10 پروژه برتر طراحی مد Dezeen در سال 2022


در ادامه بررسی سال 2022، 10 مورد از بزرگترین داستان های طراحی مد منتشر شده در Dezeen را در این سال انتخاب کرده ایم که شامل لحظات ویروسی جه، و همکاری های غیرمنتظره می شود.

این مجموعه از پروژه‌های مد سال 2022 شامل تعدادی از همکاری‌های مد لباس می‌شود، مانند خطی از کلاه‌های جین توسط استفان جونز، کارخانه‌دار بریت،ایی و برند جین هلندی G-Star RAW و یک کیف بلندگوی آلومینیومی که توسط خانه مد Balenciaga و برند صوتی Bang & Olufsen ایجاد شده است.

پروژه های دیگر شامل لحظات ویروسی مانند لباس اسپری کوپرنی است که منجر به برجسته ، 10 لباس آزمایشی و غیر متعارف توسط Dezeen شد.

10 داستان برتر مد Dezeen در سال 2022 را بخو،د:


تصویر شخصی که کلاه جین شیک پوشیده است
ع، از G-Star RAW

کلاه جین استفن جونز و جی استار راو

استفن جونز، صنعتگر مشهور بریت،ایی، با برند هلندی پوشاک G-Star RAW برای ایجاد مجموعه ای از کلاه های جین آماده و شیک همکاری کرد.

این مجموعه شامل پنج مدل لباس بالا و دو سرپوش آماده است که از پارچه‌های دارای گواهی گهواره تا گهواره تولید شده‌اند. این شامل قطعات مجسمه‌سازی با سرپوش‌های م،ب مانند کلاه سطلی، کلاه بیسبال و کلاه آفتابی است.

درباره این کلاه جین بیشتر بد،د ›


تصویر بلا حدید در باند کوپرنی
ع، از کوپرنی

لباس اسپری کوپرنی و فابریکن

در طول نمایش های لباس ،نه هفته مد پاریس در بهار تابستان 2023، برند مد پاریسی کوپرنی یکی از ویروسی ترین لحظات مد سال را خلق کرد. کوپرنی با شرکت فناوری پارچه اسپری فابریکان همکاری کرد تا لباسی را روی بدن مدل بلا حدید به صورت زنده روی باند فرودگاه اسپری کند.

یک ماده پلیمری مایع که از الیاف طبیعی و مصنوعی تشکیل شده بود، از یک تفنگ اسپری آئروسل بر روی بدن حدید اسپری شد که پس از تماس با بدنه، پارچه ای غیر بافته را تشکیل داد.

درباره این لباس اسپری بیشتر بد،د ›


مدل‌ها در Loewe بهار تابستان ۲۰۲۳ کت‌هایی می‌پوشند که در حال رشد گیاهان زنده هستند
ع، مولی لو

لباس های جوانه زده توسط Loewe و Paula Ulargui Escalona

علف‌ها و گیاه، که از لباس‌های خیس رشد می‌کنند در نمایشگاه لباس مردانه بهار تابستان ۲۰۲۳ برند مد اسپ،ایی Loewe که در هفته مد پاریس برگزار شد، ارائه شد.

لباس‌های جوانه زده همکاری بین Loewe و طراح زیستی اسپ،ایی Paula Ulargui Escalona بود که در گلخانه‌ای چند تونلی، خار مریم گربه و چیا را روی هودی، شلوار گرمکن، کفش، شلوار جین و لباس‌های بیرونی پرورش داد.

درباره این مجموعه بیشتر بد،د ›


تصویر کیف بلندگو Balenciga و Bang & Olufsen
ع، از Balenciaga

کیف بلندگو توسط Balenciaga و Bang & Olufsen

کیف اسپیکر که در پنجاه و یکمین نمایشگاه مد Balenciaga در پاریس به نمایش درآمد، یک کیف آلومینیومی نسخه محدود است که به ،وان “کیف قطعه، سیستم صوتی بلوتوث ،متی” توصیف شده است که با همکاری برند صوتی دانمارکی Bang & Olufsen ساخته شده است.

Balenciaga گفت: “این دستگاه نوآورانه بخشی از کیف، بخشی از سیستم صوتی بلوتوث است.” می توان از آن به ،وان یک بلندگوی قابل حمل، یک کیف پول کاربردی یا هر دو به ،وان یک محصول هیب، واقعی استفاده کرد.

درباره کیسه اسپیکر بیشتر بد،د ›


تصویر یک مدل در باند فرودگاه
ع، از JW Anderson

لباس کلید کامپیوتری توسط جی دبلیو اندرسون

برند مد بریت،ایی «جی دبلیو اندرسون» به ،وان نظری در مورد رابطه انسان با فناوری و مصرف‌گرایی، در هفته مد لندن، یک تاپ گردنی که از صدها کلید رایانه رومیزی ساخته شده بود، به پایین باند فرود فرستاد.

