روی بام های فولادی بزرگ رستوران متفرقه توسط معماران سم کرافورد


نمای بیرونی غرفه پارک پاراماتا توسط معماران سم کرافورد

یک سقف بزرگ با ،ت ف،ی به رستوران Misc در حومه سیدنی در پاراماتا پناه داده است که توسط استودیو محلی طراحی شده است. معماران سام کرافورد برای جایگزینی کافه ای که در اثر آتش سوزی به شدت آسیب دیده بود.

این ساختمان سفید رنگ با ،ت ف،ی در نزدیکی ورودی پارک پاراماتا که در فهرست میراث جه، یونسکو ثبت شده است، رستوران متفرقه 300 نفره مشرف به رودخانه مجاور را در خود جای داده است.

نمای بیرونی غرفه پارک پاراماتا توسط معماران سم کرافورد
یک سقف بزرگ به این غرفه رستوران در سیدنی پناه داده است

با توجه به موقعیت تاریخی این سایت هم به ،وان یک مکان مهم برای مردم بومی داروغ و هم یکی از 11 سایت محکومین استرالیا، معماران سام کرافورد لازم بود که تأثیر ساختمان به حداقل برسد و از ردپای کافه سابق فراتر نرود.

سام کرافورد، مدیر این تمرین، گفت: «محرک اصلی طراحی، حفظ ردپای ساختمان سابق کافه بود تا از مزاحمت آثار باست، مهم بومی و اولیه اروپا جلوگیری شود.

افرادی که وارد رستوران پارک پاراماتا می شوند
این بنا توسط معماران سام کرافورد برای جایگزینی یک کافه طراحی شده است

او ادامه داد: «استفاده مجدد نیز حیاتی بود – دال، دیوارها، آجرها، بسیاری از پنجره‌ها و درهای فولادی و برخی ،پاهای سقف همگی بازیافت شدند.

“این یک تمرین ژیمناستیک بود – ما نمی‌توانستیم چیزی حفاری کنیم، تاسیسات برقی باید در همان مکان باقی می‌ماند، و البته ما باید قو،ن ساختمان قرن 21 را رعایت می‌کردیم و برای تطبیق با تغییر کاربری‌ها باید مدرکی در آینده داشته باشیم.”

آلاچیق باغ در سیدنی توسط معماران سام کرافورد
،پاهای مشکی بزرگ سقف شیبدار را نگه می دارند

این غرفه فضاهای غیررسمی کافه‌ها را در ج، غربی و ناهارخوری‌های رسمی را در شمال شرقی ،یب می‌کند که با یک بلوک مرکزی شامل آشپزخانه، فروشگاه‌ها و توالت‌ها از هم جدا شده‌اند.

فضاهای داخلی که به گونه ای باز، مطبوع و دلپذیر طراحی شده اند، زیر ،پاهای بزرگ مشکی سقف شیبدار، مشرف به پارک از طریق پنجره های تمام قد و یک برش بلند و نازک است که نور بیشتری را از طریق ورودی به داخل می آورد.

در دو انتها، ساختمان توسط ،مت‌های نشیمن خارجی احاطه شده است، و در سمت ج، غربی، طاقچه‌های سقف شیبدار بیرون آمده و با پ،تیک شفاف پوشانده شده است تا فضای ناهارخوری امن‌تری ایجاد کند.

کرافورد توضیح داد: “سقف ف،ی بلند با مواد سبک وزن و شفاف فرمی چشمگیر ایجاد می کند تا ارتباط بین فضای داخلی و خارجی را افزایش دهد.”

سقف نیمه‌شفاف در انتهای ج،‌غربی برای ایجاد یک منطقه غذاخوری سرپوشیده اضافی، ظرفیت غذاخوری را افزایش می‌دهد و از آفتاب بعدازظهر سایه می‌اندازد.

فضای داخلی رستوران پاویلیون پارک پاراماتا
فضای داخلی به گونه ای طراحی شده است که باز و مطبوع باشد

طراحی داخلی غرفه توسط نیک گراهام و همکارانبا مبلمان چوبی ساده و پیشخو، بزرگ با پوشش تراس و گچ بری های خشن که برای محوطه بار کافه استفاده می شود، ویژگی ساختار ف،ی و چوبی آن را در معرض دید قرار می دهد.

سام کرافورد مطب همنام خود را در سال 1999 در سیدنی تأسیس کرد. پروژه های دیگری که اخیراً توسط این استودیو تکمیل شده است عبارتند از یک پل در چشم انداز سبز پارک سنتنیال سیدنی، با فرم منحنی که به ظاهر درخشان مارماهی ها اشاره دارد.

عکاسی توسط برت بوردمن.تصاویر و طرح های بیشتر


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/31/misc-restaurant-parramatta-park-sam-crawford-architects/