مجتمع مسکونی Romanville ؛ ایده ای سنجیده از تئوری معماری به طراحی آن! مجموعه آموزشی آرک پرو

این مجتمع مسکونی دارای 4 واحد در هر طبقه است و مجموعا 220 پارکینگ نیز در آن تعبیه شده است. یکی از معروف ترین مجتمع های مسکونی که در شهر اصفهان واقع شده است، مجتمع مسکونی زیتون این شهر می باشد. مجتمع در خیابان رزمندگان اصفهان واقع شده است و طراحی و ساخت آن 2 سال بطور انجامیده است. و – تفکیک جهات حرکت اصول کلی طراحی توقفگاه خودرو در محلات مسکونی افازیش مالکیت خودروی شخصی دارای این تاثیر بر اهداف طراحی شهری بوده که تا حد امکان از تعداد خودروهای متوقفی که درسطح یک محله مسکونی پراکنده می گردند بکاهد. به آن نوع از خانه‌ها اطلاق میشود که مستقل و جدا از هم و دارای حیاط و فضای باز خصوصی می باشند.

با هماهنگی با مالکان واحد پشت، برنامه جامعی برای طراحی خرده فروشی برای ساختمان ها در نظر گرفته شد. ایجاد فضای تجاری برای هر دو ساختمان به دلیل ایجاد موقعیت اقتصادی بوده تا منطثه بتواند رشد بیشتری داشته باشد. طراحی و ساخت اونیته دِ آبیتاسیون در مارسِی به سفارش دولت فرانسه توسط لو کربوزیه و برای ایجاد تسهیلات رفاهی و مسکونی برای جنگ‌زده‌ها انجام شد.

  • عمده مصالح استفاده شده در این مجتمع مسکونی ترکیبی از چوب و سنگ است.
  • طراحی مجتمع مسکونی T شکل محله هارلم آمریکا، جدیدترین کار بیارکه انگلس و گروه معماری بیگ می باشد.
  • مسکن یا واحد مسکونی، مکان، فضا و یا محوطه‌ای است که یک یا چند خانوار در آن سکونت داشته اند.
  • آنها ادعا می‌کردند که ساکنین این ساختمان به انواع امراض روانی مبتلا خواهند شد و از همین رو نام Maison du Fuda (دیوانه‌خانه) را بر آن نهادند.
  • از ترکیب شکل خطی با بناهای حول حیاط مرکزی ،می توان مجموعه های مسکونی مطلوبی طراحی نمود.

این افراد در مرحله اول از خواست و سلیقه شما را در نظر میگیرند و در مراحل بعدی اقدام به ساخت و طراحی خانه متناسب با معیارهای شما میکنند. در این مطلب با دانلود 9 پروژه تحلیل نمونه موردی مجتمع مسکونی داخلی در خدمت شما خواهیم بود. در این زمان ساخت بلوک‌های مرتفع مسکونی در انگلستان رونق یافت که امروزه اکثر آن ساختمان‌ها تخریب و به‌جای آنها ساختمان‌ها و بناهای تازه‌ای احداث شده‌اند (آپارتمان‌های لِیک شُر درایو، 1951؛ نیو سِنتوری گیلد، 1961؛ مارینا سیتی، 1964؛ برج لِیک پوینت، 1968). اکثر این خانه‌ها که با سوبسیدهای دولتی یا عمومی ساخته می‌شدند، به‌خصوص آنهایی که در شهرها و یا برای طبقه‌ی کارگر یا کم‌درآمد ساخته می‌شدند، به فرم آپارتمان‌های امروزی نزدیک بودند. در کشورهایی مانند کشورهای اتحاد شوروی، که خانه‌سازی در انحصار دولت و وظیفه‌ی او بود، ساخت برج‌های آپارتمانی رشد سریعی داشت. از میان ساختمان‌هایی که در این دوران در ایالات متحده ساخته شد، آپارتمان‌های 26 طبقه‌ی کمربند ساحلی لِیک شُر تحت عنوان آپارتمان‌های لِیک شُر درایو، یکی از تجربه‌ی قابل‌توجه میس وان در روهه در طیّ دوران اقامت او در آمریکا بود.

خانه های آپارتمانی(Apartment Flats)

شهرک مسکونی کوه یخ اولین سازه مسکونی در بندر آرهوس شهر مارین تامسون کشور دانمارک می باشد و شامل 208 آپارتمان می باشد. همچنین باید به مصرف انرژی و محدودیت‌هایی که ساختمان‌های مرتفع برای ابعاد و وسعت بناها و اماکن عمومی خیابان و اطراف خود ایجاد می‌کنند، توجه داشت. ساختمان‌هایی با ارتفاع کم، مصرف انرژی کمتری نسبت به ساختمان‌های مرتفع و برج‌ها دارند. نیز ضروری‌ست تا تمهیداتی هم برای جلوگیری از اتلاف انرژی در آنها تعبیه شود. در این بخش پروژه ای از مجتمع مسکونی را ارائه نموده ایم که شامل 8 عدد فایل اتوکد و همچنین پوستری زیبا می باشد. مسکن یا واحد مسکونی، مکان، فضا و یا محوطه‌ای است که یک یا چند خانوار در آن سکونت داشته اند.

