طراحی عصر فضا از فروشگاه کفش Nodaleto توسط Rafael de Cárdenas خبر می دهد


برند فرانسوی کفش Nodaleto، میامی را به ،وان محل اولین فروشگاه آمریکایی خود انتخاب کرده است که استودیوی نیویورکی Rafael de Cárdenas آن را با فضای داخلی قرمز و کروم متاثر از علمی تخیلی طراحی کرده است.

این فروشگاه در اوایل این ماه در منطقه طراحی میامی در هفته هنر شهر افتتاح شد و یک اجاره دو ساله در فضایی به مساحت 1000 متر مربع (10764 فوت) آغاز کرد.

صندلی های قرمز مجسمه ای
صندلی‌های قرمز مجسمه‌ای از وسط فروشگاه نودالتو می‌گذرند

رافائل کاردناس طراحی داخلی را بر اساس طراحی فرانسوی اواسط قرن، به ،وان ادای احترام به تأثیری که این جنبش بر روی مجموعه‌های ساخته شده برای فیلم‌های علمی تخیلی داشت.

استودیو همچنین شکل از نودالتوپاشنه های امضا شده روی صندلی که در فیلم استنلی کوبریک 2001: A Space Odyssey نمایش داده شد.

قفسه های سفید در مقابل دیوارهای کرومی برس خورده
فضای داخلی ادای احترام به طراحی فرانسوی اواسط قرن و مجموعه فیلم های عصر فضاست

تیم Rafael de Cárdenas می‌گوید: «این طراحی که بر اساس مفهوم «میهمان‌نوازی فوق مدرن» انجام می‌شود، اشکال و موادی را بررسی می‌کند که حس یک ایستگاه فضایی و همچنین ایده‌ای از آینده‌ای پر زرق و برق را منع، می‌کند.

از بسیاری جهات، طراحی فرانسوی اواسط قرن، مرز فضا را به همان اندازه ناسا مشخص کرد؛ فضای داخلی نیز این را منع، می کند.

کفش های نمایش داده شده
کفش‌ها در قفسه‌های سفید در مقابل پانل‌های کرومی برس‌خورده نمایش داده می‌شوند

ارجاعات علمی تخیلی را می توان در سراسر فروشگاه مشاهده کرد که کاملاً با فرش قرمز روشن پوشیده شده است و دارای پانل های کرومی برس خورده است که با نوارهای نور نازک در امتداد دیوارهای آن ت،یم شده اند.

این استودیو گفت: “در سبک سینماتوگرافیک، یک کف مخمل ساتن گرم با قفسه های فولادی سرد روبرو می شود.” “فضای فروشگاه – مطابق با لحن خلاقانه برند – در تلاش است تا تجربه لو، معاصر را القا کند.”

پاشنه نقره ای روی قفسه سفید
شکل پاشنه امضای نودالتو، رافائل د کاردناس را به یاد صندلی‌های فیلم 2001: ادیسه فضایی انداخت.

نمایشگرهای کفش در طول فضای باریک، با قفسه های سفید در جلوی پانل های ف،ی آویزان شده اند.

از وسط یک سری صندلی‌های م،ار مواج و مجسمه‌سازی وجود دارد که ،یداران می‌توانند بنشینند و کفش را امتحان کنند.

یک حجم قرمز بزرگ درست در مرکز با لوگوی این برند با نور پس‌زمینه، و همچنین سه جفت پای مانکن سفید که از سطح عمودی بیرون می‌آیند، نقش بسته است.

این استودیو گفت: «فروشگاه به ،وان یک زمینه خلاقانه برای برند عمل می‌کند و تلاش می‌کند تا در شخصیت بدجنس نودالتو غوطه‌ور شود.

پاهای مانکن سفید زیر لوگوی Nodaleto
پاهای مانکن سفید از دیواری زیر لوگوی Nodaleto بیرون می آید

رافائل د کاردناس در فهرست نهایی استودیوی طراحی داخلی سال در جوایز Dezeen 2022 قرار گرفت. پروژه‌های قبلی این استودیو که به نام بنیانگذار آن نامگذاری شده است شامل یک بار در فروشگاه بزرگ نوردستروم نیویورک و دفاتر منهتن برند زیبایی Glossier است.

منطقه طراحی میامی دارای فروشگاه‌های بسیاری از برندهای لو،، با معماری و دکوراسیون داخلی توسط استودیوهای مشهور بین‌المللی، از جمله فروشگاه پوشاک مردانه لویی ویتون است که توسط مارسل واندرز در نمای الماسی پیچیده شده است.

ویترین فروشگاه با جعبه های نمایش روشن
اولین فروشگاه این برند در ایالات متحده در منطقه طراحی میامی واقع شده است

این شهر که برخی آن را پایتخت آمریکای لاتین می‌دانند، در طول همه‌گیری کووید-19 هجوم استعدادهای خلاق را دریافت کرد و همچنان به ،وان یک مقصد فرهنگی در حال رشد است.

استودیو گفت: «نودالتو میامی را انتخاب می‌کند، زیرا این شهر تقاطع فرهنگ‌ها است، شهری است که همیشه توسط خورشید می‌بوسد، مرکز هنر و طراحی است، به دلیل اعصاب جسورانه و انرژی غیرقابل معذرت‌خواهی‌اش».

همچنین در هفته هنر میامی امسال، کلی ورس، مجموعه‌ای از مبلمان مرمر گره‌دار را به نمایش گذاشت و نایک صدها کفش ورزشی با طراحی ویرجیل آبلو را به نمایش گذاشت.

عکاسی توسط کریس تمبورین.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/24/nodaleto-s،e-store-miami-design-disctrict-rafael-de-cardenas/