10 لوک بوک برتر Dezeen در سال 2022


آ،ین ،مت بررسی سال 2022 ما 10 مورد از محبوب ترین لوک بوک های منتشر شده توسط Dezeen در سال جاری را گردآوری می کند که شامل خانه هایی با بتن تخته ای و اتاق های نشیمن با رنگ های خنثی گرم است.

همچنین در فهرست پرخواننده‌ترین لوک‌بوک‌ها، خانه‌هایی هستند که ویژگی راهروهایشان را می‌سازند، فضاهای داخلی که عمداً ناتمام هستند و حمام‌های غیر معمول هتل هستند.

برای کشف 10 مورد از محبوب‌ترین لوک‌بوک‌های ما در سال 2022، ادامه مطلب را بخو،د:


صندلی بتنی تخته ای در خانه پدرو ریس
ع، ادموند سامنر

ده خانه ای که از بتن تخته ای استفاده تزئینی می کنند

این لوک بوک نگاه دقیق‌تری به بتن تخته‌ای داشت، روشی برای ساخت بتن که شامل ریختن بتن در حجم‌ها یا قالب‌های موقتی است که معمولاً از تخته‌های چوبی ساخته می‌شوند.

از جمله فضاهای داخلی برجسته، خانه ای با شومینه بتنی تخته‌ای و خانه‌ای در مکزی،یتی است که در آن راه پله‌ای بتنی کتابخانه‌ای با ارتفاع دو برابر را در بر می‌گیرد.

مشاهده خانه های بیشتر با بتن تخته ای ›


حمام هتل توسط معماران Plesnser
ع، از آساف پینچوک

ده هتل با فضای داخلی حمام با طراوت

حمام‌های این 10 هتل همگی دارای رنگ‌ها، مواد و سبک‌های غیرعادی هستند که آن‌ها را بالاتر از فضای داخلی مهمان‌نوازی عمومی قرار می‌دهد.

پروژه‌های طراحان داخلی از جمله کلی ورست، و لوک ادوارد هال، که طرحی «ضد مدرن» برای هتلی در منطقه ۱۰ پاریس ایجاد ،د، از جمله اتاق‌های مرطوب رنگارنگ و قابل لمسی هستند که در مقاله گنجانده شده‌اند.

مشاهده دکوراسیون داخلی حمام هتل اصلی ›


فضای داخلی خانه بتنی با کف چوبی
عکاسی از آمیت جرون

ده خانه طراحی شده توسط معماران و طراحان

پروژه‌هایی که بینشی در مورد انواع خانه‌هایی که معماران و طراحان برای خود ایجاد می‌کنند، همیشه محبوب هستند، و این بهترین عملکرد امسال ما بود.

این معماران و طراحان برای خانه های خود – که شامل جان پاوسون، سارا ویگلسورث و آلن ماسکین می شوند – از تخصص خود برای ایجاد طرح هایی مانند خانه در مزرعه قرن هفدهمی و توسعه یک کابین ساحلی استفاده ،د.

مشاهده خانه های خود طراحی شده توسط معماران و طراحان ›


Lounge of Santa Monica Proper، ایالات متحده، توسط Kelly Wearstler با پالت رنگ خنثی گرم
ع، از Ingalls/ Matthieu Salvaing

ده اتاق نشیمن که از رنگ های خنثی گرم برای ایجاد یک محیط دنج استفاده می کنند

همانطور که در این لوک بوک از 10 اتاق نشیمن ایالات متحده با فضای داخلی در رنگ های خنثی گرم ثابت شده است، افراد خنثی نیازی به احساس بالینی ندارند.

خانه‌های به نمایش گذاشته شده طیف وسیعی از خانه‌ای در سانتا مونیکا طراحی شده توسط استودیوی معماری Woods + Dangaran با پالت رنگی خاکی تا آپارتم، در وست ویلج با کاشی‌های سفالی رنگ و میز قهوه‌ای ساخته شده از سنگ گدازه را شامل می‌شود.

مشاهده اتاق های نشیمن با رنگ های خنثی گرم ›


آپارتمان Inner Home طراحی شده توسط Azab
ع، لوئیس دیاز دیاز

ده خانه که ویژگی راهروهای خود را می سازد

در حالی که راهروها اغلب به ،وان یک شر ضروری دیده می شوند، اما می توانند به خودی خود به فضایی برای لذت بردن تبدیل شوند – همانطور که در این مجموعه از 10 راهرو طراحی شده با استفاده از نور هوشمند و انتخاب رنگ دیده می شود.