اصول و ضوابط طراحی کتابخانه به همراه برنامه فیزیکی

مسلما طبیعت طرح با توجه به عواملی چون بخش خصوصی یا دولتی بودن توسعه ، سطوح در امدی افراد ساکن و امکان توسعه ( بر حسب استقرار در ناحیه مرکزی ، یا حاشیه شهر و یا روستایی بودن آن ) تغییر می یابد . مراحل اصلی طراحی یک سایت مسکونی یکی از عوامل مهم و موثر در شکل و طرح هر سایت درک درست و کامل از نیازها و امیال دقیق افرادی است که طرح برای انها تهیه می شود . ۷- ویژگیهای عمومی منطقه مورد استقرار ازنظر موقعیت در شهر یا ارتباط با شهر و دسترسی به خدمات و تسهیلات عمومی منطقه. بطوریکه تأثیر منفی محیطی را میتوان از طریق استفاده مصالح ساختمان سازی پایدار، مصالح با سمیت کمتر و مصالح ساختمانی قابل بازیافت کاهش داد. طراحی پایدار همکاری متفکرانه معماری با مهندسی مکانیک، برق و سازه است. علاوه بر فاکتورهای متداول طراحی مانند زیبایی، تناسب و بافت و سایه و نور و امکاناتی که باید مد نظر قرار گیرند.

کشور کویت در طول سالیان گذشته روند رو به رشدی در مسیر نوسازی، حفاظت و ارزش های معماری داشته و برای ایجاد روحیه جمعی و فردی تلاش های بسیاری داشته اند. در زیر سقف مدیریت پروژه، پروژه ساختمانی به دلیل پیچیدگی و ملاحظات گسترده پروژه، پروژه‌ای خاص محسوب می‌شود. پروژه‌های ساختمانی از نظر مدیریت ایمنی، مدیریت بهداشت و مدیریت زیست محیطی مورد توجه قرار می‌گیرند. دسترسی به این خانه‌ها از طریق اخذ وام‌های بانکی امکان‌پذیر است که هدف شما را برای گرفتن خانه بسیار آسان‌تر می‌کند. مزیت خرید خانه مسکونی از طریق وام رهنی این است که می‌توانید آن را با توجه به درآمد خود و مدت زمانی که قصد دارید تأمین مالی را پرداخت کنید، تنظیم کنید. این به شما امکان می‌دهد دارایی‌های خود را به دست آورید و سرمایه گذاری شما ایمن خواهد بود.

به منظور ایجاد پرسپکتیو ها و مناظر مناسب در یک محله مسکونی، می توان منظر انتهای معبر را مسدود نمود. این هدف از طریق قرار دادن ماهرانه یک فضای ساخته شده قابل توجه چون مسجد یا یک مجموعه فرهنگی و یا عنصری طبیعی چون درخت و یا مجموعه ای از درختان در انتهای معبر عملی می شود. ما امروزه شاهد رشد و پیشرفت به سزایی در حوزه معماری و طراحی هستیم و تلاش معماران نیز بر این است تا طرحی عملکردی و از نظر زیبایی، منحصر به فرد ارائه دهند. در اینجا قصد داریم شما را با طرح پیشنهادی شرکت معماری مستقر در آلمان آشنا سازیم که در یک مسابقه بین المللی در ژنگ ژو، چین برنده اعلام شد.

نام این مجتمع مسکونی از موقعیت مکانی سایت این پروژه گرفته شده است. دسترسی‌های سواره و پیاده و نحوه تفکیک آن‌ها از هم در مجتمع‌های مسکونی، یکی از عوامل مؤثر در جذاب جلوه دادن مجتمع مسکونی بشمار می‌رود. به تحلیل سایت می‌پردازیم؛ به این دلیل که شناخت کامل نسبت به سایت خود، ازنظر جهت تابش خورشید، بادهای غالب، آلودگی‌های صوتی، دسترسی پیاده و سواره، باعث طراحی بهتر سایت پلان و پلان طبقات خود می‌شود. دروازه قوسی شکل، ورودی منطقه مسکونی را تعریف کرده و باغچه های دو طرف منازل مسکونی را به هم مرتبط ساخته است. خط دید ایجاد شده درتقاطع ها، باید معمولا ۹۰ متر دید بدون مانع از فاصله ۹ متری در تقاطع یک معبر دسترسی و یک معبر پخش کننده، و از فاصله ۶۰ متری در تقاطع دو معبر دسترسی با یکدیگر ایجاد نماید.

ایران‌شناسی شمال غربی محله یوسف‌آباد جنوب محله شیراز جنوب شرقی شهرک والفجر بنا شد. این ساختمان های سه گانه در شمال شرقی چهارراه میرداماد و خیابان ولیعصر احداث شده اند . اما با کمی دقت به این مجتمع می توان به نگاه شاعرانه و معمارانه و لطیف فراک گری پی برد. طراحی این مجتمع، با رویکردی متفاوت از ساختمان های اطراف انجام شده است.