نورد سرد انواع مفتول فنر و نورد مبین >سامانه مشاغل کشور | fouladgostar

نورد سرد انواع مفتول فنر و نورد مبین > سامانه مشاغل کشور | fouladgostar

محصولات زیادی مانند انواع  تیرآهن و نبشی با مقاطع مختلف به وسیله این فرایند تولید می گردند. نورد از حیث دمای عملیات به دو گروه نورد سرد و نورد گرم تقسیم می‌گردد. از آنجا که در اثر تبلور مجدد، استحکام تسلیم به‌طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد، لذا نیروی لازم برای فرایند نورد قطعات بزرگ در فرایند نورد گرم افت محسوسی دارد. این عملیات عمدتاً برای فرایند تغییر شکل نهایی استفاده می‌گردد. برای نورد گرم قطعات فلزی از شمش استفاده میشود؛ شمش را در دستگاه نورد قرار داده و با تولید گرما و حرارت محصول نهایی به شکل یک رول تولید میشود.

  • مفتول های فنر از لحاظ مقاومت، کشش و استحکام انواع مختلفی دارند و هنگام انتخاب هر یک از آن ها باید تنش های استاتیکی و دینامیکی را در نظر بگیرید.
  • فرآیند نورد که عبارت است از تغییر شکل پلاستیک ماده، به کمک عبور شمش ها یا ورق های آهن از بین دو غلتک انجام میشود.
  • از مفتول گالوانیزه جهت ساخت انواع توری مثل توری مرغی، توری فرنگی، توری مش جوشی، توری پرسی، توری حصاری، توری گابیون و… استفاده می شود.
  • جهت افزایش این قابلیت و از طرفی شکل دادن به  موادی که در دماهای پایین، نورد آن‌ها امکان‌ ندارد، نورد گرم بکار می رود.
  • دیکشنری تخصصی برساد برای استفاده دانشجویان، پژوهشگران و استادان رشته های مختلف طراحی شده است.
  • طرح نهایی انتخاب شده شامل استفاده از نورد تک مرحله ای برای کارخانه هایی که دارای نورد میانی در هر چهار مرحله هستند تا دوباره بتواند تأثیر تغییر در تعداد نورد همزمان در مرحله ها را افزایش دهند.

بهبود محصولات فولادی از طریق اقداماتی مانند تغییر از کوره گرمایش به نوع بستر متحرک و همچنین کاهش عیوب سطحی ایجاد شده است. همچنین سرعت تولید نیز از طریق تعویض موتورهای نورد پایانی و ماشین های حلقه کننده سیم مفتول جدید در سالهای پیش و از طرف دیگر با به کارگیری سیستم های جدید کنترل کارخانه های نورد به عنوان یک تغییر کلی، افزایش یافته است. اما همچنان شروع کار خط تولید مفتول با تغییرات در ابعاد غلتک ها و تعداد ایستگاه های نورد که همزمان بطور مشخص در نورد چند مرحله ای انجام می شود به عنوان یک مشکل کیفیت باقی مانده است. کارخانه صنایع سیم و مفتول زرین نورد تولید کننده انواع مفتول اسید شوی، مسوار، سیاه وگالوانیزه از سایز 1.2 الی 5 می‌باشد. این مفتول‌ها جهت مصارف تولیدی به صورت کلاف و شاخه ای از 50 سانتی‌متر الی 3 متر تولید و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرند. لازم به ذکر است که گروه صنعتی زرین نورد افتخار دارد در زمینه تولید و توزیع محصولات فوق در خدمت شرکت های عمرانی، پیمانکاران، انبوه سازان و کارخانجات تولیدی بوده و رضایت آنها را جلب کند.

انواع نورد مفتول

روش نورد سرد بیشتر برای تغییر شکل نهایی مورد استفاده قرار می گیرد. نورد یکی از روش هایی است که برای تولید محصولات مختلفی مثل نبشی و تیرآهن مورد استفاده قرار می گیرد. نورد کردن یکی از پر کاربرد ترین روش هایی است که برای شکل دادن به فلزات مختلف از آن استفاده می گردد. دقیقا مشخص نیست اولین دستگاه نوردکاری توسط چه کسی اختراع شد، اما یکی از اولین طراحی ها متعلق به لئوناردو داوینچی است.

ارزانترین قیمت پروفیل آهنی

از آنجایی که تیرآهن تولید شده توسط نورد سرد میزان زیادی عنصر کربن دارد، دوام و سختی بالایی داشته برای استفاده در جاهایی که نیازمند مقاومت بالاست کاربرد دارد. برای تولید آهن در این روش، شمش های فولاد را با ابعاد معینی داخل کوره های نورد گذاشته و سپس از قفسه ها عبور میدهند. بعد از قفسه ها محصول به مرحله پیشنورد رفته و تغییر شکل پیدا میکند. تلورانس قابل قبول در کارخانه نورد محصولات مفتولی، مقداری حدود 0.34 میلیمتر (برای قطر محصول مفتولی تا 15 میلی متر) است. از آنجا که چهار نورد در بخش پر فشار و میانی استفاده می شود ، تلرانس ابعادی که به اندازه 0.74 میلی متر می رسد که به دلیل تاثیر تعداد متفاوت فرآیندهای نورد موازی همزمان است.

نقش کربن در فولاد چیست؟

دستگاه‌های نورد در مدل‌های دو، سه و چهار غلطکه موجود می‌باشد. این مفتول در فرمت های مفتول سفید یا گالوانیزه، مفتول سیاه، سیم رابیتس بندی، سیم آرماتور بندی، مفتول قالب بندی فولاد گستر و… تولید میشود. برای درج آگهی رایگان، شما می توانید در سایت شهر24 آگهی مربوط به کسب و کارتان (آگهی استخدام – آگهی ملک – آگهی خودرو) را به صورت کاملا رایگان ثبت کنید. اگر خدمات خاصی می دهید، اگر مغازه یا فروشگاه دارید یا اگر قصد فروش محصولات خود را دارید، تبلیغات در شهر24 یک فرصت عالی برای شماست تا پول بیشتری دربیاورید. آیا شما با چگونگی نحوه بهبود تولید محصولات مفتولی آشنایی دارید با ما همراه باشید با ادامه مطلب … انواع سیم مفتول از لحاظ نحوه تولید به دو دسته طبقه بندی می‌گردد که عبارتند از سیم مفتول فابریک و سیم مفتول کششی.