالن بیشتر بد،د ›


ایستگاه برق Battersea در لندن تکمیل شد
ع، از هافتون + کلاغ

نیروگاه Battersea، لندن، توسط WilkinsonEyre

یکی از شناخته‌شده‌ترین مکان‌های دیدنی لندن، نیروگاه Battersea سرانجام امسال پس از بیش از 40 سال از رده‌بندی بازگشایی شد.

استودیوی معماری WilkinsonEyre مغازه‌ها، فضای اداری برای غول فناوری اپل و 254 آپارتمان را در نیروگاه سابق قرار داد، در حالی که Ralph Appelbaum Associates یک نمای آسانسور در قله یکی از دودکش‌های معروف ایجاد کرد.

در کنار در، محل پرشتاب پرسپکت، اولین طرح مسکن بریت،ا توسط فرانک گری، برنده جایزه معماری پریتزکر، قرار دارد که در سال 2022 تکمیل شد.

درباره بازسازی نیروگاه Battersea بیشتر بد،د ›


ورودی کالج فورث ولی در فالکرک
ع، کیث هانتر

پردیس فالکرک کالج فورث ولی، فالکرک، توسط ریچ و هال

این پردیس با مساحت 21000 متر مربع که برای جایگزینی ساختم، در دهه 1960 ساخته شده است که دیگر برای هدف من، نیست، با پالت ساده آن از آجر، بتن و آلومینیوم کم رنگ تعریف شده است.

Reiach and Hall Architects ظاهر خارجی این پروژه را به ،وان “کم کلید، منع، کننده فروتنی موسسه ای که به دنبال خدمت است” توصیف ،د.

استودیوی تولید Stephenson& فیلم کوتاهی درباره کالج ساخت که در Dezeen منتشر شد.

درباره پردیس کالج فورث ولی فالکرک بیشتر بد،د ›


ایستگاه خط الیزابت خیابان لیورپول
ع، از Crossrail/Transport برای لندن

خط الیزابت، لندن، توسط معماران مختلف

پس از یک سری تاخیر، سرانجام بخش مرکزی خط 18.8 میلیارد پوندی الیزابت در لندن افتتاح شد که نشان دهنده بزرگترین گسترش شبکه راه آهن زیرزمینی شهر برای بیش از یک قرن است.

9 استودیو معماری مختلف برای طراحی ایستگاه های مختلف لندن منصوب شدند، و معماران گریمشاو رهبری کنسرسیومی را بر عهده داشتند که از یکپارچگی در کل خط اطمینان می دادند.

جولیان رابینسون، رئیس معماری خط الیزابت در مصاحبه ای با Dezeen، طرح های این پروژه را به ،وان “رویکردی دقیق تر و منطقی تر” توصیف کرد.

درباره خط الیزابت بیشتر بد،د ›


نمای هوایی از برج کلیفورد
ع، از دیرک لیندنر

عرشه تماشای برج کلیفورد، یورک، توسط معماران هیو بروتون و معماران مارتین اشلی

برج کلیفورد تاریخ خونینی دارد که به سال 1068 می رسد و سنگ قرن سیزدهمی در سال 1684 توسط آتش سوزی شد.

معماران هیو بروتون با متخصصان حفاظت کار ،د معماران مارتین اشلی برای محافظت و تغییر اساسی فضای داخلی برج، اضافه ، یک عرشه چوبی برای پوشش بخشی از ،ابه و ایجاد منظره ای مشرف به شهر اطراف.

درباره برج کلیفورد بیشتر بد،د ›


نمای هوایی از خانه سرخ اثر دیوید کوهن
ع، از ویل پرایس

خانه قرمز، دورست، توسط معماران دیوید کوهن

خانه قرمز، در روستایی دورست، به گونه‌ای طراحی شده است که از بیرون شبیه نقاشی کودک از خانه باشد، البته با پیچ و تاب‌های غیرمعمول مانند پیش‌روهای بزرگ، آجرکاری طرح‌دار و جزئیات سبز پر جنب و جوش.

این پروژه توسط RIBA به ،وان خانه سال 2022 انتخاب شد و هیئت داوران نحوه مواجهه با انتظارات ما از یک خانه در یک محیط زیبا را ستایش ،د.

دیوید کوهن به Dezeen گفت: «می‌خواهیم فکر کنیم که خانه سرخ ما برای مخاطبان معاصر اگر نگوییم کاملاً تکان‌دهنده است.

درباره خانه قرمز بیشتر بد،د ›


ساختم، با دیوارهای خاکی
ع، از جیم استفنسون

استودیوی یوگا نیوت، سامرست، توسط Invisible Studio

Invisible Studio یک استودیوی یوگا با دیوارهای خاکی و سقفی با زونا مسی در هتل The Newt در سامرست ،ستان ایجاد کرد.

استودیوی یوگا که در باغ سبزیجات هتل قرار دارد، طراحی جزیره‌ای دارد و یک دهانه در بالای سقف مجسمه‌ای منحنی آن دارد.

در مورد استودیوی یوگا در نیوت بیشتر بد،د ›


نمای بیرونی مدرسه ابتدایی جدید هاکنی و جاده 333 کینگزلند اثر هنلی هالبراون
ع، از نیک کین

333 Kingsland Road، لندن، اثر هنلی هالبراون

این طرح با کاربری مختلط در هاکنی، یک مدرسه ابتدایی را با یک برج مس، 11 طبقه با بتون و آجر قرمز خاکی ،یب می‌کند، که بالای پایه واحدهای تجاری با یک ایوان مستحکم قرار دارد.

استودیوی لندنی Henley Halebrown جایزه Neave Brown را برای مسکن برای این پروژه دریافت کرد، که برای قدرد، از بهترین پروژه‌های جدید مسکن مقرون به صرفه بریت،ا تأسیس شده است.

درباره 333 Kingsland Road بیشتر بد،د ›


فضای بازی چوبی در باغ لندن
ع، از هافتون + کلاغ

پنفولد، لندن، اثر دی ماتوس رایان

پنفولد که به نام شخصیتی در کارتون ک،یک کودکانه Danger Mouse نامگذاری شده است، یک خانه بازی با ارتفاع 4.1 متر است که توسط استودیوی معماری De Matos Ryan در باغ یک خانه در لندن ایجاد شده است.

ساختار چوبی هرمی شکل که معماران آن را “خانه درختی بدون درخت” می نامند، تنها از طریق یک فضای ،نده کم قابل دسترسی است. در داخل، دو سطح توسط یک نردبان چوبی و طناب به هم متصل می شوند و توسط یک نورگیر باز شدنی در راس هرم روشن می شوند که به طور خودکار بسته می شود. باران میبارد.

درباره Penfold بیشتر بد،د ›


نمای بیرونی دن
ع، از داپل عکاسی

The Den, Tighnabruaich, by Technique

استودیوی معماری Technique یک جفت آپارتمان را در مجاورت یک خانه قدیمی ،یب کرد تا یک کلبه یک خوابه را تشکیل دهد که از بیرون با ف، مشکی ضد آب و هوا پوشانده شده است و از سنگ کاری اصلی، فولاد قرمز و تخته سه لا راش ،یب شده است.

The Den که در دامنه تپه ای در دهکده Tighnabruaich اسکاتلند قرار دارد، چشم اندازی پانوراما بر روی Kyles of Bute، یک کانال دریایی باریک دارد.

درباره The Den بیشتر بد،د ›


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/09/top-10-uk-architecture-projects-2022-review/