متئو فراری و کارلوتا گالو آپارتمان مینیمالیستی مادرید را طراحی کردند


طراحان متئو فراری و کارلوتا گالو، یک آپارتمان دو طبقه سنتی را در مادرید، اسپ،ا، به خانه‌ای آرام برای خود تبدیل کرده‌اند که دارای پالت جداشده از مواد طبیعی و جزئیات دست‌کاری شده است.

کاسا اولیوار در یک کورالای معمولی واقع شده است – نوعی ساختمان آپارتم، که در بخش های قدیمی مادرید یافت می شود، جایی که واحدهای مس، از راهروهای سرپوشیده خارجی قابل دسترسی هستند.

دهانه های دیوار قوسی در اتاق نشیمن کاسا اولیوار
متئو فراری و کارلوتا گالو آپارتمان خود را در مادرید طراحی کرده اند

زم، که فضای داخلی آپارتمان در وضعیت نامن،ی قرار داشت ماشین فراری و گالو ملک را ،ید و تصمیم گرفت آن را به خانه ای امروزی تبدیل کند.

این طرح برخی از ویژگی های تاریخی ساختمان را حفظ می کند و در عین حال فضای داخلی فشرده را دوباره سازماندهی می کند تا مجموعه ای از فضاهای به هم پیوسته سبک و روشن ایجاد کند.

اتاق نشیمن آپارتمان مادرید توسط متئو فراری و کارلوتا گالو با پنجره های بزرگ
اتاق نشیمن آن از طریق دو پنجره بزرگ پر از نور است

فراری و گالو آپارتمان را به ،وان “مک، غیر شهری، پناهگاه حسی برای ارتباط مجدد با خود، تنظیم احساسات و قطع ارتباط از هیاهوی دنیای بیرون” توصیف می کنند.

این زوج برای ایجاد فضایی گرم و راحت از یک پالت متریال جدا شده استفاده ،د و از نور روز که از طریق دو پنجره بزرگ در اتاق نشیمن وارد فضای داخلی می شود، حدا،ر استفاده را می برند.

آشپزخانه کازا اولیوار با میز ناهار خوری سنگی درشت
دهانه های قوسی شکل ناهارخوری را از اتاق نشیمن جدا می کند

این دو نفر توضیح دادند: «مشخصه این مداخله یک تداوم فضایی و یک مینیمالیسم گرم است. “به دنبال بالا بردن نور طبیعی و تشویق استفاده از مواد محلی صنایع دستی است که گفت و گوی نزدیک بین نور و مادیات ایجاد می کند.”

یک پارتیشن مرکزی که فضای ناهارخوری را از اتاق نشیمن جدا می‌کرد، با افزودن یک جفت قوس پایین‌تر که نسبت دهانه‌های نما را منع، می‌کرد، تغییر یافت.

آشپزخانه در مادرید توسط متئو فراری و کارلوتا گالو با جلوهای آلومینیومی
جلوی آشپزخانه آلومینیومی نقطه مقابلی برای پالت رنگ خاموش ارائه می دهد

نور پنجره ها از طریق بازشوها عبور می کند تا به آشپزخانه برسد، در حالی که اتاق خواب طبقه پایین نور غیرمستقیم را از یک جفت بازشو در طبقه بالا دریافت می کند.

در سرتاسر فضای داخلی، طراحان استفاده از مواد ساده و اصیل را انتخاب ،د که عمدتاً دارای رنگ‌های خاکی بود.

فراری و گالو توضیح دادند: “رویکرد این است که با مواد صادق باشیم و به ظاهر و بافت اصیل آنها احترام بگذاریم و در عین حال منابع طبیعی و صنعت محلی را در اولویت قرار دهیم.”

ورودی آپارتمان مستقیماً به آشپزخانه و ناهارخوری باز می شود، که در اطراف یک میز مجسمه ای طراحی شده توسط این زوج چیده شده است که دارای گچ بافتی Tadelakt است.

کف ها با کاشی های سفالی دست ساز پوشانده شده اند تا هماهنگی بین فضاها ایجاد شود. از همین کاشی‌ها در حمام استفاده می‌شود و ابعاد متفاوت آن‌ها به هر فضا کیفیت منحصر به فردی می‌دهد.

اتاق خواب آپارتمان Casa Olivar با پرده بنفش
اتاق خواب نور غیرمستقیم را از دهانه های طبقه بالا دریافت می کند

میزها و پایه‌های نمایش با استفاده از سنگ‌هایی که در طول فرآیند بازسازی ذخیره شده‌اند، ایجاد شده‌اند، در حالی که واحدهای ذخیره‌سازی آلومینیومی آشپزخانه نقطه مقابل رنگ‌ها و بافت‌های طبیعی را ارائه می‌دهند.

گالو منسوجات مورد استفاده در آپارتمان را برای ایجاد بافت و پویایی به فضاها طراحی کرد. اینها شامل یک پرده نایلونی پرده است که صدای گرم استفاده شده در حمام را منع، می کند.

حمام با پرده نایلونی زرد در آپارتمان مادرید توسط متئو فراری و کارلوتا گالو
پارچه نایلونی پرده به ،وان پرده حمام در حمام عمل می کند

آثار هنری و صنایع دستی دیگری مانند دستشویی ساخته شده توسط طراح ماریا لازارو و بانوج بافته شده در کلمبیا با استفاده از تکنیک های سنتی به آپارتمان شخصیت می بخشد.

فراری در سال 2008 پس از اتمام تحصیلات معماری خود از ایتالیا به مادرید نقل مکان کرد دانشگاه فرارا. او فهمیده بود استودیوی خودش در سال 2015، که بر استفاده از حرکات ساده برای ایجاد فضاهای بی زمان و آشنا تمرکز دارد.

عکاسی توسط خیابان آسیر.
منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/23/matteo-ferrari-carlota-gallo-casa-olivar-madrid/