10 هتل برتر Dezeen در سال 2022


یک هتل معبد مانند در مکزیک و یک زندان تبدیل‌شده در برلین در این جمع‌بندی از بهترین طراحی‌های هتل در سال ۲۰۲۲ دیده می‌شود، همانطور که به بررسی سال Dezeen ادامه می‌دهیم.

بیش از 50 پروژه هتل و اقامت کوتاه در Dezeen در سال 2022 ارائه شده است. فهرست ما شامل هتل‌های مقصد، مانند مالدیو بت‌نیوز، و چاله‌های شهری شیک مانند Ace Hotel Toronto است.

روندهای کلیدی مهمان‌نوازی شامل تقاضای رو به رشد برای اقامت، که توسط مکان‌هایی مانند Tree،tel سوئد ارائه می‌شود، و افزایش اقامتگاه‌های کاری، به لطف مکان‌هایی مانند Artchimboldi Menorca است.

10 هتل برتر سال 2022 ما را بخو،د:


است، هتل Casa To
ع، از Jaime Navarro

Casa TO، مکزیک، اثر لودویگ گودفروی

هنگام طراحی این هتل بوتیک در نزدیکی Puerto Escondido، در سواحل اقیانوس آرام مکزیک، خنک کننده طبیعی اولویت معمار Ludwig Godefroy بود.

ساختار بتنی ریخته‌گری، دهانه‌های مختلفی از جمله بریدگی‌های دایره‌ای بزرگ را با هم ،یب می‌کند تا نسیم از آن عبور کند. همچنین یک است، روی ساختمان و یک سری حمام در فضای باز برای اتاق‌های طبقه اول وجود دارد.

گودفروی هتل را اینگونه توصیف کرد: «مثل تفسیر مجدد یک معبد اواک،ا، که با ورود به آن یک تجربه حسی رادیکال ایجاد می کند».

درباره Casa TO بیشتر بد،د


هتل Terrestre، مکزیک، اثر Taller de Arquitectura X
ع، از Tom de Peyret

هتل ترستر، مکزیک، اثر Taller de Arquitectura X

همچنین در نزدیکی Puerto Escondido، معمار مکزیکی آلبرتو کالاچ و استودیوی او Taller de Arquitectura X یک مجموعه هتلی به یاد ماندنی را طراحی ،د که کاملاً با انرژی خورشیدی کار می کند.

هتل Terrestre متشکل از مجموعه‌ای از ساختمان‌های ساخته شده از بتن و آجرهای گلی دست‌ساز شامل 14 ویلا، یک رستوران در فضای باز، یک اسپا و است، است.

جاه طلبی طراحی این بود که سازه هایی را در منظره تعبیه کند که گویی سال ها آنجا بوده اند.

درباره هتل ترستر بیشتر بد،د ›


مرکز شهر LA Proper
ع، از The Ingalls

Downtown LA Proper Hotel، ایالات متحده آمریکا، اثر کلی Wearstler

این هتل با 148 اتاق در مرکز شهر لس آنجلس که در جوایز Dezeen 2022 به ،وان هتل و فضای داخلی کوتاه‌مدت سال انتخاب شد، دارای فضای داخلی متنوعی است که توسط طراح کلی ورست، برای منع، کننده صحنه خلاقانه پر رونق شهر ایجاد شده است.

یک باشگاه خصوصی سابق که در دهه 1920 ساخته شد، این ملک با تأثیرات مکزیک، مراکش، اسپ،ا و پرتغال و همچنین ارجاعاتی به فرهنگ و تاریخ محلی تغییر شکل داده است.

میهمانان ورودی با یک نقاشی دیواری رنگارنگ با دست طراحی شده توسط هنرمند آبل ماسیاس و یک میز پذیرش گرافیتی که توسط سرامیکیست مورگان پک طراحی شده است، استقبال می‌شوند. از دیگر نکات برجسته می توان به سوئیت با است، اختصاصی خود اشاره کرد.

درباره Downtown LA Proper Hotel بیشتر بد،د ›


اتاق مهمان باریک با پنجره کوچک و طرح داخلی سفید توسط Grüntuch Ernst Architects
ع، پاتریشیا پری نژاد

ویلمینا، آلمان، توسط Grüntuch Ernst Architects

یکی از شگفت‌انگیزترین هتل‌های جدید سال 2022، یک زندان متروکه ،ن و دادگاه در برلین را اشغال کرده است.

معماران محلی Grüntuch Ernst، سلول‌های سابق را در تأسیسات قرن نوزدهمی شارلوتنبورگ به اتاق‌های مهمان آرام تبدیل ،د که با رنگ‌های روشن، بافت‌های نرم و مواد گرم و لمسی تمام شده بودند.

بلوک سلولی U شکل اکنون شامل کتابخانه، بار، اسپا و باشگاه ورزشی نیز می‌شود، در حالی که فضای داخلی رستوران ویلمینا، ساختمان را با دادگاه سابق، که پذیرش هتل و گا،ی به نام آمتسالون را در خود جای داده است، پیوند می‌دهد.

درباره Wilmena بیشتر بد،د ›


اتاق هتل Biosphere در هتل Tree،use در لاپلند سوئد
ع، از BIG

Biosphere، سوئد، توسط BIG

Tree،tel همیشه محبوب یک خانه درختی دیگر با طراحی معمار در سال 2022 اضافه کرد، این بار توسط شرکت دانمارکی BIG.

