خطوط الوار با پوشش قیر خانه Tjurpannan توسط HelgessonGonzaga


استودیوی استکهلم HelgessonGonzaga یک کابین چوبی تیره را در حفاظتگاه طبیعی ساحلی Tjurpannan در غرب سوئد تکمیل کرده و آن را با قیر پوشانده است تا به قایق‌خانه‌ها و ،ه‌های اطراف اشاره کند.

این کابین با نام من، House Tjurpannan توسط استودیو معماری و طراحی طراحی شده است هلگسون گونزاگا به ،وان یک خانه تعطیلات ساده، باز و انعطاف پذیر برای مشتریان خود برای استفاده در تعطیلات آ، هفته.

همچنین می توان از آن به ،وان پایگاهی برای فعالیت های خارج از منزل در حفاظتگاه طبیعی استفاده کرد.

نمای بیرونی خانه Tjurpannan در حفاظتگاه طبیعی Tjurpannan
HelgessonGonzaga یک کابین چوبی تیره در Tjurpannan ایجاد کرده است

طراحی خانه Tjurpannan به وسعت 90 متر مربع، هم به دلیل ماهیت در معرض دید سایت و هم قایق‌خانه‌های زیادی در این منطقه است که برای کاهش خطر سیل در بالای سطح زمین قرار گرفته‌اند و برای محافظت در برابر سیل با قیر سیاه پوشانده شده‌اند. هوای سخت

آندریاس گونزاگا، یکی از بنیانگذاران، به Dezeen گفت: «موقعیت خانه از یک رشته افکار سنتی پیروی می کند و توجه زیادی به توپوگرافی، جهت و اهمیت ،اصر در چشم انداز فرهنگی دارد.

وی ادامه داد: «ساختار فضایی امکان استفاده خود به خود و غیرمنتظره را نشان می‌دهد، از این رو خانه را می‌توان به ،وان راهی مجلل برای کمپینگ دید.

کابین با پوشش قیر در سواحل سوئد
کابین با چوب با روکش قیر پوشانده شده است

یک مسیر طبیعی که از یک دیوار سنگی قدیمی می‌گذرد، به خانه منتهی می‌شود و با یک سطح شیبدار چوبی روبرو می‌شود که امکان دسترسی به صفحه طبقه برجسته آن را فراهم می‌کند.

هر دو لبه بلند کابین دارای شیشه های بزرگ و تمام قد هستند که فضاهای نشیمن و اتاق خواب را با منظره دو طرفه و دسترسی به تراس های چوبی باریک که در زیر سایبان های تخته ای قرار گرفته اند، فراهم می کند.

مشاهده خانه Tjurpannan توسط HelgessonGonzaga
طراحی آن به قایق‌خانه‌های محلی اشاره دارد

دیوارهای پارتیشن ساده در مرکز خانه Tjurpannan به هر یک از اتاق ها اجازه می دهد تا به یکدیگر جریان پیدا کنند و تنها حمام بیشتر در فضای خود قرار دارد.

شبکه ساختاری خانه که بر اساس طول های استاندارد ساخته شده است، در داخل نمایان شده است.

این ساختار نمایان با سقف‌هایی با تخته‌هایی از چوب کم‌رنگ و دیوارهایی که با پانل‌هایی از چوب رنگ‌آمیزی تیره تکمیل شده‌اند که نمای بیرونی قیر شده را بازتاب می‌دهند ،یب شده است.

یراق آلات و مبلمان تیره و مینیمال مکمل این فضاهای داخلی چوبی است که در نظر گرفته شده است تا توجه را به سمت چشم انداز اطراف متمرکز کند.

فضای داخلی کابین سوئدی با روکش چوب توسط HelgessonGonzaga
دارای پنجره های بزرگ است

گونزاگا توضیح داد: “حجم کلی خانه معمولی است و شبکه ساختاری تا حد زیادی توسط ،اصر چوبی استاندارد در فروشگاه سخت افزار محلی تعریف می شود.”

او ادامه داد: «ما می‌خواستیم فضای داخلی تاریکی داشته باشیم تا طبیعت را در بیرون قاب کنیم. با جلب توجه به طبیعت از این طریق، مرز فضایی را گسترش می‌دهیم و خانه را به بافت بیرونی خاص آن متصل می‌کنیم».

فضای داخلی با اندود چوبی خانه Tjurpannan
چوب نیز فضای داخلی را پوشش می دهد

HelgessonGonzaga در سال 2012 توسط Gonzaga و Isabell Gonzaga تاسیس شد.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/17/helgessongonzaga-،use-tjurpannan-cabin-sweden/