راهروهایی که به بازدیدکنندگان این حس را می دهد که در حال قدم زدن در مسیری پرپیچ و خم هستند، راهرویی با دیوارها و کف صورتی به رنگ حبابی و راهروی تخته سه لا از جمله این موارد هستند.

خانه‌های بیشتری را ببینید که ویژگی راهروهای خود را دارند ›


خانه در ژاپن با درب کشویی
ع، از Shinkenchiku Sha

ده خانه که از درهای کشویی برای گسترش مناطق زندگی استفاده می کنند

فضاهای داخلی که از درهای کشویی به روش های مختلف استفاده می کنند، تمرکز این لوک بوک با خانه هایی از سراسر جهان، از ایرلند تا کویت است.

لوک بوک تطبیق پذیری درهای کشویی را نشان می دهد که می توانند از موادی مانند شیشه و چوب ساخته شوند و حتی برای ایجاد حس ترومپ لوویل استفاده شوند، همانطور که در یک آپارتمان لیسبون با درهای کشویی آینه ای دیده می شود.

خانه‌های بیشتری را ببینید که مناطق زندگی خود را با استفاده از درهای کشویی گسترش می‌دهند ›


آپارتمان زیرزمین غار توسط Point Supreme
ع، از Yiannis Hadjiaslanis و Point Supreme

ده اتاق خواب به خوبی سازماندهی شده با راه حل های هوشمندانه ذخیره سازی

ایجاد راه حل های هوشمندانه و شیک برای ذخیره سازی در اتاق خواب می تواند دشوار باشد، اما این 10 پروژه الهام زیادی را ارائه می دهند.

راه‌حل‌های ذخیره‌سازی در این لوک‌بوک از کمدهای کوچکی که در زیر پله‌ها و در چارچوب تخت قرار داده شده‌اند تا سر تخت‌های سفارشی و واحدهای دیواری از کف تا سقف را شامل می‌شود.

مشاهده اتاق خواب های با نظم بیشتر ›


خانه ای با فضای داخلی ناتمام و دیوارهای سبز
ع، از آتلیه Davide Galli

ده خانه با فضای داخلی عمداً ناتمام

در فاصله‌ای از قرارداد، فضاهای داخلی در این لوک‌بوک همگی عمداً ناتمام رها شده‌اند و ظاهری تازه و غیرعادی از آنچه خانه‌ها می‌توانند یا باید داشته باشند ارائه می‌دهند.

بسیاری به نظر می‌رسند که قبل از اتمام دکوراسیون رها شده‌اند، با کاغذ دیواری‌های کنده‌شده، کف‌ها و کابل‌های آویزان که به پروژه‌های جمع‌آوری شده شخصیت می‌بخشد.

مشاهده خانه های بیشتر با فضای داخلی عمداً ناتمام ›


فضای داخلی خانه آزمایش های بتن آتلیه طراحی سمیرا راتد
ع، از Niveditaa Gupta

ده فضای داخلی زیبای وحشیانه با حسی شگفت آور استقبال کننده

بروتالیسم، سبک معماری که عمدتاً از بتن برای ساختن ساختمان‌های بزرگ و مجسمه‌سازی استفاده می‌کند، به دلیل ایجاد دلپذیرترین فضاهای داخلی شناخته شده نیست.

اما برای این لوک بوک، ما 10 فضای داخلی – از جمله خانه‌ای در ساختمان باربیکن لندن – را جمع‌آوری کردیم که از منسوجات، گیاهان و رنگ‌ها برای نرم ، فضاهای بتنی یکپارچه استفاده می‌کنند و آنها را گرم و جذاب می‌کند.

مشاهده دکوراسیون داخلی زیبای بروتالیستی ›


حیاط با درخت در Casa UC، مکزیک
ع، از Dane Alonso/M،o Renteria Garnica

ده خانه در اطراف حیاط های داخلی روشن متمرکز شده اند

دومین لوک بوک محبوب ما امسال بر خانه هایی متمرکز شد که در آنها حیاط های داخلی، پر از درختان داخلی و فضای سبز، فضایی آرام را ایجاد ،د.

پروژه های ارائه شده از خانه ای در کشور شراب اورگان با باغی پر از درختان برگریز گرفته تا خانه ای ویتنامی با دیوارهای ساخته شده از آجرهای سوراخ سوراخ شده که حس یک حیاط سرپوشیده را ایجاد می کند، متفاوت است.

مشاهده خانه‌های بیشتر با محوریت حیاط‌های داخلی روشن ›


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/26/dezeens-top-lookbooks-2022-review/