تفاوت پرده برقی، پرده هوشمند یا پرده اتوماتیک چیست؟ 

پرده های برقی نوع یا نوع خاصی از پرده نیستند. اگر از باز و بسته کردن پرده ها در خانه خسته شده اید، می توانید با نصب موتور برقی، هوشمند یا اتوماتیک، همان پرده ها را به راحتی جمع کنید. اخیراً استفاده از پرده های مدرن در بین مردم سراسر جهان از جمله ایران رواج یافته است. در این مقاله تفاوت، عملکرد و نحوه نصب پرده موتور سیکلت را ارائه می دهیم.

پرده ها قرن هاست که میهمان خانه های ما هستند و زیبایی، آسایش و امنیت را به خانه های ما می بخشند. شواهد تاریخی نشان می دهد که در Olynthus، پمپئی، شهری سوخته در ایتالیا، و Herculaneum، از یک پرده ضخیم برای تقسیم یک اتاق در عصر کلاسیک استفاده می شد. موزاییک های قرن دوم تا ششم پس از میلاد نشان می دهد که در کاخ ها و خانه ها پرده هایی از میله های آهنی آویزان شده است. طبیعی است که با مدرن شدن زندگی، در عصر جدید، تمایل به استفاده از پرده های مدرن و هوشمندسازی خانه به خصوص از نظر راحتی، ایمنی و زیبایی بیشتر شده است.

پرده ها را می توان به چند روش طبقه بندی کرد:

بر اساس جنس پرده (پارچه، فلز، حصیر، چوب، ابریشم و غیره)

بسته به نوع پرده ها (زبرو، لوردراپ، شاتر، شید، رومن و غیره)

بر اساس منطقه استفاده از پرده (آشپزخانه، دفتر، اتاق نشیمن، اتاق خواب و غیره).

بر اساس عملکرد پرده (مکانیکی، الکتریکی و هوشمند)

آیا نگران این هستید که با طراحی خانه شما با پرده های هوشمند تداخل پیدا کند؟

پرده را بدون برهم زدن دکوراسیون و ترتیب آن باز و بسته کنید.

یک سیستم پرده برقی ممکن است از دیدگاه بسیاری از کاربران خانه های هوشمند مفید به نظر برسد و تصور می شود مزایای آن فقط در خانه های بزرگتر و بزرگتر در دسترس است. اما آیا این تصور واقعا درست است؟ همه ما می دانیم که جابجایی پرده های شیک و چند قسمتی کاری سخت و زمان بر است و می تواند طراحی پرده های خانه را خراب کند.

به همین دلیل در بسیاری از مواقع کاربران دوست ندارند با مشکل باز و بسته شدن این پرده ها مواجه شوند. اغلب در مورد پرده های الیت، قسمت پایین پرده (پرده که پشت پرده اصلی نصب می شود و از نور مستقیم خورشید محافظت می کند، برای پردازش مناسب تر است. با استفاده از پرده برقی می توانید میزان نور خورشید را در داخل کنترل کنید بدون اینکه نیاز به تغییر دکوراسیون زیبای پرده های منزل خود داشته باشید.

آیا همه پرده ها قابل اجرا هستند؟

برخی از کاربران خانه هوشمند آلفا بر این باورند که استفاده از پرده های برقی امکان انتخاب پرده ای را که متناسب با چیدمان و دکوراسیون خانه آنها باشد محدود می کند. در صورتی که سیستم پرده برقی راه حلی منحصر به فرد برای انواع پرده های موجود در بازار ارائه کرده است.

به طور کلی، هر نوع پرده ای را می توان بدون توجه به جنسیت به موتور مجهز کرد، اما برای ایجاد پرده هوشمند یا چسباندن پرده، الزامات زیر لازم است.

  • راه آهن برقی
  • موتور پرده برقی (بسته به اندازه و وزن پرده)
  • کنترل از راه دور موتور پرده ای
  • کلید پرده (که می تواند یک کلید پرده مکانیکی یا لمسی باشد)

پرده های موتور سیکلت چگونه کار می کنند؟

در پرده های هوشمند به جای میله پرده باید از پرده برقی استفاده شود. در این ریل ها تسمه هایی وجود دارد که پرده را با اتصال به موتور حرکت می دهد. ریل برقی را می توان با تغییر پرده و کنترل از راه دور (باز و بسته کردن پرده) با برنامه کنترل کرد. علاوه بر موارد فوق، هنگام نصب پرده نوری یا پرده موتوری بر روی خانه هوشمند، می توان صحنه های مختلفی را به پرده اضافه کرد تا خانه شما به سیستم پرده هوشمند مجهز شود.

پرده های قابل تنظیم آلفا لمسی

سوئیچ پرده برقی، یک کنترلر دیگر!

کلید لمسی پرده یک کلید 3 پل است که با لمس هر یک از پل های آن می توانید پرده ها را در خانه یا محل کار ببندید، نیمه باز کنید یا باز کنید. علاوه بر این، این کلید مانند تمامی تجهیزات مستقل آلفا مجهز به اپلیکیشن خاصی است که با استفاده از آن می توانید دستورات مورد نظر خود را از هر فاصله ای اجرا کنید. ناگفته نماند که کاربران خانه های هوشمند می توانند سناریوهای پرده برقی را با صفحه نمایش لمسی نیز کنترل کنند.

عملکرد پرده برقی در مدل های مختلف

روش کار صفحه نمایش های الکتریکی با توجه به نوع صفحه نمایش هوشمند متفاوت است:

پرده فلزی پرده برقی

پتوی برقی زبرا

پرده های برقی به پهلو باز می شوند

پرده برقی از وسط باز می شود

پرده های برقی لورن

پرده برقی را بریزید و…

به عنوان مثال می توان گفت که کرکره ها به موتوری نیاز دارند تا کرکره ها را بالا و پایین کرده و در لوله اصلی مونتاژ کند. در سیستم قفل جانبی موتور قفل برقی در کنار ریل قرار می گیرد و با فرمان آن می توان قفل ها را باز یا بسته کرد. اگر پرده های شما دو قسمتی هستند یا نرده دارند، باید با دو موتور برقی آن ها را باز و بسته کنید تا از نور و دید بیرون استفاده کنید.

علاوه بر باز و بسته کردن پرده ها، انواعی وجود دارد که به شما امکان می دهد نحوه ورود نور را تنظیم کنید. بنابراین هوشمند بودن صفحه نمایش نه تنها هیچ محدودیتی برای انتخاب صفحه نمایش موتوری مناسب منزل شما ایجاد نمی کند، بلکه با کمک این سیستم می توانید یکی از انواع صفحه نمایش هوشمند را با توجه به طراحی داخلی منزل خود انتخاب کنید.بله و از نور طبیعی روز و مناظر بیرون. سرگرم کننده

قیمت موتور پرده چقدر است؟

به طور کلی انواع پرده های برقی به موتورهایی با قدرت متفاوت نیاز دارند. هرچه پرده ای که انتخاب می کنید سنگین تر باشد، به موتور قدرتمندتری نیاز دارید. انواع موتور پرده برقی بسته به اینکه چند وات هستند و همچنین برندشان قیمت های متفاوتی دارند.