سه برند طراحی سوئیسی محصولات پایداری را در سانفرانسیسکو ارائه می کنند


ترویج: یک بر،ب مد، طراح بسته بندی و قهوه برشته سه برند از سوئیس هستند که در برنامه شتاب دهنده طراحی سوئیس در سانفرانسیسکو، ایالات متحده آمریکا شرکت می کنند.

سه استودیو – زمین، پائولا سرمنو لئون و میکافی – نشان دهنده شیوه های نوآورانه طراحی که از سوئیس پدیدار شده است.

این سه برند که در رویداد بین المللی به دلیل نگرش پیشگامانه خود به طراحی شناخته شده اند، هدفشان این است که پایداری و ارزش های اقتصادی دایره ای را در خط مقدم فرآیندهای خلاقانه خود داشته باشند.

افراد طراح در مقابل تصویر پیش بینی شده
طراح، که برندهای خود را در سانفرانسیسکو به نمایش می گذارند (بالا) و کارهایی از Paula Cermeño León (بالا). ع، از Myleen Hollero برای Swissnex در سانفرانسیسکو

زمین یک برند مد است که توسط طراح Yvonne Reichmuth در سال 2015 تأسیس شد که در زوریخ محصولات چرمی را طراحی و تولید می کند.

این برند علاوه بر تسمه‌ها و لباس‌های سفارشی، لوازم جانبی آماده مانند کیف پول، کمربند، جواهرات و کلاه تولید می‌کند که عمدتاً از چرم ساخته می‌شوند.

یک طراح با کت و شلوار و بند چرمی
YVY محصولات چرمی را طراحی و تولید می کند

این برند چهره‌های مشهوری مانند کریستن استوارت، بیلی آیلیش، مدونا، لیدی گاگا، تروی سیوان، تیلور سویفت و کامیلا کابلو را پوشانده است.

YVY مجموعه‌های فصلی را منتشر نمی‌کند، در عوض قطعات حمل‌شده را ایجاد می‌کند که هدفشان کاهش ضایعات مواد است و اجازه می‌دهد طرح‌ها به طور مداوم اصلاح شوند.

دو نفر با دستگاه قهوه ساز
میکافی پیشگام در فرآیند برشته ، قهوه است

این چرم از محصولات جانبی صنایع غذایی تهیه می شود، با این نام تجاری همچنین جایگزین های غیر حیو، را به صورت موردی ارائه می دهد تا تمام نیازهای مشتری را برآورده کند.

چرم از تکنیک‌های فرآوری سنتی پیروی می‌کند و از روش‌های دباغی گیاهی استفاده می‌کند تا مواد را هم برای ،، که در طول فرآیند تولید با آن کار می‌کنند و هم برای کره زمین ایمن کند.

شخصی که بند چرمی به تن دارد
این برند از روش های سنتی درمان چرم استفاده می کند

میکافی سیستم‌های کاملاً خودکار برشته ، قهوه را طراحی می‌کند که از سخت‌افزار و نرم‌افزار تشکیل شده‌اند که در کنار هم کار می‌کنند تا تأثیر قهوه‌سازی بر محیط را کاهش دهند.

دستگاه برشته کوچک رومیزی این برند به نام MCR 1 امکان برشته شدن دانه‌های قهوه را در صورت تقاضا فراهم می‌کند، که تولید بیش از حد و ضایعات را کاهش می‌دهد، و داشتن انرژی الکتریکی باعث می‌شود که دستگاه نسبت به روست‌کننده‌های سنتی گازسوز از نظر زیست‌محیطی سازگارتر باشد.

دو نفر با دستگاه قهوه ساز
میکافی در فرآیند بو دادن قهوه پیشگام است

MCR 1 هنوز در مرحله آزمایش است و برای استفاده در محیط‌های مهمان‌نوازی تجاری مانند نانوایی‌ها، کافه‌ها و رستوران‌ها طراحی شده است.

از یک محفظه حاوی دانه‌های قهوه در بالا تشکیل شده است، با یک پنجره دایره‌ای بزرگ در زیر که فرآیند برشته ، داخل آن را نشان می‌دهد.

قهوه ساز با پنجره دایره ای بزرگ روی میز کار
MCR 1 هنوز در مرحله آزمایش است و برای استفاده در محیط‌های مهمان‌نوازی تجاری مانند نانوایی‌ها، کافه‌ها و رستوران‌ها طراحی شده است.

