10 طرح برتر محصول Dezeen در سال 2022


یک آووکادوی تقلبی، یک ،زاننده پوشیدنی برای اختلال نعوظ و دو بطری عطر جیمز تورل از تاثیرگذارترین طرح‌های محصول امسال هستند که به ،وان بخشی از بررسی سال 2022 گردآوری کرده‌ایم.

در طول 12 ماه گذشته، طراحان دست خود را به برخی از مهم ترین چالش های پیش روی بشریت، از آلودگی و بهداشت گرفته تا بحران انرژی، معطوف ،د.

با این حال، دیگران بر ارائه زیبایی و آرامش در مواجهه با بحران‌های اجتماعی و زیست‌محیطی مداوم تمرکز ،د، مانند یک صندلی اداری پرطرفدار قابل رانندگی از خودروساز آلم، فول، واگن.

10 طرح برتر محصول Dezeen در سال 2022 را بخو،د:


کفش نایک IPSA Link
ع، از نایک

لینک ISPA توسط نایک

مربی ISPA Link کاملاً بدون ،ب ساخته شده است و در عوض از دو ماژول مجزا تشکیل شده است – رویه جورابی و زیره خال‌خالی با گیره‌هایی که با دهانه‌های متن، در پارچه به هم متصل می‌شوند.

این کفش‌ها که با چیزی جز بند و کشش کنار هم قرار گرفته‌اند، طوری طراحی شده‌اند که به‌،وان بخشی از تلاش‌های نایک برای حرکت به سمت یک سیستم تولید حلقه بسته‌تر، به راحتی برای بازیافت از هم جدا شوند.

درباره پیوند ISPA بیشتر بد،د ›


Ecovado اثر آرینا شکوهی از جمع بندی بهترین طرح های محصول 2022
ع، از آرینا شکوهی

اکووادو اثر آرینا شکوهی

آرینا شکوهی فارغ التحصیل رشته طراحی با جک والمن، دانشمند مواد غذایی، برای ایجاد جایگزین پایدارتری برای آووکادو کار کرد که از مواد محلی و کم تاثیر از جمله لوبیا، فندق، سیب و روغن ک،ا ساخته شده است.

این محصول دارای مشخصات طعمی مشابه با میوه واقعی است و در پوست آووکادوی تقلبی ساخته شده از موم – با شاه بلوط به جای سنگ – بسته بندی شده است تا مردم را از غذاهای وارداتی پرمخاطب دور کند.

درباره Ecovado بیشتر بد،د ›


ویلچر Wheeliy 2.0 توسط Quantum
ع، از آکیهیرو کاواچی

Wheeliy 2.0 توسط Quantum

Wheeliy 2.0 که به ،وان پروژه طراحی سال در جوایز Dezeen 2022 انتخاب شد، یک ویلچر تاشو است که تنها هشت کیلوگرم وزن دارد و مک،سم‌های ساده‌ای را برای ساده‌تر ، حرکت و تا ، معرفی می‌کند.

زیرپایی آن را می‌توان با یک حرکت بلند کرد و تکیه‌گاه‌های آن را می‌توان به سمت پایین فشار داد تا به‌،وان ش،تگی عمل کند، در حالی که لهجه‌های زرد به ،، که با ویلچر آشنا نیستند کمک می‌کند تا به طور مستقیم طراحی را اجرا کنند.

درباره Wheeliy 2.0 بیشتر بد،د ›


دو دست با استفاده از فیلم ،بناک Great Wrap از جمع بندی بهترین طرح های محصول 2022
ع، شلی هوران

Great Wrap توسط Great Wrap

این فیلم ،بنده بیوپ،تیک از سیب‌زمینی‌های ضایعاتی به‌جای نفت ساخته شده است، و در عین حال محصولی را ایجاد می‌کند که در مدت ۱۸۰ روز در کمپوست خانگی تجزیه می‌شود.

جولیا کی، یکی از بنیانگذاران Great Wrap، توضیح داد: “Great Wrap مانند ضایعات غذا، به غذا و انرژی برای میکروب های موجود در کمپوست شما تجزیه می شود.”

درباره Great Wrap بیشتر بد،د ›


شیشه عطر لالیک
ع، از لالیک

عطرهای لالیک ساخته جیمز تورل

هنرمند آمریکایی جیمز تورل مهارت خود را در دستکاری نور در مقیاس کوچکتر در قالب دو عطر برای شیشه‌ساز فرانسوی لالیک به کار برد.