یادداشت‌های نمایشی این برند این مفهوم را چنین توصیف می‌کنند: “دنیای موازی از افرادی که در رایانه‌های خود به دام افتاده‌اند، با صفحه‌کلیدها و محافظ‌های صفحه‌نمایش ،یب می‌شوند و ابعاد دیگر را بررسی می‌کنند. طبیعت توسط خود دیجیتالی فیلتر شده و به یک وثیقه شخصی تبدیل می‌شود.”

درباره این نمایش بیشتر بد،د ›


تصویر کفش ریباک ایمز
ع، از ریباک

Eames Office x Reebok Cl،ic Leather توسط Reebok

برند پوشاک ورزشی Reebok با Eames Office همکاری کرد تا مجموعه‌ای از مربی‌ها را راه‌اندازی کند که ،اصر ،اب‌بازی و مبلمان طراحی شده توسط شخصیت‌های مدرن اواسط قرن چار، و ری ایمز را در خود جای داده است.

این مجموعه با ،وان Eames Office x Reebok Cl،ic Leather سه طرح از چار، و ری ایمز را به ،وان مربی دوباره به تصویر می کشد – از جمله فیل Eames، مواد چوب رز و ،اب بازی رنگ آمیزی Eames.

درباره Eames Office x Reebok Cl،ic Leather بیشتر بد،د


تصویر یک مدل در باند بالنسیاگا
ع، از Stéphane Aït Ouarab

کت و شلوار بدن نواری توسط Balenciaga

در نمایشگاه پاییز زمستان 2022 Balenciaga، که در یک “کره برفی” با دیوارهای شیشه ای ارائه شد و به بحران آب و هوای جاری و جنگ اوکراین اشاره داشت، این برند یک مدل را با لباس بدنی که کاملاً از نوار زرد با نشان بالنسیاگا ساخته شده بود به باند فرود فرستاد. .

کت و شلوار بدن قبل از نمایشگاه با پیچاندن متر نوار زرد به دور بدن مدل ساخته شد تا پوسته دوم متن، با فرم را ایجاد کند. از آن زمان، این ظاهر در افرادی مانند کیم کارداشیان و لیزو دیده شده است.

درباره این نمایش بیشتر بد،د ›


لباس های Balenciaga و Prada را می تو،د در فروشگاه Metas Avatars ،یداری کنید
تصویر از متا

فروشگاه آواتارها توسط متا

در ژوئن سال جاری، برند رسانه اجتماعی متا برنامه‌های خود را برای راه‌اندازی فروشگاه آواتارز اعلام کرد – یک بازار آنلاین که کاربران پلتفرم‌های آن می‌توانند لباس‌های دیجیتالی از Balenciaga، Prada و T،m Browne برای آواتارهای خود ،یداری کنند.

کاربران پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی متا، از جمله اینستاگرام، مسنجر و فیس‌بوک، می‌توانند چهره‌های آواتار خود را از نمایش پاییز زمستان 2020 Balenciaga و نمایش پاییز زمستان 2022 پرادا بپوشانند.

درباره فروشگاه آواتارز بیشتر بد،د ›


مدل کلاه ،س عروسکی
ع، از تام براون

تدی تاک توسط تام براون

تام براون، طراح آمریکایی، در هفته مد نیویورک در ماه می سال جاری، یک «تدی تاک»، برداشتی از یک سخنر، TED، برای نمایش پاییز زمستان 2022 خود روی صحنه برد.

در این نمایشگاه 500 ،س عروسکی سفارشی تام براون روی صندلی‌ها نشسته بودند و میزبان یا همان طور که برند توصیف می‌کرد «،س صندلی» را تماشا می‌،د که لباسی خا،تری با کلاه بزرگی که یک ،س عروسکی در آن تعبیه شده بود، به تن داشت.

درباره نمایش بیشتر بد،د ›


تصویر کفش های پر از آبجو
ع، از Heineken

Heinekicks توسط The S،e Surgeon و Heineken

طراح لس آنجلسی The S،e Surgeon با نام تجاری آبجو Heineken همکاری کرد تا Heinekicks را بسازد، یک مربی حبابدار پر از لجر هلندی.

آبجو با استفاده از روش‌های جراحی به زیره‌های حباب‌دار مربی تزریق شد که به این م،ی بود که الکل به طور ایمن به دام افتاده بود، در حالی که یک لوله شفاف که در اطراف رویه کفش پیچیده شده بود نیز پر شده بود.

درباره Heinekicks بیشتر بد،د ›


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/22/top-fa،on-2022-review/