Biosphere BIG با پیوستن به طرح‌هایی مانند Snøhetta و Tham & Videgård، هشتمین مجموعه درختی است که در منطقه جنگلی دورافتاده در لاپلند سوئد نصب شده است.

نمای بیرونی ساختمان از 350 خانه پرنده در اندازه های مختلف تشکیل شده است که بر روی یک شبکه ف،ی ثابت شده اند. در پشت این یک مکعب شیشه ای 34 متر مربعی وجود دارد که شامل یک تخت، یک توالت و یک فضای استراحت است که با در نظر گرفتن پرنده نگری طراحی شده است.

درباره بیوسفر بیشتر بد،د ›


پتینه مالدیو، مالدیو، توسط Studio MK27
ع، فرناندو گوئرا

پتینه مالدیو، مالدیو، توسط Studio MK27

این پروژه توسط استودیو MK27 دفتر برزیلی، جزیره‌ای در مجمع‌الجزایر مصنوعی جزایر فاری در مالدیو را به یک هتل مجلل تبدیل کرد که دارای سوئیت‌های ساحلی منزوی و ویلاهای آبی است که به سمت دریا می‌آیند.

این ساختمان‌ها – که شامل اسپا در فهرست کوتاه جوایز Dezeen می‌شوند – دارای پالت موادی از رنگ‌های خاکی، پوشش‌های مات و بافت‌های طبیعی هستند که با مناظر طبیعی هماهنگ است.

آنها هرگز از بالای تاج درخت بلند نمی شوند، آنها در اطراف جزیره با ترتیبی طراحی شده اند که مناطقی از فعالیت های اجتماعی پر جنب و جوش و فضاهایی با انزوا کامل را ایجاد کنند.

درباره پتینا مالدیو بیشتر بد،د ›


لابی هتل آس تورنتو
ع، ویلیام جس ،د

هتل آس تورنتو، کانادا، توسط معماران شیم ساتکلیف

برند Ace Hotel به سنت خود در همکاری با معماران پرکار برای اولین مکان خود در کانادا که توسط برنده مدال طلای RAIC طراحی شده است ادامه داد. معماران شیم ساتکلیف.

هتل آس تورنتو با 123 اتاق دارای نمایی از آجر قرمز است که در ال،ای مختلف چیده شده است و یک لابی مرتفع که از طاق های بتنی بزرگ آویزان شده است.

آثار هنری اصلی از هنرمندان عمدتاً کانادایی در اتاق‌های هتل و مکان‌های مش،، از جمله یک چیدمان سه طبقه توسط هوارد ساتکلیف، یکی از بنیان‌گذاران شیم-ساتکلیف، دیده می‌شود.

درباره هتل آس تورنتو بیشتر بد،د ›


داخل ویلا فلوینگ کلود تاونشیپ
ع، از سون ژنگ

ویلای شهرک ابر شناور، چین، توسط دفتر طراحی More

استودیوی چینی More Design Office (MDO) شش خانه سنتی زمینی را بازسازی کرد تا این مهمانخانه‌های معاصر را در روستای Qinglongwu، در استان ژجیانگ ایجاد کند.

این املاک با پنجره‌های جدید، پرده‌های پارتیشن و مبلمان، که کنتراست معاصری را با دیوارهای خاکی با بافت خشن، و درها و کرکره‌های اصلی پنجره ارائه می‌دهند، ارتقا یافتند.

خانه های تعطیلات بخشی از مقصد گردشگری تازه تاسیس، مجتمع فرهنگی و خلاقانه Fangyukongxiangsu را تشکیل می دهند. آنها توسط دو ساختمان بتنی جدید که شامل یک بار و سالن استراحت هستند به آنها ملحق می شوند.

درباره ویلای شهرک ابر شناور بیشتر بد،د ›


هتل فلاویا، مکزیک، توسط RootStudio
ع، لیزت اورتیز و دسلیور

هتل فلاویا، مکزیک، توسط RootStudio

شرکت معماری مکزیکی RootStudio این هتل 27 اتاقه در Oaxaca را بدون ترسیم هیچ نقشه ای تحویل داد.

این ساختمان که در یک سایت شیب دار قرار داشت، به صورت مرحله ای به ،وان یک “مجسمه قابل س،ت” راه اندازی شد، بنابراین بیشتر جزئیات طراحی در محل کار شد.

نتیجه یک ساختمان است که در اطراف یک حیاط پر از پوشش گیاهی بومی سازماندهی شده است. بازدیدکنندگان از سطح بالا وارد می شوند و به سمت اتاق ها و امکانات هتل پایین می آیند.

درباره هتل فلاویا بیشتر بد،د ›


خلوت خلاقانه آرچیمبولدی منورکا طراحی شده توسط آنا ترویول و اما مارتی
ع، از Pol Viladoms

آرچیمبولدی منورکا، اسپ،ا، اثر اما مارتی

این مدرسه دخترانه سابق در منورکا اکنون میزبان نوع متفاوتی از فضای کاری است – شرکت مهمان نوازی Artchimboldi و معمار Emma Martí آن را به یک خلوتگاه کاری تبدیل کرده‌اند.

این ساختمان دارای فضاهای متمرکز بر طراحی است که در آن مشاغل می توانند میزبان جلسات یا جلسات تیم سازی باشند، به علاوه “غلاف” چوبی که به ،وان اتاق خواب عمل می کنند.

درباره آرچیمبولدی منورکا بیشتر بد،د ›


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/27/top-،tels-2022-review/