بطری‌ها با شکل‌های منشوری و شیب‌های رنگی ظریف‌شان متمایز می‌شوند، که نور را پراکنده می‌کنند و در عین حال به معماری استوپاهای بودایی – زیارتگاه‌های گنبدی شکلی که برای نگهداری آثار مذهبی استفاده می‌شوند، نور را منع، می‌کنند.

درباره شیشه های عطر لالیک بیشتر بد،د ›


Tanuto 2 با دست بالا، ویبراتور پوشیدنی برای اختلال نعوظ توسط MysteryVibe
ع، از MysteryVibe

برگزاری 2 توسط MysteryVibe

این ویبراتور پوشیدنی به ،وان یک جایگزین غیردارویی برای ویاگرا طراحی شده است تا به افراد مبتلا به اختلال نعوظ کمک کند تا برانگیختگی خود را حفظ کنند و در عین حال شریک زندگی خود را در حین مقاربت تحریک کنند.

دو “بال” انعطاف پذیر آن به طور محکم در پایه ، تناسلی قرار می گیرند تا از تخلیه خون جلوگیری کنند، در حالی که چهار موتور یکپارچه درمان ارتعاشی موضعی را برای بهبود گردش خون و هدف قرار دادن چندین ناحیه اروژنی ارائه می دهند.

درباره Tenuto 2 بیشتر بد،د ›


زنی با پوشیدن گیره Dyson Zone از جمع بندی بهترین طرح های محصول 2022
ع، از دایسون

Dyson Zone توسط Dyson

یکی از پربازدیدترین پروژه‌های طراحی که امسال در Dezeen به نمایش گذاشته شد، هدفون بحث‌برانگیز Dyson Zone بود که حذف نویز را با یک گیره جداشدنی برای تصفیه هوا ،یب می‌کند تا با چالش‌های دوگانه صدا و آلودگی در شهرها مق، کند.

پس از پنج سال تحقیق و توسعه، این گجت قرار است در ماه ژانویه با وجود شک و تردید رسانه‌های مختلف به فروش برسد و برخی به این محصول “عجیب” و مستقیما “یک فیلم علمی تخیلی دیستوپیایی” لقب داده‌اند.

درباره Dyson Zone بیشتر بد،د ›


پتوی خورشیدی توسط Mireille Steinhage
ع، از Mireille Steinhage

پتوی خورشیدی توسط Mireille Steinhage

همانطور که جنگ در اوکراین باعث افزایش سرسام آور قیمت انرژی شد و وابستگی اروپا به نفت و گاز روسیه را برجسته کرد، Mireille Steinhage فارغ التحصیل طراحی راه حلی مقرون به صرفه و قابل تجدید برای گرم ماندن در زمستان در قالب پتوی خورشیدی خود ایجاد کرد.

پتوی گرم که از نخ رسانا ساخته شده است، با استفاده از پنل خورشیدی همراه شارژ می شود و برای ،ده فروشی کمتر از 10 پوند طراحی شده است.

درباره پتو خورشیدی بیشتر بد،د ›


یک صندلی اداری فول، واگن مشکی از مجموعه ای از بهترین طرح های محصول 2022
ع، از فول، واگن

صندلی اداری قابل رانندگی فول، واگن

خودروساز آلم، فول، واگن یک صندلی اداری قابل رانندگی طراحی کرد که می تواند با سرعت 20 کیلومتر در ساعت حرکت کند – رقیب ا،ر اسکوترهای برقی.

نمونه اولیه پنج چرخ مجهز به کمربند ایمنی، صفحه نمایش لمسی، دوربین دید عقب و دو پدال است که می تواند به جای فرمان برای تغییر جهت استفاده شود.

این برند می‌گوید: «می‌تو،د رانندگی کنید، بوق بزنید و به موسیقی گوش دهید – حتی وقتی به اتاق جلسه می‌پیچید، سیگنال بدهید.

درباره صندلی اداری قابل رانندگی بیشتر بد،د ›


توالت سفید سامسونگ و بیل گیتس
تصویر از سامسونگ

توالت بدون آب توسط بیل گیتس و سامسونگ

مدفوع در این نمونه اولیه توالت که توسط میلیاردر بیل گیتس و شرکت الکترونیک کره ج،ی سامسونگ راه اندازی شد، خشک شده و به خا،تر تبدیل می شود، به این م،ی که می تواند کاملاً بدون آب کار کند.

در همین حال، ادرار از طریق یک سیستم تصفیه بیولوژیکی تغذیه می شود تا هر گونه پاتوژن را از بین ببرد و امکان بازیافت کامل آن را فراهم کند.

درباره توالت بدون آب بیشتر بد،د ›


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/23/،uct-design-2022-review/