بالکن‌های زاویه‌دار نمای دریای سیاه را در ساختمان Starh’s EOS ارائه می‌کنند


استودیوی محلی Starh یک ساختمان اداری و آپارتم، را در زمینی مثلثی شکل در شهر وارنا بلغارستان تکمیل کرده است که دارای بالکن های کنسولی است که به سمت دریای مجاور امتداد دارد.

ساختمان EOS که در شرق مرکز شهر قرار دارد، تنها توسط پارک عمومی Sea Garden از دریای سیاه جدا می‌شود و اطمینان می‌دهد که ساختمان نور خورشید صبح زود دریافت می‌کند.

بالکن های کنسولی ساختمان Eos توسط Starh
EOS یک ساختمان با کاربری مختلط در زمینی مثلثی در شهر وارنا بلغارستان است

مطابق با ستارهکه دارای دفاتری در وارنا و صوفیه است، شکل مثلثی ساختمان مستقیماً از شکل زمین موجود گرفته شده است که توسط یک جاده و بلوک‌های آپارتم، مجاور احاطه شده است.

سوتوسلاو است،سلاوف، بنیانگذار Starh، به Dezeen گفت: “برای اولین بار ما این فرصت را داشتیم که روی چنین طرح عجیب و غریب کار کنیم و از این فرصت استفاده کردیم تا یک منشور مثلثی طراحی کنیم.” شکل مثلثی را می توان در گوشه بالکن ها، تمام تراس ها و ردپای خود ساختمان مشاهده کرد.

آپارتمان و بلوک اداری سفید در بلغارستان توسط Starh
دارای بالکن های کنسولی است

ساختمان مختلط دارای آپارتمان هایی از طبقه سوم تا هشتم است که دفاتر اداری در طبقه اول و دوم بالای ساختمان تجاری در کنار سرسرا ورودی در طبقه همکف قرار دارند.

آسانسور اتومبیل دسترسی به دو سطح زیرزمینی را برای پارکینگ فراهم می کند.

ارتفاع بلوک اداری و آپارتم، سفید در بلغارستان
روکش سفید دارد

نمای بیرونی ساختمان نمای افقی محکمی را ارائه می‌کند که با روکش سفید و شفاف پوشانده شده است که بازتاب زیبایی‌شناسی معماری غالب این استراحتگاه ساحلی است.

است،سلاوف توضیح داد: “محله ای که EOS در آن قرار دارد چند دهه پیش توسط ،ت برنامه ریزی شده بود و دارای یک زبان معماری و زیبایی شناسی واحد است.”

ما این را هنگام انتخاب مصالح نما در نظر گرفتیم تا زمینه را با هم ،یب کنیم و برجسته کنیم.”

آپارتمان ها به گونه ای طراحی شده اند که فضای داخلی همگی دارای طرح های متعامد هستند و فقط ایوان های رو به شرق دارای خطوط مثلثی هستند.

تراس ها در گوشه شرقی ساختمان به سمت بیرون پیش می روند تا از مناظر حدا،ر استفاده را ببرند. طول این بالکن های کنسولی در طبقات بالا به هشت متر می رسد.

نمای بالکن ساختمان Eos توسط Starh در بلغارستان
تراس ها در گوشه شرقی ساختمان به سمت بیرون پروژه می شوند

است،سلاوف افزود: «داشتن منظره خیره کننده به سمت دریا و باغ دریا چیزی بود که نباید از دست داد.

بزرگنمایی بالکن ها با دید 360 درجه به جلو، این تاثیر را افزایش داده است.

نمایی از بالکن های Eos توسط Starh در بلغارستان
بالکن ها رو به دریا هستند

مقاطع کنسولی نیاز به مهندسی پیچیده داشتند و با همکاری یک پیمانکار متخصص با استفاده از تیرهای بتنی پس تنیده برای دستیابی به اثر مطلوب توسعه یافتند.

مواد مورد استفاده در طول پروژه به دلیل طول عمر و سهولت نگهداری انتخاب شدند. اینها شامل پانل های روکش فیبر سیم،، قاب پنجره های آلومینیومی و لعاب با کارایی بالا است.

عکاسی توسط دیان استانچف.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/22/angular-balconies-eos-building-starh/