10 ویدیوی برتر معماری و طراحی Dezeen در سال 2022در ادامه در بررسی سال 2022، 10 مورد از بهترین ویدیوهای ثبت شده توسط Dezeen در سال جاری را انتخاب می کنیم، از جمله نگاهی انحصاری به داخل Orient Express بازطراحی شده و یک فیلم آرامش بخش درباره نمایشگاه ASMR.

12 ماه گذشته همچنین شاهد مصاحبه تیم استودیو Dezeen با طراح Theaster Gates با طراح سرپانتین پاویلیون بودیم، مجموعه‌ای را اجرا کرد که نمایانگرترین ساختمان‌های بتنی جهان را نشان می‌داد و یک نصب پهپاد رویایی را در سالن کنسرت Elbphilharmonie Herzog & de Meuron در هامبورگ کاوش کرد.

10 ویدیوی برتر معماری و طراحی Dezeen در سال 2022 را بخو،د:


ویدئوی غرفه سرپنتاین نمازخانه سیاه توسط تئاتر گیتس

در اولین ویدیوی برجسته ما، هنرمند ،ن شیکاگو، تئاتر گیتس، طراحی خود را برای پاویون سرپنتاین در یک مصاحبه ویدئویی اختصاصی که توسط Dezeen با همکاری گا،ی سرپنتاین تهیه شده است، توضیح می دهد.

این غرفه استوانه‌ای شکل که به آن نمازخانه سیاه می‌گویند، به شکل یک ساختار چوبی سیاه رنگ پیچیده شده در ،تیک سیاه بود. فرم آن به ساختارهای مذهبی و صنعتی اشاره دارد و برای جمع آوری، اجرا و تأمل عمیق در نظر گرفته شده است.

در این ویدئو، گیتس نقش معماری را در فعالیت هنری خود توضیح می دهد و مراقب بود که خود را معمار معرفی نکند و گفت که کار بر روی غرفه او را قادر می سازد تا بخش هایی از فعالیت خود را که قبلاً متفاوت به نظر می رسید مانند موسیقی متحد کند. و م،ویت

درباره نمازخانه سیاه بیشتر بد،د ›


مجموعه ویدیویی Concrete Icons با Holcim

امسال، Dezeen مجموعه ویدیویی شش ،متی Concrete Icons خود را با مشارکت شرکت مصالح ساختم، Holcim راه اندازی کرد.

این مجموعه شامل شش ویدیو است که برجسته‌ترین ساختمان‌های بتنی معاصر توسط معماران برجسته جهان را نشان می‌دهد که داستان‌های پشت طرح‌های خود را در مصاحبه‌های اختصاصی با Dezeen بیان می‌کنند.

،مت اول شامل کتابخانه موج‌دار Cloudscape توسط MAD در هایکو، چین است که فرمی روان دارد که با بتن سفید ریخته شده و با برش‌های منحنی که منظره‌ای از مناظر، دریا و آسمان را به تصویر می‌کشد، نقطه‌گذاری شده است.

در صحبت با Dezeen، بنیانگذار MAD، Ma Yansong توضیح داد که چگونه این ساختمان به گونه ای طراحی شده است که بازدیدکنندگان را در یک حالت متفکرانه یا تخیلی قرار دهد.

درباره مجموعه نمادهای بتنی ما بیشتر بد،د ›


ویدیوی نمایشگاه World of ASMR برای موزه طراحی

Dezeen با موزه طراحی همکاری کرد تا یک ویدیوی اختصاصی ایجاد کند که نمایشگاهی از موزه را به نمایش می گذارد که پدیده فرهنگی ASMR را بررسی می کند.

این نمایشگاه که احساس عجیبی را احساس می کند: دنیای ASMR نام دارد، مجموعه ای از قطعات بصری، شنیداری و لامسه را به نمایش می گذارد که برای برانگیختن احساسات فیزیکی مانند فریسون، سرخوشی یا آرامش در بیننده طراحی شده اند.

کیوریتور جیمز تیلور-فاستر در مصاحبه‌ای توضیح می‌دهد که ASMR می‌تواند در دنیای طراحی بازی کند و اینکه چگونه می‌تواند احساس آرامش و آرامش را در دنیایی پرسرعت و بیش از حد به هم متصل کند.

درباره نمایشگاه Weird Sensation Feels Good بیشتر بد،د ›


مجموعه ویدیویی سه ،متی هفته طراحی هلند x Dezeen

برای بررسی هفته طراحی هلندی امسال، بزرگترین رویداد طراحی در اروپای شمالی، Dezeen مجموعه‌ای از سه ویدیو را به میزب، خبرنگار طراحی Dezeen، Alice Finney، فیلم‌برداری کرد که در آن نکات برجسته رویدادها، نمایشگاه‌ها و نصب‌ها در طول هفته برگزار می‌شد.

اولین ویدیو غرفه ای را با پنل های خورشیدی رنگارنگ که توسط Marjan van Aubel و V8 Architects ایجاد شده است، و همچنین Shit S،w، نمایشگاهی درباره مزایای استفاده از ، های انس، به ،وان کمپوست توسط طراح اجتماعی Fides Lapidaire، به تصویر می کشد.

تماشای ویدیوهای برجسته هفته طراحی هلند ›


نمایشگرهای OLED Dezeen و LG Display Go! ویدیوی فینالیست مسابقه

Dezeen و LG Display با هم همکاری ،د تا دومین نسخه رقابت جه، طراحی OLEDs Go! را راه اندازی کنند، که شرکت کنندگان را به چالش کشید تا طرح های نوآورانه ای ایجاد کنند که فناوری OLED را به روش های جدید و خلاقانه به نمایش بگذارد.

