پرخواننده ترین داستان های معماری و طراحی سال 2022


برای پایان دادن به بررسی سال 2022، سردبیر Dezeen، Tom Ravenscroft نگاهی به بزرگترین داستان های معماری و طراحی امسال، از جمله The Line، سفینه فضایی Vulva و لاغرترین ساختمان جهان دارد.


،د جزیره منهتن به نام نیو ماناهتا

ژانویه – گسترش جزیره منهتن می تواند برای 250000 نفر خانه فراهم کند

سال با یک پیشنهاد سوداگرانه برای افزودن 1760 هکتار زمین احیا شده به نوک منهتن در تلاش برای تامین مسکن اضافی در نیویورک همزمان با مق، با تغییرات آب و هوایی آغاز شد.

طرحی که جیسون بار، پروفسور دانشگاه راتگرز، نیو مانهاتا نام دارد، باعث می‌شود که جزیره منهتن به بندر نیویورک گسترش یابد تا جزیره ،رنرز را ادغام کند و زمینی برای 180000 خانه جدید فراهم کند.

بار این پیشنهاد را با گفتن اینکه “ما باید بر فوبیای عمیق خود از پروژه های بزرگ غلبه کنیم” را در یک قطعه نظر برای Dezeen دنبال کرد.

بیشتر بخو،د درباره توسعه پیشنهادی جزیره منهتن ›


پ،تیک MIT که از فولاد قوی تر است

فوریه – مهندسان MIT پ،تیکی را اختراع ،د که از فولاد قوی تر است

در ماه فوریه، اخبار مربوط به نوع جدیدی از پ،تیک که دو برابر فولاد قوی تر است، پرخواننده ترین مقاله ماه بود. این ماده که توسط مهندسان شیمی موسسه فناوری ماساچوست (MIT) اختراع شده است، مانند پ،تیک سبک و قابل قالب‌گیری است، اما دارای استحکام و مقاومتی است که به فولاد نزدیک‌تر است.

ویژگی‌های این ماده بدین م،است که مخترعان آن تصور می‌کنند که از آن به ،وان پوششی برای بهبود دوام اجسام و در دراز مدت به ،وان یک ماده ساختاری استفاده شود.

بیشتر بخو،د درباره پ،تیکی که از فولاد قوی تر است ›


سفینه فضایی Vulva توسط چه ،ی به فمینیسم نیاز دارد؟

مارس – هدف سفینه فضایی ولوا مق، با شیوع فضاپیماهای فالیک است

گروه هنری فمینیست آلم، Wer Braucht Feminismus؟ یک مفهوم سفینه فضایی به شکل فرج را در ماه مارس نشان داد و سفینه یونیک به پرخواننده ترین قطعه ماه تبدیل شد.

به گفته این گروه، این مفهوم برای به چالش کشیدن قرارداد طراحی فضاپیمای فالیک و “بازگرداندن برابری ،تی به کیهان” ایجاد شده است.

بیشتر بخو،د درباره سفینه فضایی Vulva ›


لاغرترین آسمان ،اش جهان توسط SHoP Architects در منهتن تکمیل شد

آوریل – لاغرترین آسمان ،اش جهان توسط SHoP Architects در منهتن تکمیل شد.

یکی از مورد انتظارترین و برانگیزاننده ترین ساختمان های جهان در ماه آوریل تکمیل شد.

آسمان‌،اش SHoP Architects، خیابان ۵۷ غربی ۱۱۱ در شهر نیویورک، لاغرترین و دومین ساختمان بلند در نیمکره غربی جهان است. اخبار مربوط به تکمیل برج 1428 فوتی (435 متری) نیز پرخواننده ترین مقاله در ماه آوریل بود.

در مورد لاغرترین آسمان ،اش جهان بیشتر بخو،د ›


شاخه های درخت از گروه تحقیقاتی MIT Di،al Structures

می – مهندسان MIT سازه های باربر را با استفاده از چنگال درختان به جای اتصالات فولادی می سازند

دومین حضور MIT در فهرست پرخواننده‌های امسال در ماه مه زم، رخ داد که Dezeen در مورد تحقیقاتی گزارش داد که نشان می‌دهد چنگال‌های درختان دور ریخته شده می‌توانند جایگزین اتصالات باربر در پروژه‌های معماری شوند.

تکنیک ساخت و ساز، توسعه یافته توسط گروه تحقیقاتی ساختارهای دیجیتال در MIT، طراحی مولد و ساخت رباتیک را با هم ،یب می‌کند تا از چنگال‌های درختان به ،وان گره‌های Y شکل در پروژه‌های ساختم، استفاده شود.

درباره چنگال درختان باربر بیشتر بخو،د ›


توربین براق توسط Aurea Technologies

ژوئن – توربین براق تاشو “نیروی باد متن، با کوله پشتی شما” را ارائه می دهد.

استارت آپ کانادایی Aurea Technologies یک توربین بادی قابل حمل را در ماه ژوئن راه اندازی کرد تا انرژی قابل اعتماد و تجدیدپذیر را در حال حرکت ارائه دهد.

