شیر پروانه ای ویفری شیر پروانه ای ویفری,شیر پروانه ای,پروانه ای,شیرالات پروانه ای,قیمت شیر پروانه ای,شیر پروانه ای با دیسک گرد,شیر پروانه ای اب ,شیر پروانه ای گاز,شیر پروانه ای بخار ,butterrfly valve,شیر پروانه ای اصلی,تولید کننده شیر پروانه ای ویفری,تولید شیر پراونه ای ویفری,تولید شیر پراونه ای,تولید شیر پروانه ای,تولید کننده اصلی شیر پروانه ای | کسری ساران

شیر پروانه ای ویفری شیر پروانه ای ویفری,شیر پروانه ای,پروانه ای,شیرالات پروانه ای,قیمت شیر پروانه ای,شیر پروانه ای با دیسک گرد,شیر پروانه ای اب ,شیر پروانه ای گاز,شیر پروانه ای بخار ,butterrfly valve,شیر پروانه ای اصلی,تولید کننده شیر پروانه ای ویفری,تولید شیر پراونه ای ویفری,تولید شیر پراونه ای,تولید شیر پروانه ای,تولید کننده اصلی شیر پروانه ای | کسری ساران

صرفه جویی در هزینه عمدتاً در اندازه های بزرگتر شیرها، معمولاً بالاتر از 300 DN انجام می شود. این شیر غیر هم مرکز که high-performance می‌باشد، برای سیالات غلیظ‌تر که فشار بالایی دارند استفاده می‌شود زیرا طراحی آن اجازه نمی‌دهد تا تماس زیادی بین دیسک و نشیمنگاه باشد. از مزایای شیر پروانه ای دابل آفست این است که تعادلش در اِستم قرار گرفته در پشت دیسک مُدَوَر است. این ویژگی به دیسک اجازه می‌دهد تا خود را با مرکز تنظیم کرده و سیلینگ (آب‌بندی) خوب و محکمی را ایجاد نماید. حتی زمانیکه شیر به طور کامل باز است، نشیمنگاه نرم را لمس نمی‌کند، در نتیجه طول عمر شیر افزایش می‌یابد. این عملگرها نیز مانند عملگرهای پنوماتیکی از فشار سیالات (مایعات شامل آب، روغن و …) به عنوان نیروی محرکه استفاده می‌کنند.

  • شیر پروانه ای اهرمی دارای دسته ساده و متحرک بوده که با چرخاندن دسته متحرک می‌توان شفت متصل به دیسک را به راحتی تا ۹۰ درجه چرخاند و به سیال اجازه عبور داد.
  • شیر پروانه ای های بزرگتر مجهز به چرخ دستی و گیربکس برای افزایش گشتاور و کمک به باز و بسته شدن دریچه هستند.
  • به بیان دیگر، شیر پروانه ای دارای یک دیسک یا صفحه است که توسط یک میله در میانه یا پشت آن به بدنه وصل می شود.
  • عنصر کنترل جریان یک دیسک تقریبا برابر قطر تقریبی به قطر داخلی لوله مجاور است که با استفاده از یک محور عمودی یا افقی می‌چرخد.

وظیفه دیسک پروانه ای، کنترل جریان سیالات است که از مواد مختلفی برای ساخت آن استفاده می شود. در حقیقت جنس دیسک مورد استفاده در شیر پروانه ای، نوع کاربرد آن را تعیین می کند. شیر های پروانه ای کلردار پلی وینیل کلرید (CPVC)
CPVC دارای محتوای کلر بالاتری نسبت به PVC است و توسط واکنش کلرزنی رادیکال آزاد PVC تولید می شود. اصلاح PVC آنها را قادر می سازد تا دمای بالاتر تا ۹۳٫۳۰ درجه سانتیگراد را تحمل کنند و انعطاف پذیرتر شوند. شیرهای پروانه ای CPVC در سیستم های تحویل آب آشامیدنی سرد و گرم، جابجایی مایعات صنعتی، استخرها، آبنماها و غیره استفاده می شوند.

قیمت و نحوه خرید انواع شیر پروانه ای

بسته به نوع فضای کاری سیستم شیرهای پروانه ای بایستی دارای مشخصه های مخصوص به آن فضا باشند. شیرهای باترفلایی که در فضاهای خارجی (Outdoor) نصب می گردند بایستی دارای پوشش های لازم باشند. یکی این که کار آب‌بند جریال سیال را نمی‌تواند به‌صورت 100 درصد انجام دهد و معمولا مقداری نشتی دارد؛ لذا در خطوط انتقال سیالات بسیار حساس از شیرها استفاده نمی‌شود. WCB و استیل۳۰۴، استیل۳۱۶، استیل CF8M/316L، شیر آلومینیوم برنز یا همان برنزی AL.B و شیر پروانه ای تفلونی PTFE، یک از خدمات شرکت رادوکو، وارد کننده انواع شیر پروانه ای در ایران است. یکی از عوامل طول عمر این محصول کیفت و نوع جنس لاینر آن می باشد که با توجه به نوع سیال و درجه حرارت و فشار کاری در جنس های لاستیک و تفلون و فلز به فلز و وایتون و … با بدنه و دیسک مونتاژ می شود.

شیر پروانه ای چیست

همانطور که پیش تر گفته شد این نوع محصول در سایز های بزرگتر دارای عملگر هایی متعددی مانند پنوماتیکی، هیدرولیکی و غیره می باشد. به دلیل عملکرد بهینه این شیر در خطوط سیستم های لوله کشی صنعتی، سایز های بزرگ این محصول بسیار کاربردی تر بوده و با استقبال عمده ای از سمت مشتریان مواجه می شود. شیر پروانه ای در سایز های متعددی اعم از 1½ الی 200 اینچ تولید می گردد که تعمیرات آن ها بسیار ساده است اما می بایست مرتب گریس کاری گردند.

اولین عامل تاثیر گذار در محاسبات و طراحی سیستم های اطفای حریق مساحت ساختمان می باشد. علاوه بر مساحت فضا نوع اسکلت سازه، پوشش سازه از قبیل اینکه پوشش مقاوم در برابر حریق به کار رفته و یا بتن مقاوم در برابر حریق استفاده شده باشد، نیز موثر خواهد بود. ولوهای پروانه ای بر اساس نوع اتصالات (نوع کانکشن) به موارد زیر طبقه بندی می گردند.