از یک محفظه حاوی دانه‌های قهوه در بالا تشکیل شده است، با یک پنجره دایره‌ای بزرگ در زیر که فرآیند برشته ، داخل آن را نشان می‌دهد.

پلتفرم دیجیتال میکافی فرآیند دانه‌های قهوه را از مزرعه‌ای به فنجان دیگر مدیریت می‌کند و هدف آن باز ، کانال‌های ارتباطی بین کشاورزان، مکان‌های پذیرایی و مصرف‌کنندگان است.

میکافی گفت: تصور می‌شود که این مفهوم تجارت عادلانه‌تر و مستقیم‌تر بین کشاورز و مصرف‌کننده قهوه را تقویت می‌کند و بیشتر از همه تجربه طعم و مزه را تقویت می‌کند.

قهوه ساز با پنجره دایره ای بزرگ روی میز کار
MCR 1 دارای یک پنجره بزرگ است تا کاربران بتوانند فرآیند برشته ، را مشاهده کنند

پائولا سرمنو لئون یک طراح متخصص در ایجاد بسته بندی پایدار و همچنین محصولات مراقبت شخصی است که از اهمیت دایره ای بودن و مزایای کار با گیاهان مطلع است.

او مهارت های طراحی خود را که در طول تحصیل در ECAL در سوئیس توسعه داد، با تخصص متخصص، که از نزدیک با گیاهان کار می کنند، از جمله گیاه شناسان، زیست شناسان، هنرمندان و مهندسان ،یب می کند.

ع، محصول پیچیده شده در برگ های خشک
Paula Cermeño León از مواد زائد طبیعی برای بسته بندی بخور استفاده کرد

در میان طرح‌های León یک جایگزین پیشنهادی برای بسته‌بندی معمولی برای برند پرویی Misha Rastrera است که باعث می‌شود لیگنوم ویتا بخور دادن

بر خلاف استفاده از بسته‌بندی‌های پ،تیکی معمولی، لئون استفاده از پوسته‌های ذرت اضافی تولید شده در طول کشاورزی را برای ساخت بسته‌بندی‌هایی که پایدار و قابل کمپوست هستند، انتخاب کرد.

ع، اقلام مراقبت از پوست با رنگ خنثی در زمینه سفید
ماسک صورت باید قبل از استفاده خیس شود

سایر محصولات مبتنی بر محیط‌زیست لئون شامل موارد مراقبت از خود، مانند ماسک صورت است که از او ساخته شده است پروژه هربیرکه از الیاف گیاهی ساخته شده است که می توان آن را به صورت خشک توزیع کرد و پس از آماده شدن برای استفاده دوباره آب رس، کرد.

او درمان های تصفیه شده مجموعه‌ای از محصولات دارویی برای زخم‌های جزئی و دردهای قاعدگی نیز با عصاره‌های گیاهی دمیده شده‌اند و ،یبی مدرن از داروهای گیاهی ارائه می‌دهند.

وصله صاف کننده دست روی بازو در زمینه زرد
درمان برای بیماری های جزئی استفاده می شود

برنامه Swiss Design Accelerator نتیجه همکاری بین شورای هنری سوئیس، Pro Helvetia، تحت ،وان Design Switzerland و Swissnex در سانفرانسیسکو، ابتکاری توسط دبیرخانه ،تی آموزش، تحقیق و نوآوری سوئیس، که “سوئیس، آمریکای شمالی و جهان در علم، آموزش، نوآوری و هنر” را به هم متصل می کند.

هدف این برنامه ایجاد ارتباطات و دید بین المللی برای طراحان و برندهای نوظهور سوئیسی در صنایع طراحی است.

این برنامه از 7 نوامبر تا 13 نوامبر 2022 اجرا شد و در فضای Swissnex در ،ه 17 در سانفرانسیسکو برگزار شد.

محتوای مشارکت

این مقاله توسط Dezeen برای Swissnex به ،وان بخشی از یک مشارکت نوشته شده است. درباره محتوای مشارکت Dezeen در اینجا اطلاعات بیشتری ،ب کنید.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/11/24/swiss-design-،nds-exhibit-،ucts-san-francisco/