این توربین که به اندازه یک بطری آب فشرده می شود، پرخواننده ترین مقاله ماه بود.

اطلاعات بیشتر در مورد توربین شاین ›


خط

جولای – ،ستان سعودی آسمان ،اش آینه ای به طول 170 کیلومتر را نشان می دهد که نه میلیون نفر را در خود جای داده است.

ژوئیه شاهد بزرگترین ش،ته شدن داستان معماری سال بود که ،ت ،ستان سعودی تصاویری از یک آسمان ،اش شهر به طول 170 کیلومتر را که به ،وان بخشی از توسعه نئوم برنامه ریزی شده است، فاش کرد.

این شهر خطی با ارتفاع 500 متر که توسط استودیوی آمریکایی Morp،sis طراحی شده است، The Line نامیده می شود و در سراسر صحرای شمال غربی ،ستان سعودی امتداد خواهد داشت.

بیشتر بخو،د درباره The Line ›


شهر تلوسا

آگوست – ده شهر آینده نگر در سراسر جهان ساخته می شوند

پس از رونمایی از The Line، ما به 10 شهر آینده نگر که در حال حاضر در سرتاسر جهان در حال برنامه ریزی هستند، از جمله توسعه Telosa که توسط استودیوی معماری دانمارکی BIG (بالا) طراحی شده است، نگاهی انداختیم.

همراه با BIG، استودیوهایی از جمله Foster + Partners و OMA در حال طراحی مراکز شهری آینده‌نگر هستند که اغلب ادعا می‌کنند با تمرکز بر پایداری طراحی شده‌اند.

درباره شهرهای آینده ساز در سراسر جهان بیشتر بخو،د ›


خانه و رستوران زیرزمینی توسط معمار جونیا ایشیگامی طراحی شده است

سپتامبر – جونیا ایشیگامی خانه و رستوران پوشیده از گل را در زیر سطح زمین در ژاپن پنهان می کند

در ماه سپتامبر، خانه‌ای فوق‌العاده منحصربه‌فرد در کانون پرخواننده‌ترین اثر ماه قرار گرفت. خانه و رستوران سرآشپز ژاپنی Motonori Hirata که توسط معمار ژاپنی Junya I،gami طراحی شده است، کاملاً در زیر زمین قرار دارد.

این با ریختن بتن در سوراخ‌هایی در زمین ایجاد شد که سپس برای ایجاد فضاهای زندگی خانه در اطراف حفاری شد.

درباره خانه زیرزمینی جونیا ایشیگامی بیشتر بخو،د ›


کلان شهر لاین در حال ساخت در ،ستان سعودی

اکتبر – تصاویر هواپیماهای بدون سرنشین کلان شهر خط در حال ساخت در ،ستان سعودی را نشان می دهد

The Line در ماه اکتبر دوباره در اخبار منتشر شد، با فیلم‌های پهپاد نشان می‌دهد که کار در سایت شروع شده و به پرخواننده‌ترین داستان ماه تبدیل شده است.

این فیلم که توسط شرکت عکاسی هوایی Ot Sky گرفته شده است، نشان می دهد که بیل مک،کی های متعددی در حال حفر یک سنگر خطی گسترده در بیابان برای پایه های شهر هستند.

به گفته سازمان حقوق بشر ALQST، این فیلم اندکی پس از آن منتشر شد که ما گزارش دادیم که سه مردی که به زور از سایت نئوم ا،اج شده بودند به اعدام محکوم شده اند.

بیشتر بخو،د درباره فیلم پهپاد The Line ›


خط در ،ستان سعودی

نوامبر – “همه ،، که در طراحی و ساخت نئوم شریک هستند، از قبل ویرانگر دنیاها هستند”

پس از انتشار فیلم The Line و اخبار مربوط به نقض حقوق بشر گزارش شده، آدام گرینفیلد یک مقاله نظری نوشت که در آن سؤال کرد که آیا معمار، که بر روی Neom کار می کنند راضی هستند که در یک “بی رحمی زیست محیطی و اخلاقی” شریک باشند.

او نوشت: «همه ،، که در طراحی و ساخت نئوم شریک هستند، از قبل نابودکننده دنیاها هستند.

نظر گرینفیلد را بخو،د ›


ورزشگاه های جام جه، 2026

دسامبر – شانزده ورزشگاه قرار است میزبان بازی های جام جه، 2026 باشند

در پایان سال، اولین جام جه، زمست، در قطر برگزار شد، جایی که هفت استادیوم جدید برای میزب، مسابقات ساخته شد.

در پایان جام جه، امسال، ما به مسابقات بعدی و 16 استادیوم در ایالات متحده آمریکا، مکزیک و کانادا که میزبان بازی‌های سال 2026 خواهند بود، نگاه می‌کردیم – که همگی از قبل ساخته شده‌اند.

درباره ورزشگاه های جام جه، 2026 بیشتر بخو،د ›


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/31/most-read-architecture-design-stories-2022-review/