استفان بورکز Shelter in Place را در موزه هنر عالی ارائه می دهد


طراح استفان بورکز در یک نمایشگاه گذشته نگر در آتلانتا، جورجیا، از پنج نمونه اولیه قفل، از جمله تریبون برای دستگاه های دیجیتال و صفحه نمایشی که حریم خصوصی را ترویج می کند، رونمایی کرده است.

توسعه یافته توسط بورکز در اوج همه‌گیری ویروس کرونا، پروژه پناهگاه در مکان مجموعه‌ای از طرح‌ها است که راه‌های جدیدی برای تعامل با خانه در زمان‌های بحران‌های جه، را بررسی می‌کند.

حمایت ها اثر استیون بورکز
این پنج نمونه اولیه شامل The Supports هستند که دستگاه‌های دیجیتال را نگه می‌دارند

این طرح ها در میان 50 اثری هستند که در نمایشگاه بزرگی از آثار طراح، که پناهگاه در مکان نیز نامیده می شود، در موزه هنر عالی آتلانتا به نمایش گذاشته شده است.

بورکز آنها را به ،وان “آزمایش های خنده دار در انطباق با تغییرات روزمره که این شیوه جدید زندگی بر ما ایجاد می کند” توصیف می کند.

خانه روح اثر استیون بورکز
خانه روح یک خانه مینیاتوری برای یادبود غم است

این طراح ،ن بروکلین گفت: «پروژه Shelter In Place بیان مستقیم زندگی ما در دوران قرنطینه است.

او به Dezeen گفت: «از چارچوب طراحی رادیکال برای زیر سوال بردن شیوه های سنتی زندگی استفاده می کند.

اولین نمونه اولیه ساخته شده توسط بورکز Spirit House بود، خانه ای مینیاتوری که فضایی را برای نمایش ع، ها و اشیاء به ،وان یادبودی برای عزیزان از دست رفته ارائه می دهد.

اجداد اثر استیون بورکز
اجداد یک شخصیت انتزاعی است که نماد نوعی تعلق است

تشریفات نیز یکی از ،اصر کلیدی The Ancestors است که به شکل یک شخصیت انتزاعی در می آید.

این طراح آفریقایی-آمریکایی برای ارائه حس تعلق ایجاد شده است و به آیین آفریقایی-دیاسپوریک نگهداری مجسمه نمادین در خانه اشاره دارد.

بورکز می‌گوید: «این مفهوم به این موضوع اشاره دارد که چگونه این اشیاء با منشأ اغلب ناشناخته برای مردمی که نمی‌توانند اجداد خود را ردیابی کنند، اما بدون شک احساس می‌کنند که از نظر م،وی با تاریخ‌ها و شیوه‌های زندگی آفریقایی پیش از استعمار مرتبط هستند، م،ای بی‌اندازه‌ای دارند.

صندلی خصوصی اثر استفان بورکز
صندلی خصوصی یک فضای شخصی محافظت شده ایجاد می کند

صندلی خصوصی صفحه‌ای است که جدایی از افراد و فعالیت‌هایی را که در اطراف آن انجام می‌شود – برای خواندن، گرفتن تماس‌های خصوصی، مدیتیشن یا تنها بودن، فراهم می‌کند.

پشتیب، ها پایه هایی را برای دستگاه های دیجیتال در ارتفاعات نشسته و ایستاده ارائه می دهند، در حالی که تلویزیون بافته شده یک قاب قابل تنظیم برای یک صفحه تلویزیون بزرگ ارائه می دهد.

تلویزیون بافته شده توسط استیون بورکز
تلویزیون بافته شده نقش صفحه تلویزیون را زیر سوال می برد

بورکز گفت: «ما می‌پرسیدیم که آیا راه دیگری برای درگیر شدن با این جعبه سیاه وجود دارد، تا آن را زنده کنیم و شیوه‌های مصرفی ما را به همان شیوه‌ای که برگه «اخیراً تماشا شده» در نت‌فلی، یا یوتیوب نشان‌دهنده ترجیحات دیجیتالی ما است، منع، کند.

نمایشگاه High Museum به بررسی 10 سال کار بورکز می پردازد که با نام مستعار Readymade Projects قبل از تغییر نام استودیوی خود Stephen Burks Man Made فعالیت می کرد.

پروژه Shelter in Place که در پاسخ به بحث‌های بین بورکز و مونیکا اوبنیسکی متصدی این بیماری در طول همه‌گیری ایجاد شد، در مرکز توجه قرار می‌گیرد.

سرپناه در محل در موزه بالا از جمله چیز جارو
نمونه های اولیه در نمایشگاه استفن بورکز: پناهگاه در مکان به نمایش گذاشته می شوند

دیگر جنبه های قابل توجه این گذشته نگر عبارتند از Broom Thing، یک “شیء محیطی” لمسی که از 26 جارو ساخته شده است، فانوس های شخصیت The Others و صندلی های بافته شده Dala.

آثار جمع‌آوری‌شده علاقه مداوم بورکز را به ،یب طراحی صنعتی با شیوه‌های صنایع دستی، به‌ویژه آنهایی که مختص فرهنگ‌ها و مناطق خاص هستند، نشان می‌دهد.

سرپناه در محل در موزه های بالا شامل فانوس های اجداد و دیگران
اجداد در کنار فانوس های The Others نمایش داده می شود

او امیدوار است نشان دهد که چگونه صنایع دستی می تواند در “زمینه های صنعتی و حتی دیجیتال” نقش داشته باشد.

طراح گفت: “هدف کار ما گسترش سنت های صنایع دستی به آینده با پرسیدن چنین سوالات چالش برانگیزی از صنعت و جامعه در کل است.”

سرپناهی در محل در موزه عالی از جمله خانه روح
خانه روح در کنار طرح های مبلمان بافته شده از جمله صندلی دالا قرار دارد

وی افزود: «بحران‌های جه، که ما در آن قرار گرفتیم تأثیری ماندگار بر نحوه نگرش ما به طراحی و نقش آن در جامعه داشته است».

“ما به دنبال م،ا وارد عصر طراحی شده ایم. اکنون روشن است که همه ما نقشی در مسئولیت اجتماعی و زیست محیطی طراحی داریم.”

Stephen Burks: Shelter in Place از 16 سپتامبر 2022 تا 5 مارس 2023 در موزه هنر عالی در آتلانتا به نمایش گذاشته می شود. برای رویدادهای معماری و طراحی بیشتر در سراسر جهان به راهنمای رویدادهای Dezeen مراجعه کنید.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/22/shelter-in-place-prototypes-stephen-burks-high-museum/