در این ویدئو، Cajsa Carlson، معاون سردبیر Dezeen توضیح داد که خلاصه مسابقه ارائه ایده‌هایی بود که از ویژگی‌های خاص فناوری OLED، مانند نازکی و سبکی آن، برای ایجاد طرح‌هایی که سبک زندگی در حال تغییر افراد را غنی می‌کنند، استفاده کند.

این ویدئو طرح برنده به نام Caelum توسط طراح ،یه ای Cagatay Afsar را به همراه چهار طرح فینالیست دیگر که بر اساس خلاقیت، زیبایی شناسی، عملکرد و امکان سنجی آنها ارزیابی شده است، ارائه می شود.

درباره مسابقه و طرح برنده بیشتر بد،د ›


ویدئوی Design Dreams: صندلی Hortensia توسط Andres Reisinger برای Moooi

در ادامه دزین و خوبسری طراحی رویاها، که بررسی می‌کند چگونه طراحان موفق رویاهای خود را به واقعیت تبدیل ،د، Dezeen ویدیویی تهیه کرد که در آن آندرس رایزینگر در مورد چگونگی زنده ، رندر دیجیتالی وایرال خود از صندلی Hortensia صحبت می‌کند.

ریزینگر توضیح داد که او برای اولین بار رندر صندلی را در ژوئیه 2018 در اینستاگرام خود منتشر کرد که بخشی از موج اول طراحی های NFT بود. شکل دیجیتالی آن به شکل یک صندلی راحتی شکل گرفته که برای ایجاد احساس نشستن در یک گل شکوفه طراحی شده است.

با همکاری طراح محصول جولیا اسکو و مووی، این صندلی به شکل فیزیکی متشکل از 20000 گلبرگ پارچه‌ای صورتی که در کنار هم قرار گرفته‌اند برای تداعی گل ادریسی، که این صندلی به نام آن نامگذاری شده است، زنده شد.

درباره صندلی Hortensia بیشتر بد،د ›


مجموعه ویدیویی Stolab Stories

Dezeen با برند سوئدی Stolab همکاری کرد تا یک مجموعه ویدیویی سه ،متی را تولید کند که مبلمان چوب جامد این برند، میراث و ارزش‌های آن و همچنین رویکرد آن به پایداری را بررسی می‌کند.

این مجموعه که Stolab Stories نام دارد، داستان Stolab را برای تبدیل شدن به یک برند بومی با احترام عمیق به طبیعت، کاوش در صنعت و محیط کاری آن در دفتر مرکزی خود در Smålandsstenar، سوئد، مستند می کند.

اولین ویدیوی این مجموعه، مالک و مدیر عامل Stolab مارتین جوهانسون را نشان می‌دهد که داستان‌های پشت برخی از مبلمان کلیدی این برند از گذشته و حال را معرفی می‌کند.

درباره Stolab Stories بیشتر بد،د ›


ویدیوهای غرفه Dezeen x Chart Art Fair 2022

به ،وان بخشی از همکاری ما با Chart Art Fair 2022، Dezeen مجموعه‌ای از ویدیوهای کوتاه را ضبط کرد که از پنج غرفه موقتی که برای دهمین دوره رویداد کپنهاگ برپا شده بودند، تصویربرداری کرد.

خلاصه امسال با موضوع معماری زیستی تنظیم شد تا بحثی را در مورد رابطه همزیستی بین معماری و محیط طبیعی برانگیزد و بررسی کند که چگونه مواد جدید می توانند پایداری را در محیط ساخته شده ارتقا دهند.

اولین ویدیو، مجموعه Dune by معماری Barila را نشان می دهد، ساختاری گلخانه مانند که در یک نمای شفاف پیچیده شده است. فضای داخلی مملو از تپه ای از شن و گیاهان بود که از تپه های شنی دانمارک سرچشمه می گرفت تا “ا،یستم پویا” خود را ایجاد کند.

درباره پنج غرفه بیشتر بد،د ›


ویدئوی نصب Breaking Waves توسط Drift

ویدیوی بعدی که در این فهرست قرار دارد، نصب پهپاد توسط دفتر طراحی هلندی Drift به نام Breaking Waves است که برای جشن گرفتن پنجمین سالگرد سالن کنسرت Elbphilharmonie Herzog & de Meuron در هامبورگ ایجاد شده است.

این تاسیسات جنبشی از ناوگ، متشکل از 300 پهپاد نور، استفاده می کرد که برنامه ریزی شده بودند تا در یک الگوی موج دار در بالای سالن کنسرت حرکت کنند، به ،وان اشاره ای به شکل موج مانند ساختمان و نزدیکی آن به رودخانه البه اطراف.

درباره امواج ش،ت بیشتر بد،د ›


ویدیوی اورینت ا،پرس وحی

در این ویدیوی اختصاصی، Dezeen طراحی داخلی قطار تاریخی Orient Express توسط معمار فرانسوی Maxime d’Angeac را به تصویر کشیده است که اولین طراحی مجدد قطار را پس از تقریباً 100 سال انجام داد.

که در سال 2025 راه اندازی شد، فضای داخلی واگن های قطار در یک نمایشگاه فراگیر واقعیت مجازی (VR) به نام Orient Express Revelation که در هفته هنر پاریس در اکتبر 2022 به نمایش گذاشته شد، آشکار شد.

طراحی جدید، که با طراحی فرانسوی قرن نوزدهم مشخص شده است، با “لو، معاصر” مشخص می شود و دارای جزئیات چوب رز، میزهای پوشیده از مرمر و سرستون های ستون برنز است.

درباره Orient Express Revelation بیشتر بد،د ›
منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/28/top-architecture-design-videos-2022-review/